Hana

· HOST
4.9
86 reviews
Ebook
310
Pages

About this ebookTřetí román úspěšné české autorky.

Existuje-li něco, co prověřuje opravdovost lidského života, pak je to utrpení. A existuje-li něco, co život znehodnocuje, pak je to utrpení, které člověk působí jiným. Jenže co když je přesto nevinen? Co když je to všechno jen shoda okolností a člověk je pouze bezmocným nástrojem osudu?

Je zima roku 1954 a devítiletá Mira se přes zákaz rodičů vypraví k řece jezdit na ledových krách. Spadne do vody, čímž se její neposlušnost prozradí, a je za to potrestána tím, že na rodinné oslavě nedostane zákusek. Nevinná příhoda z dětství však pro Miru znamená zásadní životní zvrat. Následuje tragédie, která ji na dlouhá léta připoutá k nemluvné a depresivní tetě Haně a odhalí pohnutou rodinnou historii, jež nadále popluje s proudem jejího života jako ledová kra.

Příběh, který vychází ze skutečných událostí, popisuje Alena Mornštajnová ve strhujícím tempu a se smyslem pro dramatičnost, až má čtenář pocit, že sleduje napínavý film. Zůstává jen otázka, zda se kra osudu nakonec přece jen rozpustí…
4.9
86 reviews
Šárka Berečková
August 6, 2020
Není to veselá knížka, ale krásné napsána. Strhující cteni, které vás nutí k přemýšlení. Člověk zjistí, že věci kterými se mnohdy zabýváme nejsou, až tak důležité. Doporučuji 😊
Did you find this helpful?
A Google user
July 17, 2018
Moc dekuji za uzasnou knihu... Ikdyz nevim jestli slovo uzasna je vhodne... Ale moc vam dekuji!!!
1 person found this review helpful
Did you find this helpful?
Katerina Segarra
March 20, 2020
Moje treti kniha od Aleny Mornstajnove, premiera ebookoveho formatu. I pres vseobecne zname hruzy valecne doby a tragicky osud zidovskych rodin, je to nevsedne popsany zivotabeh tri generaci. Skvele vypraveno.
Did you find this helpful?

About the author

Alena Mornštajnová (nar. 1963) vystudovala angličtinu a češtinu na Filozofické fakultě Ostravské univerzity. V současné době pracuje jako lektorka anglického jazyka a překladatelka. Žije ve Valašském Meziříčí. Debutovala v roce 2013 románem Slepá mapa, který se dostal do užší nominace na Cenu Česká kniha 2014. Její druhý román Hotýlek vyšel v roce 2015.

Rate this book

Tell us what you think.

Reading information

Smartphones and tablets
Install the Google Play Books app for Android and iPad/iPhone. It syncs automatically with your account and allows you to read online or offline wherever you are.
Laptops and computers
You can listen to audiobooks purchased on Google Play using your computer's web browser.
eReaders and other devices
To read on e-ink devices like Kobo eReaders, you'll need to download a file and transfer it to your device. Follow the detailed Help Center instructions to transfer the files to supported eReaders.