İnsanın Bilgiyle Serüveni: Bilgi Karmaşası Ve Bilgi Karmaşasından Korunmanın Yolları

Bilgiyle
1
Free sample

Çelişkilerle dolu bir dünyada yaşıyoruz. Dünyada bilginin çok olması sorunların tükeneceği tamamen ortadan kalkacağı anlamına gelmiyor. Bilgi çokluğunun hayatlarımızın içinde oluşturduğu en büyük sorun ise bizi karşı karşıya bıraktığı bilgi karmaşası olmuştur. Elbette bilgi karmaşası, bilgi bombardımanının, bilgi kirliğinin hayatımızda oluşturduğu düzensizliği de içermektedir. Bilgi bombardımanı, sağanak halinde yağan yağmurun altında şemsiyesiz kalmak gibidir. Yaşamımıza bilgi her yerden saçılıyor. Her şey birbirine karışmış durumda yanlış ya da gerçek bilgi hangisi? Bu duruma da kısacası bilgi kirliliği diyoruz. Yaşamın içindeyken bilgi karmaşasının kapsama alanı dışında kalmak nerdeyse olanaksız. Bilgi’nin toplanması, işlenmesi ve saklanması esnasında düzensizliğin yol açtığı karmaşayı çözmek için önlemler alarak bilgi karmaşasının etkilerinin minimuma indirilmesi çalışmaları çağımızda bir gereklilik olarak ortaya çıkmıştır. Bu nedenle bilgi karmaşasıyla karşı karşıya kalan bizler sadece ondan korunabilmenin yollarını araştırmakla kalmayıp ayrıca bilgiden daha etkin bir şekilde yararlanabilmenin yollarını da bulmaya çalışmaktayız. Dolayısıyla yaşadığımız şu günlerde bilgi karmaşasının ortaya çıkardığı sorunlara çözüm yolları bulma denemeleri hepimiz için fazlasıyla önem taşımaktadır.

Umarım kitabı okuduktan sonra bilgi karmaşasından korunarak, modern zamanların göz ardı edilemez değerlerinden biri olan bilgiden insanoğlunun daha etkin ve daha verimli bir şekilde yararlanabileceği fikrine kapılırsınız.

Read more
Collapse

About the author

Kitabın Yazarı Bayram ALACA Erzincan Doğumludur.

Bayram ALACA 2000 Yılında İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesinden Mezun Olmuştur.

Yazarın Web Adresi: www.bayramalaca.com


Read more
Collapse
5.0
1 total
Loading...

Additional Information

Publisher
Bilgiyle
Read more
Collapse
Published on
Jul 20, 2018
Read more
Collapse
Pages
108
Read more
Collapse
Read more
Collapse
Best For
Read more
Collapse
Language
Turkish
Read more
Collapse
Genres
Business & Economics / Information Management
Computers / Document Management
Education / Teaching Methods & Materials / Library Skills
Language Arts & Disciplines / Library & Information Science / Archives & Special Libraries
Language Arts & Disciplines / Library & Information Science / Digital & Online Resources
Read more
Collapse
Content Protection
This content is DRM protected.
Read more
Collapse

Reading information

Smartphones and Tablets

Install the Google Play Books app for Android and iPad/iPhone. It syncs automatically with your account and allows you to read online or offline wherever you are.

Laptops and Computers

You can read books purchased on Google Play using your computer's web browser.

eReaders and other devices

To read on e-ink devices like the Sony eReader or Barnes & Noble Nook, you'll need to download a file and transfer it to your device. Please follow the detailed Help center instructions to transfer the files to supported eReaders.
©2019 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersArtistsAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.