Buffalo Ayakkabı

Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Turkish (Turkey)

1999 Yılında Ticarete Adım Atan Muharrem SERTKAYA Küçük Yaşlarda Çırak Olarak Başladığı Tekstil Ve Ayakkabı Sektöründe Edindiği Tecrübeler Ve Bu Mesleğine Olan Hassasiyet Dürüstlük Ciddiyet Anlayışı İle İşin Ehli Olma Anlamında Bulunduğu Sektörde En İyi Hizmeti Sunmayı Hedeflemiş Olup 2014 Yılında Kurduğu Ali SERTKAYA Tekstil Ayakkabı İnşaat Otomotiv San. Tic. Ve Ltd. Şirketini Kurmuştur.
BUFFALO TÜRKİYE Markasıyla Nitelikli Doğal Derilerden Oluşan Doğal Malzemeler Kullanarak usta işi dokunuşlarla, incelikli detaylara sahip ayakkabılar Üreterek Geçmişi el işçiliğimiz İle yaşatıyor, geleceği tarz sahibi modellerimizle yakalıyoruz.
Markamız Ayrıca Bayilik Perakende Mağazacılık Anlamında Sektöre Katkı Devam Etmektedir.
DEĞERLERIMIZ

1.Müşteri odaklı hizmet ve ürün anlayışı.

Müşterilerimiz için değer Sağlamak, beklentilerine kalite ve istikrarla karşılık vermek ilk önceliğimizdir. Ürünlerimize sahip çıkmak ve satış sonrasında da müşterilerimizin yanında olmak görevimizdir.2.Daima “en iyi” olmak, vazgeçilmez hedefimizdir.

Kalitede, hizmette, verimli çalışmada ve bayilik ilişkilerimizde, müşterilerimize sunulan ürün seçeneklerinde en iyi olmak, ayakkabı piyasasında sahip olduğumuz bu imajı korumak ana hedefimizdir. Bu hedefe ulaşmak üzere faaliyet gösterilen alanlarda yönetimi üstlenmek ve piyasanın önder kuruluşlarından olmak temel ilkemizdir.3.En önemli sermayemiz, insan kaynağımızdır.

Ürün ve hizmetlerimizin kalitesi çalışanlarımızın kalitesiyle başlar. En iyi personeli ve yetişkin insan gücünü şirketimize çekmek ve istihdam etmek, insanımızın yeteneklerinden, gücünden azami fayda sağlamak; verimliliklerini artırmak, gelişmelerine imkân tanımak ve işbirliği ve dayanışmanın sürekli var olduğu bir çalışma ortamı Sağlamak, ALİ SERTKAYA Limited Şirketlerinin kuşaklar boyu devamlılığını sağlamak için seçtiğimiz yoldur.4.Amacımız, sürekli gelişmek için kaynak Oluşturmaktır.

Kalitede sürekliliği sağlamak üzere, gerekli yatırımları sürekli gerçekleştirebilecek yapıların oluşturulmasını sağlamak; çalışanlarımızın ve toplumun ekonomik ve sosyal gelişmesine yardımcı olmak üzere, faaliyetlerden kaynak oluşturmak ve tüm kaynakların akılcı kullanımını sağlayarak savurganlığa ödün vermemek, ana ilkelerimizdendir.5.Üstün iş ahlakı ve dürüst çalışma ilkelerine uymak İnsanlara En İyi hizmeti Sunmak başlıca Değerlerimizdir

Tüm ilişkilerimizde adilane, karşılıklı yarar sağlamak amacıyla, iyi niyet ve anlayışla davranmak, yasalara ve ahlak kurallarına daima uymak ilkemizdir. Bugünün insanına ve gelecek kuşaklara karşı sorumluluklarımızı yerine getirmek, öncüsü olduğumuz ve vazgeçemeyeceğimiz bir başka temel ilkemizdir. Türkiye ve dünya için, çevre koruma bilinciyle davranmak ve bu bilinci yaymak görevimizdir.6.Gücümüzü aldığımız Türk Ekonomisine güç katmayı hedef alırız.

Devletimiz ve ülkemiz var oldukça şirketlerimizde var olacaktır. Demokrasi varsa çalışanlar ve firmalar var olacaktır. Memleketimizin ekonomisini kuvvetlendirmek için elimizden gelen tüm çaba ve gayreti göstermeliyiz. Ülkemizin ekonomisi güçlendikçe demokrasi daha iyi yerleşir, dünyadaki itibarımız artar ve şirketlerimiz ve çalışanlarımız daha refaha ulaşır.
Muharrem SERTKAYA, who stepped into the trade in 1999, started to work as an apprentice at a young age, with the experiences he gained in the textile and shoe sector and the sensitivity to this profession with his honesty and seriousness understanding. Tic. Ve Ltd. Established his company.
BUFFALO TURKEY Brand with Qualified Natural Using Natural Ingredients formed with masterly touches of leather, shoes with subtle details History of hand workmanship He Produced with our giving, we're catching up with the future of our style models.
Our brand also continues to contribute to the sector in terms of dealership retail and retailing.
 

 

OUR VALUES

1. Customer-oriented service and product concept.

Providing value for our customers and responding to their expectations with quality and stability is our first priority. It is our duty to protect our products and to stand by our customers after sales.

 

2. Always being “the best, is our indispensable goal.

Our main goal is to be the best in quality, service, efficient operation and dealership relations, product options offered to our customers, and to maintain this image we have in the shoe market. In order to achieve this goal, our main principle is to undertake management in the fields of activity and to be one of the leading institutions of the market.

 

3. Our most important capital is our human resources.

The quality of our products and services starts with the quality of our employees. To attract and employ the best personnel and adult manpower to our company, to benefit from the capabilities and power of our people; to increase their productivity, to enable them to develop and to provide a working environment where cooperation and solidarity are constantly present, is the way we choose to ensure the continuity of ALİ SERTKAYA Limited Companies for generations.

 

4.Our goal is to create resources for continuous development.

In order to ensure the continuity of quality, to ensure the formation of structures that can make the necessary investments continuously; Our main principles are to create resources from activities and rational use of all resources to help the economic and social development of our employees and society.

 

5. Complying with the principles of superior work ethics and honest work Providing the best service to people is our main values

It is our principle to act in good faith and understanding and to comply with laws and moral rules in all our relationships in order to achieve fair and mutual benefit. Fulfilling our responsibilities towards today's people and future generations is another fundamental principle that we pioneer and cannot give up. for Turkey and the world, conscious of our duty to spread this awareness and environmental protection.

 

6. We aim to add power to the Turkish Economy, where we take our power.

As long as our state and country exist, our companies will exist. If there is democracy, there will be employees and firms. We must make every effort and effort to strengthen the economy of our country. As our country's economy gets stronger, democracy settles better, our reputation in the world increases and our companies and employees reach welfare.
Read more
Collapse
Loading…

Additional Information

Updated
September 23, 2019
Size
19M
Installs
100+
Current Version
1.1
Requires Android
4.4 and up
Content Rating
Everyone
Interactive Elements
Shares Location, In-App Purchases
Permissions
Offered By
Ticimax
Developer
Turgut Özal Bulvarı Rumi Sokak Ticimax Plaza No:31 Ataşehir - İstanbul
©2021 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.