Engince

Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Turkish (Turkey)

Engin Mobilya, 1980 yılında İstanbul'un Maltepe İlçesi İdealtepe Mahallesi'nde açılan mobilya mağazamız ile serüvenine başladı. İlerleyen yıllar ve büyük bir başarı öyküsü ile bugün Türkiye'nin en önemli mağaza zincirlerinden biri olmayı başardı. Bir aile şirketi olarak Engin Çam Mobilya adı altında başlayan bu öyküde, beş kardeş ile kurulan ortaklık azimle bugünlere kadar ilerledi. Beş kardeşten birinin ismi olan Engin ismi ile yoluna devam ederek, nihai noktada Engin Mobilya Tasarım olarak günümüze kadar ulaşmıştır. 40 yıla yakın mazimizde ilk 20 yılımızı başarılar ile tamamladıktan sonra 2000’li yıllarda Engince Mobilya markasını kurduk. Bu sayede elde edilen markalaşma ile bir mağaza zinciri olma sürecini başlattık ve bugün 15 mağaza ile yolumuza devam ediyoruz. Sektörde gerçekleştirdiğimiz yatırımlar, her zaman ön planda tuttuğumuz kalite, güven esaslı çalışmalarımız ve mutlak olarak öncelik verdiğimiz müşteri memnuniyeti sayesinde bu kadar geniş bir noktaya ulaşarak, öncü firmalar arasında yer almayı başardık. Sektörün en deneyimli ve öncü firmalarından biri olarak, tüm ürünlerimizde kalite, modern anlayış, fonksiyonel kullanım ve modayı bir araya getirerek müşterilerimize sunmayı bir ilke olarak benimsedik. Türkiye'nin 81 vilayetinde ve Avrupa'nın birçok ülkesinde müşterilerimize sunduğumuz değişen ve yenilenen mağazacılık anlayışı ile sağladığımız mutlu müşteri halkasını her gün giderek genişletiyoruz. Çünkü firmamız için mutlu müşteri, mutlu mağazanın temelini oluşturmaktadır. Engince Mobilya olarak her zaman yenilikçi bir düşünce ile sektöre yön vererek müşterilerimizin istek ve hayallerini gerçeğe dönüştürmeyi hedefliyoruz. Bu misyon kapsamında her zaman teknolojiden, bilimden, sanattan, moda akımlarından ve modern tasarımlardan faydalanarak üretimlerimizi ve hizmetlerimizi sürdürüyoruz.
In 1980, Engin Mobilya started its journey with our furniture store opened in Idealtepe neighborhood of Maltepe district. With advancing years and has managed to become a huge success story, one of Turkey's most important department store chain today. In this story, which started under the name of Engin Çam Mobilya as a family company, the partnership with the five brothers continued with a determination until today. The name of one of the five brothers, the name of the way to the way, by continuing to the way, has reached today as Engin Mobilya Design. After completing our first 20 years with success, we established Engince Furniture brand in 2000s. In this way, we have started the process of being a store chain with the branding and today we continue our way with 15 stores. Thanks to the investments we have made in the sector, our quality, trust-based works that we always place in the forefront and the customer satisfaction that we prioritize, we have managed to be among the leading companies by reaching such a wide point. As one of the most experienced and leading companies in the sector, we have adopted as a principle to offer our customers quality, modern understanding, functional use and fashion in all of our products. Turkey's 81 provinces and in Europe we provide the public with changing customer happy and renewed retail concept that we offer to our customers in many countries increasingly are expanding every day. Because happy customers for our company, happy store is the basis of. As Engince Mobilya, we aim to turn our customers' wishes and dreams into reality by directing the sector with an innovative idea. Within the scope of this mission, we continue our production and services by utilizing technology, science, art, fashion trends and modern designs.
Read more
Collapse
Loading…

Additional Information

Updated
September 7, 2020
Size
13M
Installs
100+
Current Version
1.3
Requires Android
4.4 and up
Content Rating
Everyone
Interactive Elements
Shares Location, In-App Purchases
Permissions
Offered By
Ticimax
Developer
Turgut Özal Bulvarı Rumi Sokak Ticimax Plaza No:31 Ataşehir - İstanbul
©2021 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.