Cennetul'Baki - Cennet Bahçesi - ADNAN ŞENSOY: Medine'nin en eski ve tek mezarlığı Cennetul Baki kabristanlığı hakkında geniş bir kitapçık islami eserler içerisinde görmediğim bir eksiklikti. Özellikle o kabristanlığı ziyaret edenler yarım yamalak krokilerle koşturuyorlardı. Bende nacizane hem baki ehline vefa olması hemde onların hoşnutluğunu kazanıp birgün o ehle dahil olabilirim niyazıyla bu eseri yazdım. Kimin nerede yattığı yazarken resimli görselle desteklendi. Aynı zamanda yatan kişinin hayatınıda ekledim.... www.AdnanSensoy.com

Adnan Şensoy
5
Free sample

 Medine'nin en eski ve tek mezarlığı Cennetul Baki kabristanlığı hakkında geniş bir kitapçık islami eserler içerisinde görmediğim bir eksiklikti. Özellikle o kabristanlığı ziyaret edenler yarım yamalak krokilerle koşturuyorlardı. Bende nacizane hem baki ehline vefa olması hemde onların hoşnutluğunu kazanıp birgün o ehle dahil olabilirim niyazıyla bu eseri yazdım. Kimin nerede yattığı yazarken resimli görselle desteklendi. Aynı zamanda yatan kişinin hayatınıda ekledim....

 

www.AdnanSensoy.com

Read more
Collapse

About the author

www.AdnanSensoy.com

Yt: www.youtube.com/AdnanSensoy 


Fb: www.facebook.com/AdnanSensoy 

Tw: www.twitter.com/AdnanSensoy

İn: www.instagram.com/AdnanSensoy

Read more
Collapse
3.4
5 total
Loading...

Additional Information

Publisher
Adnan Şensoy
Read more
Collapse
Published on
Sep 3, 2010
Read more
Collapse
Pages
196
Read more
Collapse
Read more
Collapse
Best For
Read more
Collapse
Content Protection
This content is DRM protected.
Read more
Collapse

Reading information

Smartphones and Tablets

Install the Google Play Books app for Android and iPad/iPhone. It syncs automatically with your account and allows you to read online or offline wherever you are.

Laptops and Computers

You can read books purchased on Google Play using your computer's web browser.

eReaders and other devices

To read on e-ink devices like the Sony eReader or Barnes & Noble Nook, you'll need to download a file and transfer it to your device. Please follow the detailed Help center instructions to transfer the files to supported eReaders.
©2019 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersArtistsAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.