Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Slovak

Prekonali ste covid, no stále sa necítite dobre?
Zhiva (číta sa “živa”) pomáha ľuďom s dlhým covidom. V aplikácii nájdete rady, ako manažovať svoje príznaky, odmeriate a sledujete si svoj zdravotný stav. Odporúčame vyskúšať aj naše cvičenia pre zmiernenie únavy.
Zhive obsahuje aj zoznam lekárov, ktorí sa na Slovensku venujú dlhému covidu a v Komunite sa môžete podeliť o svoje skúsenosti s pacientmi a pacientkami, ktorí touto novou chorobou tiež trpia.
Zhiva je jedna z prvých aplikácií na svete, ktoré sa venujú dlhému covidu.
Naším cieľom je dostať ju k ľuďom, ktorým môže pomôcť, čo najskôr. Budeme ju neustále vylepšovať aj na základe vašich podnetov. Preto vás chceme poprosiť o spätnú väzbu a odporúčania na zlepšenie.
Aplikácia je bezplatná pre poistencov partnerských poisťovní. Pre prístup sa treba predom zaregistrovať na zhiva.sk
O ZHIVE
Zhiva je slovenský technologický startup. Založili ho piati ľudia z oblasti zdravotníckej informatiky, verejnej politiky a komunikácie. Vo februári tohto roka spustili web CovidHelper.sk a po obrovskom záujme ľudí s akútnym a dlhým covidom vymysleli a vytvorili aplikáciu pre self-manažment tohto nového ochorenia.
You've overcome covid, but you're still not feeling well?
Zhiva (reads "alive") helps people with long covid. In the application you will find advice on how to manage your symptoms, measure and monitor your health. We also recommend trying our exercises to relieve fatigue.
Zhive also contains a list of doctors who are engaged in long-term covid in Slovakia, and in the Community you can share your experiences with patients who also suffer from this new disease.
Zhiva is one of the first applications in the world dedicated to long covid.
Our goal is to get her to the people she can help as soon as possible. We will constantly improve it based on your suggestions. Therefore, we want to ask you for feedback and recommendations for improvement.
The application is free for policyholders of partner insurance companies. To access it is necessary to register in advance on zhiva.sk
About ZHIVE
Zhiva is a Slovak technological startup. It was founded by five people from the field of health informatics, public policy and communication. In February of this year, they launched the CovidHelper.sk website and, after the huge interest of people with acute and long covid, invented and created an application for self-management of this new disease.
Read more
Collapse
Loading…

What's New

Oprava drobných chýb
Read more
Collapse

Additional Information

Updated
October 15, 2021
Size
28M
Installs
1,000+
Current Version
1.0.7
Requires Android
5.0 and up
Content Rating
Interactive Elements
Users Interact
Permissions
Offered By
Google Commerce Ltd
©2021 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersAbout Google|Language: English (United States)All prices include VAT.
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.