Една страница тајна бизнис идеја да биде милионер

Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Macedonian (Macedonia [FYROM])

Заблуда е дека има мал, конечен број добри идеи за започнување на компании. Некои луѓе се нервозни да ги споделат идеите што ги имаат, соодветно, бидејќи мислат дека некој друг ќе ги украде. Во реалноста, сепак, постојат небројни идеи кои денес би можеле да станат остварливи компании.
Може да уморни од пребарувањето како да заработите онлајн, да заработите пари онлајн, да заработите пари онлајн, како да бидете милионер.
Напредокот на интернетот го демократизира приемот во светот на претприемништвото. Од буквално насекаде во светот (под услов пристап до интернет), креаторите можат да отпочнат вистински, одржливи бизниси способни да генерираат десетици милиони долари годишно.
Оваа апликација е базирана на практична идеја.
• Направете пари, а не оправдувања: засекогаш се будите, превземајте и надминуваат вашите финансиски стравови.
• Како да ја претворите идејата од милион долари во реалност
• План на една страница: како да се претвори во милион долари!
It is a mistake that there is a small, finite number of good ideas for starting companies. Some people are anxious to share the ideas they have, respectively, because they think someone else will steal them. In reality, however, there are countless ideas that today could become viable companies.
Can tired of the search how to earn online, make money online, make money online, how to be a millionaire.
The advancement of the Internet democratises the reception in the world of entrepreneurship. From virtually everywhere in the world (provided Internet access), creators can start real, sustainable businesses capable of generating tens of millions of dollars a year.
This application is based on a practical idea.
• Make money, not excuses: forever wake, take over and overcome your financial fears.
• How to turn the $ 1 million idea into reality
• One page plan: how to turn into a million dollars!
Read more
Collapse
Loading...

Additional Information

Eligible for Family Library
Eligible if bought after 7/2/2016. Learn More
Updated
February 3, 2019
Size
2.4M
Installs
1+
Current Version
1.0
Requires Android
6.0 and up
Content Rating
Everyone
Permissions
Offered By
M M Digital Products
Developer
#33,N.G palya, BTM 1st stage,Bannerghatta Road,Bangalore 560029
©2019 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersArtistsAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.