Rasyonel

324
Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Turkish (Turkey)

** Rasyonel Hakkında

Bu uygulama, çoktan seçmeli sınavlarda öğrencilerin daha verimli bir şekilde çalışmalarını, dolayısıyla hedeflerine ulaşmalarını sağlamaktadır. Uygulamanın fikir olarak üstüne kurulu olduğu çalışma programı daha önce birçok öğrenciyi tıp fakültesi dahil, istedikleri birçok bölüme sokmuş olup, etkinliği kanıtlanmıştır.

Uygulama temel olarak 4 parametre üzerinden öğrencinin haftalık çalışmasını takip etme üzerine kuruludur. Günlük çalışma, Deneme sınavlarının geribildirimleri, Konu çalışma ve son olarak haftalık konuları tara sayfası.

Burada her öğrencinin ihmal ettiği ve en önemli olan 4. parametredir. RasyonelApp; öğrencilerin haftalık olarak sorumlu oldukları her konuyu taradıklarından emin olmalarını sağlamaktadır. Ülkemizdeki çoğu çoktan seçmeli sınav ve bu sınavların konuları uygulama içine işlenmiştir. Öğrenciye tek düşen görev, uygulamayı düzenli olarak kullanmak ve veri girişini sağlamaktır. Kısacası öğrencinin üzerinden büyük bi yük alan RasyonelApp; hedefine daha emin adımlarla ilerlemesini sağlamaktadır.
** About Rational

This application enables students to work more efficiently in multiple-choice exams, thus achieving their goals. The work program, on which the practice was founded as an idea, has already put many students into many departments, including medical schools, and has proven their effectiveness.

The application is based on following the weekly work of the student on 4 parameters. Daily work, Test exams, Subject work and lastly scan weekly topics page.

Here is the 4th parameter which is neglected by each student. rasyonelapp; ensure that students are sure to scan every topic they are responsible for on a weekly basis. Most of the multiple-choice exams in our country and the subjects of these exams are covered into practice. The single task is to use the application regularly and to provide data entry. In short, the student received a large load on RasyonelApp; makes sure that the target moves more confidently.
Read more
Collapse
3.8
324 total
5
4
3
2
1
Loading...

What's New

**Rasyonel 2.0.4

- Çöz özelliğinde yer alan çökme sorunu düzeltildi.
Read more
Collapse

Additional Information

Eligible for Family Library
Eligible if bought after 7/2/2016. Learn More
Updated
January 25, 2019
Size
47M
Installs
1,000+
Current Version
2.0.4
Requires Android
4.4 and up
Content Rating
Everyone
Permissions
Offered By
Wrex
Developer
Başlık Sokak 1A 34340 Istanbul Nispetiye Turkey
©2019 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersArtistsAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.