Dôchodok kalkulačka penzií zo 4 pilierov dôchodku

100+
Downloads
Content rating
Everyone
Screenshot image
Screenshot image
Screenshot image
Screenshot image
Screenshot image
Screenshot image
Screenshot image
Screenshot image
Screenshot image
Screenshot image

About this app

Dôchodková kalkulačka môže byť skvelým pomocníkom vo Vašom investičnom rozhodovaní. Vďaka sile matematiky, štatistiky a umelej inteligencie umožní Vám alebo Vašim klientom "spoznať zajtrajšok" a zistiť, aký dôchodok Vás čaká o 20 či 30 rokov.

Kalkulačka je užívateľsky jednoduchá. Najpresnejšie výsledky dosiahnete, ak nájdete svoje výpisy z účtov v druhom a treťom pilieri a do kalkulačky zadáte nasporenú sumu. No kalkulačka funguje aj bez zadania údajov z výpisu z účtu. Algoritmy dokážu na základe údajov ako vek, mzda, fond a počet rokov v pilieri sumu budúceho dôchodku celkom dobre odhadnúť.

1. Zadajte svoj súčasný vek a hrubú mesačnú mzdu. Ak ste živnostník, zadajte výšku vymeriavacieho základu.

2. Zadajte počet rokov poberania penzie

Zo sociálnej poisťovne dostanete doživotnú penziu. Počet rokov poberania penzie z II, III a IV piliera si môžete zvoliť. Porozmýšľajte, koľko rokov chcete dôchodky z druhého 3. a 4. piliera poberať. Čím menej rokov poberania, tým väčšia bude mesačná suma Vašeho dôchodku. Na Slovensku muži žijú na dôchodku v priemere 16 rokov a ženy 20, pričom doba života v starobe sa stále predlžuje.

3. Zadajte počet rokov, koľko už ste v II a III pilieri.

Ak máte po ruke výpis z účtu v druhom pilieri, zadajte sumu, ktorú máte nasporenú. Ak nepoznáte zostatok účtu, ponechajte v okienku nulu. Algoritmus sumu odhadne na základe veku, mzdy a počtu rokov.

4. Vyberte fond II. piliera v ktorom sporíte.

5. Ak v IV. pilieri zatiaľ neinvestujete, ponechajte v tejto časti nuly.

6. Stlačte "Spočítam Ti penzie zo štyroch pilierov" a spoznajte svoj výpočet penzií, prečítajte si osobnú analýzu a zistite aké odporúčania Vám dá naša umelá inteligencia.

7. Vráťte sa späť na začiatok kalkulačky. Na základe odporúčaní, napríklad zmeňte fond v II. pilieri na indexový.

8. Doplňte čísla do IV. piliera. Zistite o koľko sa Vaša penzia zlepší ak investujete jednorazovo alebo začnete sporiť pravidelne v IV. pilieri.

Tip: Hrajte sa s kalkulačkou, kým nenájdete ideálnu kombináciu pre svoju budúcnosť.

Kalkulačka chce byť praktickým navigátorom a poradcom, ktorý s rozumnou mierou presnosti umožní človeku nahliadnuť do svojej budúcnosti a pomôže mu v rozhodovaní sa. Ak táto kalkulačka nespraví nič iné iba užívateľovi otvorí oči a umožní mu zamyslieť sa nad dnešnou spotrebou v porovnaní s príjmami chýbajúcimi človeku na dôchodku, budem rád, že som túto kalkulačku spravil.

Štvorpilierová kalkulačka využíva a zohľadňuje dáta z viacerých modelov. Tými hlavnými sú demografický a makroekonomický model.

Zároveň pracuje s určitou mierou neistoty najmä, čo sa týka modelovania budúcich politík. My síce nevieme, čo nám politici vyvedú v budúcnosti, no celkom dobre poznáme mantinely z ktorých nemôžu vybočiť, lebo by sa im to vypomstilo na voličských hlasoch alebo na ekonomike krajiny.

Samozrejme kalkulačka sa vracia aj do minulosti a zohľadňuje všetky daňové a odvodové princípy, ktoré sa v čase menili, ovplyvňovali a dodnes ovplyvňujú penzijný systém na Slovensku.
Updated on
Oct 16, 2020

Data safety

Safety starts with understanding how developers collect and share your data. Data privacy and security practices may vary based on your use, region, and age. The developer provided this information and may update it over time.
No data shared with third parties
Learn more about how developers declare sharing
No data collected
Learn more about how developers declare collection

What's new

Toto je prvé vydanie aplikácie