Mos harro

Aplikacion mobil i cili te kujton qe te besh istigfar (kerkim falje Allahut) dhe dhiker (permendje te Allahut).

"Po ti përmende Zotin tënd dhe plotësisht përkushtoju Atij!" (Kur'an - Muzemil, 8)

Pejgamberi s.a.v.s. ka thënë edhe këtë: "Fjalët më të dashura tek Allahu janë katër: Subahnallah, Elhamdulilah, La ilahe il-lAllah, Allahu ekber. S`të bëhet dëm me cilëndo prej tyre të fillosh.

(Buhariu "Fet'hul Bari" 11/213 dhe Muslimi 4/2076.)


Dhe ka thënë (s.a.v.s.): "Me të vërtetë disa herë zemrën time e kaplon gafleti (pakujdesia), andaj kërkoj falje prej Allahut njëqind herë në ditë."

(Muslimi 4/2075 shih ''Xhamiul Usul''4/386)
Read more

Reviews

4.8
237 total
5215
47
37
24
14
Loading...

What's New

Vibrimi gjate lajmerimeve
Aktivizimi i 'push notifications'
Read more

Additional Information

Updated
July 6, 2014
Size
1,011k
Installs
10,000+
Current Version
1.3.1
Requires Android
2.2 and up
Content Rating
Unrated
Warning – content has not yet been rated. Unrated apps may potentially contain content appropriate for mature audiences only.
Permissions
Offered By
DawaTools
©2018 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersArtistsAbout Google
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.