Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Turkish (Turkey)

METEM ( TMMOB Metalurji ve Malzeme Mühendisleri Odası Eğitim Merkezi ) meslektaşlarına ve sektör çalışanlarına bilimsel, teknik ve uygulamaya yönelik nitelikli eğitim ve danışmanlık hizmeti götürerek sektörel ve toplumsal gelişimi desteklemek amacıyla 2015 yılında TMMOB Metalurji ve Malzeme Mühendisleri Odası tarafından kurulmuştur.

METEM, sektörel ve mesleki gelişmelere hizmet etmek üzere; sempozyum, kongre, sergi, eğitim, danışmanlık organizasyonları gerçekleştirmektedir.

Tüm sektörü bir araya getirerek sektörün gelişimi ve dönüşümü için çalışmaktadır. Artan bilgi birikimine hızla ulaşmak, edinilen deneyimleri paylaşmak ve bunları üretim süreçlerinde değerlendirmek üzere, METEM bünyesinde bir çok etkinlik düzenlenmektedir.

Sanayi, üniversite ve meslektaşlarının nitelikli birikimini birleştiren METEM, geliştirdiği ve planladığı tüm ulusal ve uluslararası sempozyum, kongre, konferans, seminer gibi organizasyonlarıyla dünyaya entegre olabilmek üzere çalışan, bilimsel teknik ve uygulamaya yönelik nitelikli eğitim ve danışmanlık hizmetleri veren, sektörel ve toplumsal gelişimi planladığı projeler ile destekleyen, bilgi, yeni açılımlar, ilişkiler, fırsatlar yaratma konusunda işbirlikleri sağlama üzerinden hareket eden güçlü bir etkinlik merkezidir.
METEM (TMMOB Chamber of Metallurgy and Materials Engineers Training Center) was established by TMMOB Chamber of Metallurgy and Materials Engineers in 2015 in order to support sectoral and social development by providing scientific, technical and practical training and consultancy services to colleagues and sector employees.

METEM, in order to serve sectoral and professional developments; symposium, congress, exhibition, training and consultancy organizations.

It works for the development and transformation of the sector by bringing the whole sector together. Many activities are organized within METEM in order to reach the increasing knowledge quickly, to share the experiences and to evaluate them in production processes.

METEM, which combines the qualified knowledge of industry, university and colleagues, works to integrate with the world with all national and international symposiums, congresses, conferences, seminars it develops and plans, provides qualified training and consultancy services for scientific technique and practice, and plans sectoral and social development. It is a powerful activity center that supports with and acts through providing cooperation in creating knowledge, new expansions, relationships and opportunities.
Read more
Collapse
Loading…

What's New

METEM etkinlikleri, "Sempozyum", "Kongre" ve "Konferanslar" için programlara erişim ve indirme özelliği eklenmiştir.
Read more
Collapse

Additional Information

Updated
March 10, 2021
Size
6.2M
Installs
100+
Current Version
1.2
Requires Android
4.4 and up
Content Rating
Everyone
Permissions
Offered By
Corporate Sense
Developer
Çifte Havuzlar Mah. Eski Londra Asfaltı Cad. Kuluçka Merkezi A1 Blok No: 151 /1C İç Kapı No:1B20 ESENLER /İSTANBUL, TÜRKİYE ​Yıldız Teknik Üniversitesi TeknoPark
©2022 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersAbout Google Play|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.