Allah'a (c) Götüren Sır Nafile Namazlar: Farz ve sünnet namazlar haricinde Sevgili Peygamberimizin kıldığı ve tavsiye ettiği bazı namazları hikmetlerine atfen yazılmış bir eserim.

Adnan Şensoy
6
Free sample

 KİTAPTAN BAZI NOTLAR:


* Ebu Hureyre rivayet ediyor: Rasulallah buyurduki: Allah Teala hadis-i kudsi‟de şöyle buyurdu:
Her kim Benim velilerimden bir veliye düşmanlık ederse, şüphesiz Ben ona harp ilan ederim. Kulum kendisine farz kıldığım şeylerden daha sevgili hiçbir şeyle bana yakınlık kazanamaz. Farzlara ilaveten bir de kulumun sürekli yapmaya devam ettiği nafileler vardır ki bunlarla Bana yaklaşır da yaklaşır ve nihayet öyle bir hale gelir ki artık Ben onu sevmişim demektir. Bir kere de sevdim mi artık onun işiten kulağı, gören gözü, tutup yakalayan eli ve yürümesine vasıta olan ayağı olurum (Hasılı; onun işitmesi, görmesi, tutması, yürümesi doğ-rudan doğruya meşiet-i hassa (hususi muamele) dairesinde cereyan etmeye başlar). Böylesi bir kul Benden birşey isterse istediğini muhakkak ona veririm. Bana sığınırsa onu özel korumam altına alırım."1
1 (Buhari, Rikak,38nbel, Müsned, I, 259

* Farz ile Hak‟a bağlanan ve nafilelerle daha da yakın olan ve sonra daha da yaklaşan ve Aşkullah ile nuşa garkolan, şehevi arzular ile nefsin isteklerine gönül verir mi?

* Nafile‟ye bağlı olan vacibi ve farzı hiç terk eder mi?

* Nafile namazlar kulu daha sıkı Hak‟a bağlayacak, Hak ile meşgul kılacaktır. Hak ile meşgul olanı şeytan meşgul edebilir mi?

* Namaz şehadeti, orucu, zekatı, zikiri, tefekkuru, huşuyu ve murakabayla rabıtayı sürekli sıcak tutan İlahi Kamera‟dan habersiz olur mu?

 

www.AdnanSensoy.com

Read more
Collapse

About the author

Adnan ŞENSOY

adnansensoycom@gmail.com

www.AdnanSensoy.com

Yt: www.youtube.com/AdnanSensoy 

Fb: www.facebook.com/AdnanSensoy 

Tw: www.twitter.com/AdnanSensoy

İn: www.instagram.com/AdnanSensoy

Read more
Collapse
4.0
6 total
Loading...

Additional Information

Publisher
Adnan Şensoy
Read more
Collapse
Published on
Jun 6, 2008
Read more
Collapse
Pages
203
Read more
Collapse
Read more
Collapse
Best For
Read more
Collapse
Content Protection
This content is DRM protected.
Read more
Collapse

Reading information

Smartphones and Tablets

Install the Google Play Books app for Android and iPad/iPhone. It syncs automatically with your account and allows you to read online or offline wherever you are.

Laptops and Computers

You can read books purchased on Google Play using your computer's web browser.

eReaders and other devices

To read on e-ink devices like the Sony eReader or Barnes & Noble Nook, you'll need to download a file and transfer it to your device. Please follow the detailed Help center instructions to transfer the files to supported eReaders.
©2019 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersArtistsAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.