Eugeniusz Oniegin (wydanie dwujęzyczne Rosyjski Polski ilustrowane): Евгений Онегин (польская русская двуязычная редакция)

Clap Publishing, LLC.
Free sample

Tytułowy bohater jest człowiekiem rozczarowanym wielkim światem, w którym nie zaznał ani prawdziwej przyjaźni, ani miłości. Zniechęcony i znudzony życiem wyjeżdża na wieś. Nadal jednak nie może odnaleźć miejsca w świecie: nie umie nawiązać kontaktu z sąsiadami i odtrąca szczerą miłość Tatiany. Gdy pojawia się powracający ze studiów w Niemczech poeta Leński, Oniegin wyśmiewa jego romantyczny idealizm. Aby dowieść jego nierealności uwodzi narzeczoną poety i zabija go w pojedynku. Na skutek tego opuszcza wieś i udaje się w podróż po miejscach z przeszłości. Wszystkie one wydają mu się jednak tak puste, jak on sam. Pod koniec wędrówki ponownie spotyka Tatianę i zakochuje się w niej. To pierwsze prawdziwe uczucie bohatera musi jednak umrzeć, gdyż ukochana nie jest już wiejską szlachcianką, lecz zamężną wielkomiejską damą. Дочь помещика Татьяна влюбляется в молодого дворянина Евгения Онегина. Однако Онегин отвергает её. Через три года он влюбляется в неё, но отвергают уже его. Татьяна признаётся, что любит Евгения, но должна остаться верной мужу.
Read more

About the author

Aleksandr Siergiejewicz Puszkin (1799 -1837) – jeden z najwybitniejszych rosyjskich pisarzy i przedstawicieli romantyzmu rosyjskiego, klasyk literatury rosyjskiej, wybitny reformator rosyjskiego języka literackiego.  Алекса́ндр Серге́евич Пу́шкин (1799— 1837) — русский поэт, драматург и прозаик. Ещё при жизни Пушкина сложилась его репутация величайшего национального русского поэта. Пушкин рассматривается как создатель современного русского литературного языка.

Read more
Loading...

Additional Information

Publisher
Clap Publishing, LLC.
Read more
Published on
Sep 22, 2016
Read more
Pages
336
Read more
ISBN
9781635370096
Read more
Language
Polish
Read more
Genres
Drama / General
Drama / Russian & Former Soviet Union
Education / Bilingual Education
Fiction / Classics
Fiction / General
Fiction / Romance / General
Foreign Language Study / Polish
Foreign Language Study / Russian
Juvenile Fiction / Classics
Juvenile Fiction / Love & Romance
Poetry / General
Poetry / Russian & Former Soviet Union
Young Adult Fiction / Romance / General
Read more
Content Protection
This content is DRM protected.
Read more
Read Aloud
Available on Android devices
Read more
Eligible for Family Library

Reading information

Smartphones and Tablets

Install the Google Play Books app for Android and iPad/iPhone. It syncs automatically with your account and allows you to read online or offline wherever you are.

Laptops and Computers

You can read books purchased on Google Play using your computer's web browser.

eReaders and other devices

To read on e-ink devices like the Sony eReader or Barnes & Noble Nook, you'll need to download a file and transfer it to your device. Please follow the detailed Help center instructions to transfer the files to supported eReaders.
W PRZED ŚWITEM (Księdze 1 Wampirów, Upadłej) siedemnastolatka, Kate, nienawidzi swojego życia. Jako wyrzutek własnej rodziny, która jej nie rozumie, jest obiektem nienawiści starszej, bardziej popularnej i ładniejszej siostry, oraz pogardy ze strony zaborczej matki, która faworyzuje jej siostrę. To co pomaga jej przetrwać to przyjaciółki oraz jej spryt. Mimo to jednak, jej życie zdaje się zmierzać wprost w ślepy zaułek – zwłaszcza kiedy jej mama oznajmia, że Kate będzie musiała zrezygnować z college’u, by opłacić korepetycje starszej siostry.

Lecz pewnego dnia wszystko ulega zmianie. W dniu jej siedemnastych urodzin zwraca na nią uwagę jeden z najbardziej popularnych chłopaków w szkole. W tym samym czasie w jej szkole pojawia się Elijah, tajemniczy nowy chłopak, z którym bezsprzecznie coś ją łączy. Wszystko zdaje się z powrotem iść po jej myśli – kiedy straszny wypadek wywraca jej życie do góry nogami.

Kate pisana jest śmierć. Jednak na granicy życia i śmierci ma miejsce coś, co utrzymuje ją przy życiu, co przemienia ją w coś, czym nigdy nie miała zostać. Pogrążona między życiem a śmiercią, Kate staje się czymś, czym jeszcze nigdy nikt nie był.

Debiutujący, nowy, efektowny cykl powieści obfitujący w różnorodność przeżyć: miłość, stratę, miłosne zawody oraz wybawienie, PRZED ŚWITEM, oferuje nowe spojrzenie na literaturę o wampirach. Przyprawiając o mocne bicie serca i przedstawiając bohaterów, w których nie sposób się nie zakochać, sprawi, że do późnej nocy nie oderwiesz się od lektury i na nowo rozmiłujesz się w gatunku fantasy.

Dostępny jest również cykl Wampirzych Dzienników składający się z dwunastu części, której pierwsza nosi tytuł PRZEMIENIONA i posiada ponad dziewięćset pięciogwiazdkowych komentarzy na Amazonie – dostępna jest nieodpłatnie.

Orzeźwiająca i niepowtarzalna, zawiera klasyczne elementy spotykane w wielu paranormalnych powieściach dla młodego czytelnika… Czyta się łatwo, choć wydarzenia zmieniają się w wyjątkowo szybkim tempie... Dla wszystkich, którzy uwielbiają czytać łagodne romanse paranormalne. Zalecany nadzór rodzicielski.

-- The Romance Reviews (komentarz dot. Przemienionej)

Zawładnęła moją uwagą od samego początku i do końca to się nie zmieniło... To historia o zadziwiającej przygodzie, wartkiej i pełnej akcji od samego początku.

-- Paranormal Romance Guild (komentarz dot. Przemienionej)

©2018 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersArtistsAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.