تهران کوه کمر شکن: TEHRAN Kouhe Kamarshekan

Azad Studio
Free sample

کتاب "تهران کوه کمر شکن" در باره ی دختری است که پس از انقلاب اسلامی به ایران باز می گردد و با تغییری کیفی در فرهنگ جامعه و حتی در خانواده ی لائیک خود روبرو می شود. پس از تجربه در... More > تشکیلات سیاسی و سپس یک تجربه ی عشقی به این نتیجه می رسد که: "او در این مدت چیزهایی را به من داده بود که سیاست نتوانسته بود به من بدهد. سیاست و دیکتاتوری در تشکیلات تمام معجزات زندگی را یک به یک از من گرفته بود. من تمام زندگی ام را با عشق و احساساتی بسیار رقیق زیسته بودم. حالا این یگانه دوباره مرا به زندگی باز آورده است".دختر با برخوردها و پیش داوری های عقب مانده در درون تشکیلات سیاسی و هم قوانین و سنن فاناتیک در جامعه، ماجراهای ویرانگری را تجربه می کند. تلاش های پیگیر برای بیرون آمدن از بحران های مداوم از جمله درگیری با مسئله ی سنگسار از این رمان کتابی تاریخی می سازد. "تهران کوه کمر شکن" یک کتاب مستند تاریخی است با درون نگاری در باره ی یکی از احزاب زیرزمینی مخالف رژیم و آنچه در این سال ها گذشته است. نویسنده زنی را آفریده است با لحظاتی بسیار درخشان از یک زندگی از هم گسیخته و نابسامان

بیشتر بدانید

http://milanimahin.blogspot.ca/


Read more
Collapse

About the author

مهین میلانی: روزنامه نگار، نویسنده، مترجم، عکاس،گرافیستفارغ التحصیل روزنامه نگاری و جامعه شناسی از پاریسدر ایران با روزنامه های آدینه و دنیای سخن فعالیت داشتم. در فرانسه با روزنامه های فرانسوار و لوپوان. در کانادا با نشریات لووار، جرجیا استریت، کامان گرانت، نورت شور، میراکل، شهروند، پیوند و بسیاری نشریات دیگر.
کتاب "کنسرت" اسماعیل کاداره نویسنده ای که در سال 2005 برنده ی جایزه ادبی " من بوکر پرایز" شد را از زبان فرانسه به فارسی در ایران ترجمه کردم و نشر مرکز آن را به چاپ رساند.
صدها مقاله، گزارش، نقد ادبی و ترجمه به زبان های فارسی، انگلیسی و فرانسه به چاپ رسانده ام. با مجامع ادبی کانادایی و ایرانی در کانادا فعالیت های زیاد داشته ام و بارها برای داستان خوانی و شعر خوانی توسط آنها دعوت شده ام. در سال 2004 به عنوان مدیر هنری فستیوال قصه خوانی ونکوور استخدام شدم و هر سال در فستیوال های فیلم و جاز این شهر سمت هایی در بخش مطبوعات داشته ام
در اولین فستیوال فیلم به زبان فارسی در ونکوور به عنوان یکی از قضات فعالیت داشتم.
کتاب های زیادی نوشته ام که بخشا در مطبوعات به چاپ رسیده اند و بزودی منتشر خواهند شدعلت تاخیر در چاپ آنها این بوده است که قصد دارم کتاب "تهران کوه کمر شکن" در سطح وسیع به چاپ برسد. برگردان این کتاب به زبان های فرانسه و انگلیسی به زودی به انتشار می رسد.این کتاب را در سال 2005 آغاز به نگارش کردم. نگارش آن متوقف شد تا سال 2009 و در سال 2010 اولین بار به چاپ رسید. توضیح بیشتر چگونگی انتشار در مقدمه ی کتاب آمده است
عکاسی و گرافیک دو رشته ایست که بخشی از تحصیلات و فعالیت های حرفه ای مرا به خود مشغول داشته است. نمایشگاه های متعددی در این دو زمینه داشته ام. و با نشریات گوناگون به عنوان طراح گرا فیست و دیجیتال آرتیست و عکاس همکاری داشته ام. کتاب "تهران کوه کمر شکن" را که اکنون نسخه ی فارسی آن در LULU.COM به فروش می رسد خود صفحه آرایی کرده و تمام کارهای فنی آن را به انجام رسانده ام
فعالیت های گوناگون دیگری از جمله مدیریت آرت گالری و همکاری با مجامع هنری نیز هراز چند گاه جزء کارنامه ی فعالیت های من است.
طراحی لباس و طراحی داخلی نیز از جمله فعالیت های من بوده است که هر از چند گاه مرا مشغول کرده اند
گلکاری مهندسی - حرفه ای از دیگر فعالیت های من است. گیاهانم را چون دختر و پسرم دوست می دارم و از آنها مراقبت می کنم. این مشغولیت نیز از جمله فعالیت هاییست که توانسته است نقش شفا دهنده در اوقات نه چندان مطلوب برای من داشته باشد.
در رشته های ورزشی از کودکی فعالیت داشته ام. در دبیرستان و دانشگاه به سطح قهرمانی استان در رشته ی پینگ پنگ دست یافته ام. این رشته ایست که هم اکنون در کنار دیگر انواع فعالیت های ورزشی و نرمشی به عنوان فعالیت جانبی کارهای کامپیوتری بدن مرا فعال و روحم را زنده نگاه می دارد"
Read more
Collapse
Loading...

Additional Information

Publisher
Azad Studio
Read more
Collapse
Published on
Jan 10, 2014
Read more
Collapse
Pages
352
Read more
Collapse
Read more
Collapse
Best For
Read more
Collapse
Language
Persian
Read more
Collapse
Genres
Fiction / Literary
Read more
Collapse
Content Protection
This content is DRM protected.
Read more
Collapse

Reading information

Smartphones and Tablets

Install the Google Play Books app for Android and iPad/iPhone. It syncs automatically with your account and allows you to read online or offline wherever you are.

Laptops and Computers

You can read books purchased on Google Play using your computer's web browser.

eReaders and other devices

To read on e-ink devices like the Sony eReader or Barnes & Noble Nook, you'll need to download a file and transfer it to your device. Please follow the detailed Help center instructions to transfer the files to supported eReaders.
©2019 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersArtistsAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.