Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Slovak

Zdarma aplikácia pre zvedavých turistov, ktorý by sa radi dozvedeli niečo o Považskom hrade a jeho okolí. Krátke nahrávky ti porozprávajú nielen o tom, koľko hradných pánov mal hrad a o kaštieľoch pod hradom, ale aj o krásnej Hedvige, ktorá bratom Podmanickým hlavy poplietla alebo o tajnej láske hradného pána. Keď sa na samotnom Považskom hrade lepšie poobzeráš možno sám zistíš, či sú povesti pravdivé.

HearPoint
Aplikácia HearPoint je pre zvedavých turistov, ktorým nikdy nestačí bedeker.
Aplikácia HearPoint ponúka návštevníkovi mesta alebo vybraného miesta samostatného audio sprievodcu v podobe aplikácie pre smartphone. Aplikácia mu však namiesto nudných faktov a čísel porozpráva o danom mieste zaujímavé príbehy, legendy a mýty.
www.hearpoint.sk

Zaujali ťa príbehy o Považskom hrade? Vypočuj si aj ďalšie, napr. o Bratislave.
Free application for curious tourists who would like to know something about Považské castle and its surroundings. Short passes'll tell you just how many lords had the castle and manor houses under the castle, but also the beautiful Hedwig, whose brother Podmanický head messed up or crush the castle lord. When the castle itself Považské looked better be alone determine whether the rumors are true.

HearPoint
HearPoint application is for curious tourists, which is never enough Bedeker.
Application HearPoint offers the visitor a city or selected points separate audio guide in the form of application for smartphone. Application of him, instead of boring facts and figures talk about that location interesting stories, legends and myths.
www.hearpoint.sk

Have you stories about Považské castle? Listen to the other, for example. of Bratislava.
Read more

Reviews

4.8
4 total
53
41
3
2
1
Loading...

Additional Information

Updated
September 8, 2014
Size
1.0M
Installs
100+
Current Version
1.0
Requires Android
2.3 and up
Content Rating
Unrated
Warning – content has not yet been rated. Unrated apps may potentially contain content appropriate for mature audiences only.
Permissions
Offered By
AvT projects, s. r. o.
©2018 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersArtistsAbout Google
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.