Да се преведе описот на македонски (Република Македонија) со „Преведи на Google“?Преведи го описот назад на англиски (Соединети Американски Држави)

The Daily Jugantor is one of the best newspaper in Bangladesh. Strongest panel of Journalists put their hands together to reveal the best out of the facts for the nation.

Get jugantor.com in your hand what ever you do where ever you go. The Android Phone or Tablets of your will give you the flavor of confidence and power of knowledge.

The free version of jugantor.com is menu driven. Any one can enjoy its smooth scrolling, portrait or landscape views and it is highly optimized for faster and quicker movements.

Enjoy the power of information with us.
Дејли Jugantor е еден од најдобрите весник во Бангладеш. Најсилните панел на новинари се стави своите раце заедно за да се открие најдобрите од на фактите за нацијата.

Земете jugantor.com во вашата рака она што некогаш ќе го направите, каде и да одам. Андроид телефон или таблет на вашиот ќе ви даде вкусот на доверба и моќта на знаењето.

На бесплатна верзија на jugantor.com е управувано од менито. Секој може да уживаат во своите ставови мазно лизгање, портрет или пејзаж и е високо оптимизиран за побрзо и побрзо движења.

Уживајте во Моќта на информации со нас.
Прочитајте повеќе
Собери
4,1
Вкупно 231
5
4
3
2
1
Се вчитува...

Што е ново

Some new feature added.
Прочитајте повеќе
Собери

Дополнителни информации

Ажурирано
22 јануари 2018
Големина
1,5M
Инсталации
50.000+
Тековна верзија
2.7
Потребен е Android
4.0.3 и понова
Оцена на содржината
Понудено од
Orange Business Development Ltd
©2019 GoogleУслови на користење на сајтотПриватностПрограмериИзведувачиЗа Google|Локација: Соединети Американски ДржавиЈазик: македонски
Со купување на ставкава, работите со Google Payments и се согласувате со Условите на користење и Известувањето за приватност на Google Payments.