Odpocznij na zielonym

10+
Downloads
Content rating
Everyone
Screenshot image
Screenshot image
Screenshot image
Screenshot image
Screenshot image
Screenshot image

About this app

Dlaczego warto odpoczywać na zielonym?

Dowodów na pozytywny wpływ natury na nasze życie jest coraz więcej. Kolejne badania potwierdzają to jednoznacznie – przebywanie blisko natury jest nam wszystkim potrzebne. Nasz mózg nie może pracować bez przerwy, musi odpoczywać, a najlepiej robi to w pobliżu natury. Nie wyprzemy się tego, ale przez znaczną część okresu naszej ewolucji, żyliśmy na łonie natury, jesteśmy do tego stworzeni.

Natura może poprawić kreatywność nawet o o 50%. Nauka np. do egzaminu, w pobliżu natury, nawet gdy mamy ją tylko za oknem, zwiększy szanse na dobry wynik. Ludzie mieszkający w pobliżu terenów zielonych rzadziej chorują, później umierają, mają niższy poziom stresu, rzadziej zapadają na choroby takie jak depresja, nerwica, choroby wieńcowe, astma, cukrzyca, migrena.

Wystarczy patrzeć na naturę i już samo to, ma ogromny wpływ na nasze zdrowie. Chorzy szybciej dochodzą do siebie, ludzie zestresowani szybciej obniżają poziom hormonu stresu.

Obcowanie z naturą pozytywnie wpływa na naszą fizjologię, serce wolniej bije, ciśnienie spada, mózg się dotlenia.

Wnioski nasuwają się same, pakujcie rodzinę, znajomych i uciekajcie na łono natury. Gdzie? Sprawdźcie w naszej aplikacji. Możecie również dodać takie miejsca i pomóc innym. Dzielcie się swoimi odkryciami, oceniajcie odwiedzone miejsca, komentujcie.

Miłego odpoczynku!
Updated on
Apr 26, 2021

Data safety

Developers can show information here about how their app collects and uses your data. Learn more about data safety
No information available