Да се преведе описот на македонски (Северна Македонија) со „Преведи на Google“?Преведи го описот назад на полски (Полска)

Radio STAR to nowa polska stacja radiowa nadająca dla Polaków w Wielkiej Brytanii i Irlandii.

Dobra muzyka, rzetelne wiadomości i rozrywka na najwyższym poziomie - to co nas wyróżnia! Nadajemy z miasta Peterborough w UK, skąd relacjonujemy na żywo newsy z Polski, Europy, a także lokalne wiadomości z miast Wielkiej Brytanii.

Nasz zespół tworzą doświadczeni prezenterzy i dziennikarze, którzy wcześniej pracowali dla takich rozgłośni jak Radio Eska, Radio Złote Przeboje, Polskie Radio RDC , a także dla największych portali informacyjnych i gazet jak Polska The Times, naszemiasto.pl czy allinpoznan.pl.

Codziennie na antenie rozdajemy prezenty dla naszych słuchaczy i gramy najlepsze przeboje!

Nie czekaj, pobierz naszą aplikację na telefon i usłysz różnicę!
Bo to Twoje Radio, twoje przeboje!
www.radiostar.net
STAR Радио е новиот полски емитување на радио станица на Полјаците во Велика Британија и Ирска.

Добра музика, сигурен вести и забава на највисоко ниво - тоа е она што не прави разлика! Ние им даде на градот на Питерборо во Велика Британија, where're покривање во живо вести од полски, Европа, како и локални вести од Велика Британија градови.

Нашиот тим се состои од искусни предавачи и новинари, кои претходно работел за радио станици како што се радио ESKA, Радио Златна Oldies, Полското радио RDC, како и најголемиот информативни портали и весници како во деновите Полска, naszemiasto.pl или allinpoznan.pl.

Секој ден на воздухот кој го даде подароци на нашите слушатели и да игра на најдобрите хитови!

Не чекајте, симнете нашиот стан на телефон и слушнете разликата!
Бидејќи ова е вашиот радио, вашиот хитови!
www.radiostar.net
Прочитајте повеќе
Собери
4,3
Вкупно 59
5
4
3
2
1
Се вчитува...

Што е ново

Nowa aplikacja radia
Прочитајте повеќе
Собери

Дополнителни информации

Ажурирано
16 октомври 2017
Големина
6,4M
Инсталации
5.000+
Тековна верзија
2.0.1
Потребен е Android
4.1 и понова
Оцена на содржината
Понудено од
Łukasz Perec
©2019 GoogleУслови на користење на сајтотПриватностПрограмериИзведувачиЗа Google|Локација: Соединети Американски ДржавиЈазик: македонски
Со купување на ставкава, работите со Google Payments и се согласувате со Условите на користење и Известувањето за приватност на Google Payments.