Suçluyorum

Can Yayınları
1
Free sample

About the author

 Fransa’da natüralizm akımının öncüsü olan ünlü yazar Émile François Zola, Fransız roman yazarları arasından en çok basılan, en çok çevirilen ve en çok tanınanlardandır. Zola'nın edebiyat dışındaki şöhreti ise, Dreyfus Davası’nda gösterdiği aydın tavrından kaynaklanmaktadır. 1897 yılında Fransız ordusunda Yahudi olması nedeniyle askeri yargının duyarsızlığına kurban giden yüzbaşı Dreyfus’u hükümetin bütün baskılarına rağmen savunan ve Fransa devlet başkanına hitaben “Suçluyorum” (J’accuse) makalesini yayınlayan Zola, baskılardan dolayı Fransa'yı terkedip bir süre Londra'da yaşamak zorunda kalmıştır. Çabaları sonucunda Dreyfus Davası'nın yeniden görülüp adaletin yerini bulması sonucu yurduna dönmüştür. 


Émile Zola, 1902 sonbaharında,  duman zehirlenmesinden hayatını kaybetmiştir. “Nana”, “Germinal” ve “Meyhane” en tanınmış romanlarındandır. Tüm romanlarında, doğal ve gerçekçi bir tarzla, hayatın zorluklarından bahsetmeyi seçmiştir. İlk (1901) ve ikinci (1902) Nobel Edebiyat Ödülü’ne aday gösterilmiştir.  


Read more
4.0
1 total
Loading...

Additional Information

Publisher
Can Yayınları
Read more
Published on
Aug 27, 2014
Read more
Pages
48
Read more
ISBN
9789750723162
Read more
Language
Turkish
Read more
Content Protection
This content is DRM protected.
Read more
Read Aloud
Available on Android devices
Read more

Reading information

Smartphones and Tablets

Install the Google Play Books app for Android and iPad/iPhone. It syncs automatically with your account and allows you to read online or offline wherever you are.

Laptops and Computers

You can read books purchased on Google Play using your computer's web browser.

eReaders and other devices

To read on e-ink devices like the Sony eReader or Barnes & Noble Nook, you'll need to download a file and transfer it to your device. Please follow the detailed Help center instructions to transfer the files to supported eReaders.
©2018 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersArtistsAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.