Hz.Muhammed'inﷺ Dilinden Ramazan ve 3 Aylar Duaları: İsminden de belli olduğu gibi ülkemizdeki samimi kardeşlerimizin üç aylara ve ramazana olan hassasiyetleri sebebiyle düzenlediğim güzel bir dua kitabı.

Adnan Şensoy
4
Free sample

 KİTAPTAN BAZI NOTLAR:


* “ Allahım! Recep ve şabanı hakkımızda mübarek kıl, bizi ramazana kavuştur. “
(Ahmet b. Hanbel, Müsned, I, 259)

* Hicrî aylardan Recep, Şabân ve Ramazan ayları-na denir. Kandil gecelerinden dördü bu aylardadır. Recep ayının ilk gecesi Regâib gecesi, 27. gecesi Mirac gecesidir. Şabân ayının 15. gecesi Berat gecesi, Ramazan ayının 27. gecesi Kadir gecesidir. İslâm'ın beş temel esasından biri olan oruç da Ramazan ayında tutulur.

* Medineli muslumanlardan Ebu Umame adlı sahabiyi mescidde kederli bir şekilde otururken goren Resulullah (sav), ona; “Namaz vakti değil niçin mescitte oturuyorsun?” diye sorar. Sahabi; “Üzüntülerim ve borçlarım sebebiyle buradayım, ey Allah‟ın Resûlü!‟‟ diye cevap verir. Bunun üzerine Peygamberimiz (sav); “Söylediğin zaman, Allah‟ın üzüntünü ve borçlarını gidereceği bir dua öğreteyim
mi sana?‟‟ der. Sahabi; „‟Evet, öğret ey Allah‟ın elçisi!” karşılığını verir. Peygamberimiz (sav) de ona şu duayı oğretir ve akşam-sabah okumasını tavsiye eder: “Allah‟ım! Kederden ve hüzünden Sana sığınırım, acizlikten ve tembellikten Sana sığınırım, korkaklıktan ve cimrilikten Sana sığınırım, borç altında
ezilmekten ve insanların kahrından Sana sığınırım.” Sahabi; “ Resulullah‟ın öğrettiği duayı okudum; Allah da üzün- tümü ve borçlarımı giderdi‟‟ demiştir.

 

www.AdnanSensoy.com

Read more
Collapse

About the author

www.AdnanSensoy.com


Yt: www.youtube.com/AdnanSensoy 


Fb: www.facebook.com/AdnanSensoy 

Tw: www.twitter.com/AdnanSensoy

İn: www.instagram.com/AdnanSensoy

Read more
Collapse
5.0
4 total
Loading...

Additional Information

Publisher
Adnan Şensoy
Read more
Collapse
Published on
Jul 17, 2008
Read more
Collapse
Pages
75
Read more
Collapse
Read more
Collapse
Best For
Read more
Collapse
Content Protection
This content is DRM protected.
Read more
Collapse

Reading information

Smartphones and Tablets

Install the Google Play Books app for Android and iPad/iPhone. It syncs automatically with your account and allows you to read online or offline wherever you are.

Laptops and Computers

You can read books purchased on Google Play using your computer's web browser.

eReaders and other devices

To read on e-ink devices like the Sony eReader or Barnes & Noble Nook, you'll need to download a file and transfer it to your device. Please follow the detailed Help center instructions to transfer the files to supported eReaders.
©2019 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersArtistsAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.