Beertime

Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Czech (Czechia)

Nepromarni příležitost setkat s kamarády. Mrkni, kde jsou, a přidej se!

Možná se několik kamarádů, přátel, kolegů nebo spolužáků sešlo kousek od Tebe, možná sedíš kousek od někoho, koho jsi delší dobu neviděl a rád by jsi ho pozdravil, ale nevíš o tom. Díky Beertime se to ale nyní snadno dozvíš!

Aplikace umožňuje snadné sdílení hospodské a kavárenské lokality mezi kamarády, přáteli a všemi lidmi kolem Vás. Umožňuje nastavení vlastního statusu (druh pití, případně čas příchodu na místo a lokalitu). Na hlavní stránce aplikace naleznete seznam přátel (získaných z přihlášení přes sociální síť Facebook) a jejich statusy. Pro jednotlivé přátele máte možnost nastavení upozornění v případě, že změní lokalitu ve statusu. Aplikace Vás také upozorní pokud se Vámi nastavený počet přátel přihlásí na jednom stejném místě. Možné je poslat kamarádům pozvánku do hospody a na případných detailech se domluvit v chatu.
Don't miss an opportunity to meet friends. Look where they are and join!

Maybe a few friends, friends, colleagues or classmates have come from you, maybe you're sitting a little away from someone you haven't seen for a long time and would like to say hello, but you don't know about it. Beertime makes it easy to find out now!

The app makes it easy to share a pub and cafe location among friends, friends and all the people around you. Allows you to set your own status (type of drink, or time of arrival at the location and location). On the main page of the application you will find a list of friends (obtained from the Facebook social network login) and their statuses. For individual friends, you have the option to set a notification when they change status in status. The application will also notify you if your number of friends logs in at the same location. It is possible to send your friends an invitation to the pub and arrange a chat in any details.
Read more
Collapse
Loading...

What's New

Připravili jsme pro Vás pár drobných vylepšení a oprav z minulé verze.
Read more
Collapse

Additional Information

Updated
December 4, 2019
Size
3.7M
Installs
100+
Current Version
2.5.7
Requires Android
4.4 and up
Content Rating
Interactive Elements
Users Interact, Shares Location
Permissions
Offered By
TomEapp
©2019 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersArtistsAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.