500+
Downloads
Content rating
Everyone
Screenshot image
Screenshot image

About this app

Gmina Konarzyny leży w południowo-zachodniej części województwa pomorskiego w powiecie chojnickim. Położona jest na Pojezierzu Pomorskim w malowniczej zachodniej części Borów Tucholskich, wśród lasów sosnowych, łąk, licznych jezior oraz rzek. Prawie 70% powierzchni gminy to obszary krajobrazu chronionego – są to fragmenty Borów Tucholskich oraz dorzecza Brdy, graniczące bezpośrednio z Zaborskim Parkiem Krajobrazowym. Od północy graniczy z gminą Lipnica, od wschodu z gminą Chojnice, od południa z gminą Człuchów, a od zachodu z gminą Przechlewo.

Wg naukowych opracowań geografii fizycznej Polski gmina Konarzyny leży w obrębie Równiny Charzykowskiej będącej częścią makroregionu Pojezierza Południowopomorskiego. W północnej części gminy przepływa rzeka Chocina – dopływ Brdy. W tej części znajduje się także szereg jezior rynnowych. W części południowej przepływa rzeka Brda. Na terenie gminy znajduje się 10 jezior o łącznej powierzchni ponad 205 ha. Obszary leśne zajmują w gminie około 54 % pow., 38 % stanowią użytki rolne, 8% wody i grunty pozostałe. Tereny użytkowane rolniczo znajdują się w centralnej części gminy pomiędzy wsiami: Zielona Huta, Konarzyny i Ciecholewy. Przez obszar gminy Konarzyny z południa na północ przebiega szosa wojewódzka Chojnice – Bytów, stanowiąca oś komunikacyjną gminy, z którą krzyżuje się szosa Brusy – Czarne.. Teren gminy podzielony jest na 6 sołectw i zajmuje powierzchnię 104,27 km2. Gminę zamieszkuje 2316 mieszkańców.
Updated on
Jul 11, 2019

Data safety

Safety starts with understanding how developers collect and share your data. Data privacy and security practices may vary based on your use, region, and age. The developer provided this information and may update it over time.
No data shared with third parties
Learn more about how developers declare sharing
This app may collect these data types
Device or other IDs
Data is encrypted in transit
You can request that data be deleted

What's new

Start aplikacji.