Balkantürk Eğitim Vakfı

Everyone
Translate the description into English (United States) using Google Translate?Translate the description back to Turkish (Turkey)

Balkan Rumeli Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği kısa adıyla BALKANTÜRKSİAD Naci Şahin tarafından 2011 yılında hayata geçirilmiş, 2014 yılında BALKANTÜRKSİAD'ın Kurucu Başkanı Naci ŞAHİN, merkezi Bursa olan BALKANTÜRK Eğitim Vakfı'nı kurmuş ve vakıf Naci ŞAHİN başkanlığında faaliyetlerine başlamıştır.

Amacı; “Kuracağı veya kuruluşuna, gelişimine çeşitli suretlerle katılacağı eğitim, öğretim, ruh ve beden sağlığına hizmet eden kurumlarla çocuklarımızın eğitim, öğretim, beden ve ruh sağlığı dünyasına katkıda bulunmak, özellikle yüksek öğretime eğilmek bu suretle kurulmuş ve kurulacak BALKANTÜRK Eğitim ve Öğretim Kurumları’nın sürekliliğine, gelişmesine katkıda bulunmak. Mensup ve mezunları arasında sosyal dayanışmaya katılımcı bir dinamizm kazandırmak. Türk toplumunun kültürel, bilimsel ve sosyal gelişmesine hizmet etmek, verimli, etkin ve yüksek düzeyde eğitim hizmetlerinin yerine getirilmesine katkıda bulunmak. Eğitim çerçevesi içinde katılımcı bir sivil toplum hareketi yaratmak” olarak belirlenmiştir.
Balkan Rumeli Industrialists' and Businessmen's Association (BALKANTÜRKSİAD) was put into practice in 2011 by Naci Şahin.

Objectives; Da To contribute to the world of education, training, physical and mental health of our children with the institutions serving to education, training, mental and physical health to be established or to participate in the development of the institution with various surrogates, especially to focus on higher education and to establish the continuity of BALKANTÜRK Education and Training Institutions. , contribute to the development. To give a participatory dynamism to social solidarity among members and graduates. To serve the cultural, scientific and social development of Turkish society and to contribute to the implementation of efficient, effective and high level education services. Creating a participatory civil society movement within the framework of education ”.
Read more
Collapse
Loading…

What's New

Performans iyileştirmeleri.
Read more
Collapse

Additional Information

Updated
January 6, 2020
Size
1.4M
Installs
10+
Current Version
1.2
Requires Android
5.0 and up
Content Rating
Everyone
Interactive Elements
Unrestricted Internet
Permissions
Offered By
BEV
©2021 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.