Bodrum Kent TV

Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Turkish (Turkey)

Bodrum’un ilk ve tek televizyonu olan Kent TV, grubumuzun medya alanındaki bir girişimi olarak 2000 yılında kurulmuştur. Kent Medya Grubu’nun diğer yayın organı www.kenttv.net ise 2002 yılında yayın hayatına başlayarak yalnızca Bodrum’da değil, ülkemizde en çok izlenen Bodrum merkezli haber portalı durumundadır.

Günün 24 saati kesintisiz yayın yapan Kent TV, bölgenin gündemini belirleyen haberleri, bölge halkının beğenerek takip ettiği programları ve canlı yayın konuklarıyla tüm Bodrum Yarımadası halkının yüreğine hitap eden tek görsel medya kuruluşudur.

Bodrum dışında yaşayan ancak Bodrum’da olan bitene kayıtsız kalmayanlar için www.kenttv.net güçlü ve rakipsiz bir haber kaynağıdır. Web sitemizden Kent TV yayınlarının da canlı olarak izlenebilmesi, özleyenlerin ve haberdar olmak isteyenlerin Dünyanın her köşesinden Bodrum’u takip etmeleri için tek seçenektir.

Kent TV yönetim ve yayıncılık anlayışı, Bodrum yarımadası’nın geleceğini ilgilendiren her konuya büyük bir hassasiyetle yaklaşır. Bodrum yarımadasının tanıtılması, bölge sorunlarının gündeme getirilmesi ve çözüm noktasında katkıda bulunmak Kent TV’nin temel hedefi ve yayın politikasıdır.

Kent Tv bu yönetim ve yayın politikası doğrultusunda geride bıraktığı 16 yılda olduğu gibi gelecekte de Bodrum Yarımadası'nın lider, güçlü, güvenilir yayın kuruluşu olarak yayın hayatına devam edecektir.

Tarafsız, objektif, cesur yayıncılık anlayışıyla bölgenin en çok takip edilen yayın kuruluşu olma özelliğini kurulduğu günden bu güne kadar koruyan Kent Tv’nin bu istikrarlı geçmişi reklam veren kuruluşlara da büyük bir tanıtım imkânı yaratmakta ve bölgenin ticari hayatına, bölgedeki ticari hareketliliğin devamlılığına çok önemli katkılar sağlamaktadır.
Bodrum's first and only television TV Kent, as an initiative in the field of media in our group was established in 2000. The City Media Group's other publications beginning in 2002 www.kenttv.net broadcasting not only in Bodrum, Turkey is the most widely watched news portal based in Bodrum.

Kent TV, which broadcasts 24 hours a day, determining the agenda of the news, with the liking of the people, followed by the program and broadcast all guests in Bodrum Peninsula is the only visual media organizations appeal to the hearts of the people.
 
For those who live outside the basement but www.kenttv.net indifferent until going on in the basement is a powerful and unrivaled news sources. Kent TV broadcast live on our Web sites to monitor, and those who miss from every corner of the world is the only option for those who want to be informed to follow in the basement.
 
Kent TV broadcasting management and understanding of the Bodrum Peninsula, the future interests of all subjects approached with great precision. The introduction of the Bodrum peninsula, the region contributes to the problem and the solution raised the point of the city is the main objective of the TV and broadcasting policies.
 
The city administration and the TV left behind 16 years as editorial policy in line with the future leaders of the Bodrum Peninsula, strong, reliable broadcast broadcaster will continue its life.
 
Impartially, objectively, the day on which the distinction of being the most followed by the broadcasting organizations of the region with gritty broadcasting approach established to protect to this day Urban TV's this stable history of advertising agencies to also make a big promotional opportunities in the region's commercial life, a very important contribution to the continuation of commercial activity in the region It provides.
Read more
Collapse
4.6
20 total
5
4
3
2
1
Loading...

What's New

- Köşe yazıları kaldırıldı.
- Anasayfa'da gösterilen haber sayısı artırılarak 15'e çıkarıldı.
- Genel performans iyileştirmeleri yapıldı.
Read more
Collapse

Additional Information

Updated
November 2, 2016
Size
4.9M
Installs
1,000+
Current Version
1.5.1
Requires Android
4.0.3 and up
Content Rating
Everyone
Permissions
Offered By
Kent Medya Grubu
Developer
Kent Medya Grubu, Cumhuriyet Mah. Kalekonut Sosyal Tesisleri 48400 Bodrum/Mugla
©2019 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersArtistsAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.