Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Slovak

Aplikácia obsahuje zoznam zariadení na Slovensku, ktoré sa venujú pomoci ľuďom bez domova. Nie je určená priamo pre ľudí bez domova, ale tým, ktorí im chcú pomôcť. Vďaka aplikácii Bez domova je možné túto pomoc uskutočňovať efektívnejšie. Nájdete v nej výdajne stravy, oblečenia, ako aj poskytovanie ubytovania, právneho poradenstva a iné služby. Zariadenia môžete vyhľadávať podľa mesta, v ktorom sa nachádzajú a podľa typu služby, ktorú poskytujú.
The application contains a list of facilities in Slovakia, which is dedicated to helping the homeless. It is not intended directly for homeless people, but those who wish to help them. With the application Homeless features that help implement efficiently. You will find there dispensaries food, clothing, as well as providing accommodation, legal advice and other services. Devices can search by city, where they are and the type of service they provide.
Read more
Collapse
Loading…

What's New

Kompatibilita s Android 6 (Marshmallow)
Read more
Collapse

Additional Information

Updated
July 23, 2020
Size
Varies with device
Installs
500+
Current Version
Varies with device
Requires Android
Varies with device
Content Rating
Everyone
Permissions
Offered By
Slovenská katolícka charita
Developer
Kapitulská 18, 81415 Bratislava
©2021 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.