Kuryem - Mobil Kurye Servisi

Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Turkish (Turkey)

BEN NEREDEYSEM KURYEM ORDA!

Ev anahtarınızı ofiste mi unuttunuz? Gözlüğünüz arkadaşınızda mı kaldı? Bir yere dosya mı yetiştirmeniz gerekiyor? Bir zarf için oraya kadar kim gidecek mi dediniz? Yoksa çok önemli evrak, paket veya türlü gönderilerinizi taşıyan motor kuryenin nerede olduğunu takip edememenin endişesini mi yaşıyorsunuz? Tam da ihtiyacınız olan şey mobil kurye servisi Kuryem!

Size özel bir asistan gibi çalışan kişiye özel kurye uygulaması Kuryem ile hayatınız kolaylaşacak. Tek yapmanız gereken mobil kurye servisi Kuryem’i kullanarak en yakın mesafedeki motorlu kuryeyi çağırmak.

TAŞIMACILIK ALANINDA SOSYAL BİR İNOVASYON

Günümüz trafik koşulları düşünüldüğü zaman, mega şehirlerde acil evrak, paket ve hususi eşya gönderimi, hem bireysel, hem de kurumsal kullanıcıları zora sokuyor. Motorlu kuryeler trafik sorunundan çok fazla etkilenmese bile, kurye kullanımı, hakkında yeterli bilgiye sahip olunmaması sebebiyle çok yaygın değil.

İstanbul içinde bulunduğunuz yere kolayca kurye çağırmanızı sağlayan, kendisini sadece bir kurye hizmeti değil aynı zamanda taşımacılık alanında sosyal bir inovasyon olarak da tanımlayan, kişiye özel gönderim servisi Kuryem, hayatınızı kolaylaştırarak alışkanlıklarımızı değiştirecek bir girişim.

UYGUN FİYAT

Gücünü teknoloji ve benimsediği yeni nesil taşımacılık anlayışından alan Kuryem’in, bu güçle birlikte elde ettiği verimlilik ve fiyat politikası aynı zamanda son kullanıcından hizmet bedeli talep etmemesine de olanak sağlar. Kuryem size verdiği hizmet karşılığında ekstra bir hizmet ücreti talep etmez.

ÇEVREYE DUYARLI

Kuryem, size en yakın kuryeyi harita üzerinde gösterir. Bu teknolojiyle, motor kuryelerin gittikleri yerlerden boş dönmelerini ve buna bağlı olarak gereksiz yakıt tüketimiyle yarattıkları hava kirliliğini minimize etmek isteyen Kuryem, çevresel sürdürülebilirliği ve verimliliği destekler.

HIZLI ULAŞIM

Kuryem'in en önemli özelliklerinden biri, verilen siparişleri en yakın taşıyıcıların görüntüleyebilmesi ve bu siparişlere anlık olarak cevap verebilmesidir. Buna bağlı olarak gönderiniz hızlıca teslim alınır ve teslim edilir.

7/24 HİZMET

Kuryem’de gönderilerinizi sadece iş saatlerinde değil, günün her saatinde dilediğiniz noktadan aldırabilir ve dilediğiniz noktaya gönderebilirsiniz. Kuryem aynı zamanda hafta sonları da hizmet vermektedir.

KOLAY ÖDEME

Kuryem’de ödemeyi, dilerseniz uygulama üzerinden kredi kartınızla yada her seferinde ödeme yapmak yerine bir seferliğine sisteme para yatırarak bakiyem seçeneğiyle yapabilirsiniz.

KURYE ÇAĞIRMAK ÇOK KOLAY

Kuryem’i telefonunuza indirin ve üye olun. Size en yakın mesafedeki motorlu kuryeyi istediğiniz adrese en hızlı şekilde yönlendirin. Gönderiniz adresinizden teslim alındıktan sonra hızlı ve güvenli bir şekilde teslim edilecek adrese ulaştırılsın. Bu arada gönderinin her aşamasından da haberdar olun.

KURYEM NASIL KULLANILIR?

KURYEM’İ ÇAĞIR

Kuryem’de Kurye Çağır’a tıkladığınızda, size en yakın kurye harita üzerinde işaretlediğiniz veya arama kısmında belirttiğiniz adrese gelmek üzere yola çıkar. Kuryem lokasyon bazlı konum belirleme teknolojisini kullanarak, sizi adres yazma zahmetinden kurtarır.

