REDOX Extreme

11
Contains Ads
Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Polish (Poland)

Aplikacja REDOX Extreme motywuje i ułatwia kontrolę postępów redukcji tkanki tłuszczowej.

Sposobów na kontrolę postępów odchudzania jest wiele. Zazwyczaj osoby trenujące bazują na masie ciała, obwodach, jak i tym, co widzą w odbiciu własnego lustra, co przekłada się na ocenę postępów redukcji. Jedną z metod, która pozwala oszacować procent zawartości tkanki tłuszczowej w ciele, jest pomiar za pomocą fałdomierza.

Czym jest fałdomierz?

Fałdomierz jest to urządzenie pomiarowe, którego zadaniem jest zmierzyć fałd skórny w naszym ciele. Jego konstrukcja pozwala na złapanie skóry i dokonanie pomiaru, zazwyczaj wyrażonego w milimetrach, co zgodnie z przyjętą metodyką obliczeniową umożliwia oszacowanie procentowego udziału tkanki tłuszczowej w ciele. Aby oszacować zawartość tkanki tłuszczowej potrzebne są trzy miejsca kontroli, które różnią się w zależności od płci.

Darmowy fałdomierz dokładany jest do każdego opakowania REDOX Extreme
https://www.sfd.pl/sklep/ALLNUTRITION_Redox_Extreme-opis37698.html
Applications REDOX Extreme motivates and helps control body fat reduction progress.

Ways to control the progress of weight loss are many. They are training usually a person based on body weight, circuits, and what they see their own reflection in the mirror, which translates into a reduction in the assessment of progress. One method that allows to estimate the percentage of body fat is measured using a fałdomierza.

What is fałdomierz?

Fałdomierz is a measuring device, whose task is to measure skin fold in our bodies. Its design allows for catching the skin and to measure, usually expressed in millimeters, which in accordance with the adopted methodology allows the calculation to estimate the percentage of fat in the body. In order to estimate body fat you need three inspection, which vary depending on gender.

Free fałdomierz makes to each package Redox Extreme
https://www.sfd.pl/sklep/ALLNUTRITION_Redox_Extreme-opis37698.html
Read more
Collapse
3.3
11 total
5
4
3
2
1
Loading…

What's New

Pierwsza wersja aplikacji.
Read more
Collapse

Additional Information

Updated
May 8, 2018
Size
9.2M
Installs
1,000+
Current Version
1.0
Requires Android
4.0.3 and up
Content Rating
Everyone
Permissions
Offered By
SFD S.A.
©2021 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.