Hata Kanunları: Ödüllü Bilimkurgu Öyküleri

Entropol Kitap
2
Free sample

Yeni yüzyılda neler yaşayacağız?
Genetik teknoloji bizi ne kadar tehdit ediyor?
Peki, küresel ısınma? Dünyanın hızla kirlenmesi?
Mars için kimler savaşacak?
Evrendeki diğer akıllı yaratıklarla ne zaman irtibata geçeceğiz?
Peki, zamanda yolculuk? İnşası robotlar?
Hata Kanunları Başal'ın çoğu Türkiye Bilişim Derneği'nin Bilimkurgu Öykü Yarışmasında derece almış (2002,3.lük-2004, 2.lik-2005,1.'lik ödülü) öykülerinden oluşan ve önümüzdeki yüzyıla edebiyat penceresinden ışık tutmaya çalışan bir öykü kitabı. 
Yeni yüzyılı hayal etmek isteyenler için...
Read more
Collapse

About the author

 1974 Bursa doğumlu olan Akın Başal ilk ve orta öğretimini Bursa’da tamamladı.

İlk olarak Ege Üniversitesi Çeşme Meslek Yüksek Okulu Turizm Rehberliği bölümünü bitirdi.

Ardından profesyonel turist rehberi olarak Bodrum merkezli Batı Anadolu turlarında 2 yıl görev aldı.

Turizm sektörü kariyerinde ilerleyebilmek için 1997 yılında Çanakkale Üniversitesi Japonca Öğretmenliği bölümünde Japonca hazırlık sınıfı okudu.

1997 yılı sonlarında İstanbul’a yerleşti ve bir bankanın yeni açılan çağrı merkezinin kuruluş aşamasında bulunarak, ilk yıl müşteri temsilciliği, sonraki beş yıl takım lideri olarak çalıştı. Aynı yıllarda, 1998 yılında başladığı İstanbul Üniversitesi Latin Dili ve Edebiyatı bölümüne de devam ederek 2002’de mezun oldu.

2004 yılında tamamladığı askerlik görevinin ardından, eğitim danışmanı olarak önce çağrı merkezlerine yönelik eğitimlerde müşteri temsilcisi ve takım lideri yetiştirmekte rol aldı, ardından kişisel gelişim seminerleri vermeye başladı.

2005 yılından bugüne, 20 farklı ilde, 50’den fazla kuruma 10 farklı konuda yaklaşık 1500 gün seminer veren Akın Başal, Nisan 2012 tarihi itibariyle kendi adıyla (Akın Başal Eğitim Danışmanlığı ve Yayıncılık / www.akinbasal.com) sunmaya başladığı seminerlerde, 35 bin katılımcıdan edindiği tecrübelerini genç profesyonellerle paylaşmaya devam etmektedir. Özellikle “Zaman Yönetimi” ve “Yeni Kuşaklara Liderlik Etmek” eğitimlerinde uzmanlaşmıştır.

Kitaplarını yayımlamaya ilk olarak “ÇM’de MT Olmak” (Sistem Yayıncılık 2006) isimli kitabıyla başlayan Akın Başal, çağrı merkezi müşteri temsilcilerine özel yazılmış ilk Türkçe kaynağı sektöre kazandırdı. 2007 yılında, iş hayatının ilk yıllarındaki genç profesyoneller için temel stres yönetimini anlattığı “Stres Yapmayan Stres Kitabı” Crea Yayıncılık tarafından yayımlandı ve 3 baskı yaptı. (3. Baskı e-kitap olarak satışa sunulmuştur.)

Özellikle bilimkurgu edebiyatıyla ilgilenen Akın Başal’ın birçok edebiyat dergisinde yayımlanmış öykü ve şiirlerinin yanı sıra, öykü yarışmalarında aldığı birçok ödülü de var. Başal’ın çeşitli yarışmalarda ödül almış bilimkurgu öykülerinin yer aldığı “Hata Kanunları” (Crea Yayıncılık 2008) yayımlanmış 3. kitabıdır. Şu an okuduğunuz bu e-kitap “Hata Kanunları”nın 2. baskısı olarak hazırlanmıştır.

Akın Başal, 2014 yılında “Ş Kuşağı” isimli 4. kitabını “Türkiye’de yeni kuşaklar, kuşak çatışmaları ve iş dünyası için çözüm önerileri” alt başlığıyla yayımlamıştır. Kitap www.skusagikitap.com sitesinden satışa sunulmuştur.
Read more
Collapse
5.0
2 total
Loading...

Additional Information

Publisher
Entropol Kitap
Read more
Collapse
Published on
Jan 24, 2016
Read more
Collapse
Pages
202
Read more
Collapse
ISBN
9786058533530
Read more
Collapse
Features
Read more
Collapse
Read more
Collapse
Language
Turkish
Read more
Collapse
Genres
Fiction / Science Fiction / General
Read more
Collapse
Content Protection
This content is DRM protected.
Read more
Collapse
Read Aloud
Available on Android devices
Read more
Collapse

Reading information

Smartphones and Tablets

Install the Google Play Books app for Android and iPad/iPhone. It syncs automatically with your account and allows you to read online or offline wherever you are.

Laptops and Computers

You can read books purchased on Google Play using your computer's web browser.

eReaders and other devices

To read on e-ink devices like the Sony eReader or Barnes & Noble Nook, you'll need to download a file and transfer it to your device. Please follow the detailed Help center instructions to transfer the files to supported eReaders.
©2019 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersArtistsAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.