GÖNDERİ ÜCRETİNİ HESAPLA

Kuryem, gönderinizin teslim alınacağı ve teslim edileceği adresi, gönderi türünü, yönünü ve gönderim hızını seçtiğinizde saniyeler içerisinde gönderinizin teslimat süresini ve ücretini sizin için hesaplar.

GÖNDERİ ÜCRETİNİ ÖDE

Güvenli bir şekilde kredi kartı ile ödeme yapabilir veya bakiyem seçeneğini kullanabilirsiniz. Kuryem’de kredi kartı bilgilerinizi bir kere girmeniz yeterlidir. Bu bilgileriniz 256bit güvenlikli ödeme sistemlerinde tutulmaktadır.

ALDIĞIN HİZMETİ PUANLA

Gönderiniz sizden teslim alınıp, gönderim adresine teslim edildikten sonra Kuryem’den aldığınız hizmeti puanlayarak, hizmet kalitesini değerlendirebilirsiniz. Kuryem, değerlendirmelerinizi kullanıcı deneyimini arttırmak için kullanılır.
I AM ALMOST COURIER I'm ORDA!

Forgot your key in your home office? Your glasses had been your friend? Do you need to raise file somewhere? Did you say who will go for an envelope to get there? Or very important documents, which sends your package, or from the inability to follow any engine you having to worry about where the courier? Exactly what you need my mobile courier service Courier!

We work as a special assistant private courier application will facilitate your life with my courier. Using mobile courier service Couriers you need to do is to call in the nearest distance motorcycle couriers.

A SOCIAL INNOVATION In TRANSPORT FIELD

When considering today's traffic conditions, megacities in emergency paperwork, packaging and sending private belongings, individually, into a difficult as well as corporate users. Even too much impacted by the motor carrier's traffic problems, the use of couriers, because of not having enough information about the not very common.

allowing you to call easily where you are in Istanbul courier, not himself only a courier service also describing as a social innovation in the field of transport, private delivery service Courier I, in an attempt to change our habits simplifying your life.

REASONABLE PRICE

Couriers from the new generation of space transportation and embraced the notion that the power of technology, efficiency gained with this power and price policy also allows you to charge the service fee to the end user. Courier does not charge an extra service fee for the services provided to you.

ECOFRIENDLY

Courier it would show you on the map the nearest courier. With this technology, the engine of the courier to return empty from where they go and who want to minimize the air pollution they create unnecessary fuel consumption with consequent Courier, supporting environmental sustainability and efficiency.

RAPID TRANSPORT

One of the most important features of the Couriers, carriers can view the nearest ability to respond instantly to the orders and those orders. Accordingly send are received and delivered quickly.

7/24 SERVICE

Couriers do not just send in your work hours, you can ignore the point you want at any time of the day and send it to the point where you wish. Courier at the same time they also serve on weekends.

EASY PAYMENT

Couriers in payment, deposit money into the system instead of a one-time payment at a time or if you wish you can make with your credit card balances through the application options.

COURIER CALL IS VERY EASY

Download to your phone and make Couriers members. Orient the fastest way to the address you want to motorcycle couriers to the closest to you. Please send your address after submission are sent to the address to be delivered quickly and safely. in the meantime, send each stage you will be notified.

COURIER HOW TO USE?

Couriers of RECALL

When you click to invoke the Courier Couriers, courier closest to you that you have marked on the map, or set off to come to the address specified in the search. My location using geolocation technology-based courier saves you from the trouble of typing the address.

SHIPPING FEE ACCOUNTS

Courier, you will received your shipment will be delivered and address, shipping type, direction and shipping send your delivery time in seconds when you select the speed and cost calculations for you.

SHIPPING FEE PAID

You can pay securely by credit card or you can use the balance option. Couriers your credit card information, simply enter once. This information is kept in your 256bit secure payment system.

SERVICE POINTS're AL

whether you deliver your shipment after it is delivered to the shipping address by scoring the service you receive from Couriers, you can evaluate the quality of service. Courier, evaluations are used to improve the user experience.
Read more
Collapse
4.2
102 total
5
4
3
2
1
Loading…

Additional Information

Updated
May 29, 2020
Size
26M
Installs
10,000+
Current Version
3.4.31
Requires Android
5.0 and up
Content Rating
Everyone
Permissions
Offered By
Kuryem Teknoloji
©2021 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.