Artykulowé wsseobecného Sněmownjho Snessenj, genž na Králowském Hradě Pražském, 6. Dne Měsýce Listopadu, Léta 1724. přednessené, a dne 13. Měsýce Srpna, Léta 1725. v přjtomnosti Wysoce-Vrozeného Pána, Pana Jana Arnossta Ssaffgotsse, Swaté Ržjmské Ržjsse Hraběte z Kynastu a Greyffenssteynu, Pána na Kunstssycých, Sadowě, Bjlé Třemyssny, a Dohalicých, Geho Milosti Cýsařské skutečné Tegné Raddy, Komornjka, Králowského Mjstodržjcýho, a Neywyšssýho Komornjka w Králowstwj Cžeském, [et]c. Též Wysoce Vrozeného Pána, Pana Karla Joachyma, Swaté Ržjmské Ržjsse Hraběte z Bredy, Pána na Tachlowicých, Litkowicých, Cžerweném Augezdě, Dobrey, Kácowě, Cžesstjně, a Pečce, G° Mil: Cýsařské skutečné Tegné Raddy, Komornjka, Králowského Mjstodržjcýho, a Saudce Zemského w Králowstwj Cžeském, [et]c. Gako y Vrozeného a Statečného Rytjře, Pana Wáclawa Hložka z Žampachu, Geho Milosti Cýsařské Raddy, Králowského Mjstodržjcýho, Saudce Zemského, a Neywyšssýho Pjsaře w Králowstwj Cžeském; Gakožto k tomu wsseobecnému Sněmu zřjzených Wysoce-wzáctných Cýsařských a Králowských Commissařůw, od wssech Cžtyr Stawůw tohoto Králowstwj Cžeského zawřené, a wyhlássné [!] byli

v Karla Ferdynanda Arnolta z Dobroslawjna, Králowského Dworského Ympressora
Loading...

Additional Information

Publisher
v Karla Ferdynanda Arnolta z Dobroslawjna, Králowského Dworského Ympressora
Read more
Published on
Dec 31, 1725
Read more
Pages
4
Read more
Language
Czech
Read more
Content Protection
This content is DRM protected.
Read more

Reading information

Smartphones and Tablets

Install the Google Play Books app for Android and iPad/iPhone. It syncs automatically with your account and allows you to read online or offline wherever you are.

Laptops and Computers

You can read books purchased on Google Play using your computer's web browser.

eReaders and other devices

To read on e-ink devices like the Sony eReader or Barnes & Noble Nook, you'll need to download a file and transfer it to your device. Please follow the detailed Help center instructions to transfer the files to supported eReaders.
©2018 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersArtistsAbout Google
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.