Rasyonel

489
Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Turkish (Turkey)

** Rasyonel Hakkında

Bu uygulama, çoktan seçmeli sınavlarda öğrencilerin daha verimli bir şekilde çalışmalarını, dolayısıyla hedeflerine ulaşmalarını sağlamaktadır. Uygulamanın fikir olarak üstüne kurulu olduğu çalışma programı daha önce birçok öğrenciyi tıp fakültesi dahil, istedikleri birçok bölüme sokmuş olup, etkinliği kanıtlanmıştır.

Uygulama temel olarak 4 parametre üzerinden öğrencinin haftalık çalışmasını takip etme üzerine kuruludur. Günlük çalışma, Deneme sınavlarının geribildirimleri, Konu çalışma ve son olarak haftalık konuları tara sayfası.

Burada her öğrencinin ihmal ettiği ve en önemli olan 4. parametredir. RasyonelApp; öğrencilerin haftalık olarak sorumlu oldukları her konuyu taradıklarından emin olmalarını sağlamaktadır. Ülkemizdeki çoğu çoktan seçmeli sınav ve bu sınavların konuları uygulama içine işlenmiştir. Öğrenciye tek düşen görev, uygulamayı düzenli olarak kullanmak ve veri girişini sağlamaktır. Kısacası öğrencinin üzerinden büyük bi yük alan RasyonelApp; hedefine daha emin adımlarla ilerlemesini sağlamaktadır.
** About Rational

This practice allows students to work more efficiently in multiple choice exams, thus achieving their goals. The study program, on which the application is based on ideas, has put many students in many departments, including the medical faculty, and its effectiveness has been proven.

The application is basically based on following the student's weekly work with 4 parameters. Daily study, Feedbacks of essay exams, Topic study and lastly scan weekly topics page.

Here, the 4th most important parameter that every student neglects. rasyonelapp; allows students to make sure they scan every subject they are responsible for on a weekly basis. Most multiple choice exams in our country and the subjects of these exams are covered in practice. The only task for the student is to use the application regularly and provide data entry. In short, RasyonelApp, which takes a big load on the student; It provides its target to proceed with more confident steps.
Read more
Collapse
3.3
489 total
5
4
3
2
1
Loading…

What's New

- Çalış özelliğinde yer alan Kronometre ile ilgili sorunlar düzeltildi.
- Tara özelliğine yüzdeler eklendi.
- Duvar özelliğinde arkadaşlar sekmesinde yer alan eksik bilgiler eklendi.
Read more
Collapse

Additional Information

Eligible for Family Library
Eligible if bought after 7/2/2016. Learn More
Updated
November 15, 2019
Size
8.9M
Installs
5,000+
Current Version
3.0.5
Requires Android
4.4 and up
Content Rating
Everyone
Permissions
Offered By
Wrex
Developer
Başlık Sokak 1A 34340 Istanbul Nispetiye Turkey
©2021 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.