Nieodkryte Bieszczady istnieją naprawdę

· Leśne Oko
4.6
42 reviews
Ebook
117
Pages
Eligible

About this ebook

Wyjątkowy przewodnik odkrywa tajemnice Bieszczad


Fascynujące, kuszące dziką przyrodą i zapierającymi dech w piersiach krajobrazami – Bieszczady to naprawdę niezwykłe miejsce na mapie Polski. Tylko tutaj możesz naprawdę poczuć jedność z naturą, jeszcze niedotkniętą tak bardzo działalnością człowieka. Ta książka to obowiązkowa pozycja dla osób, które chcą poznać prawdziwe piękno tych „nieokiełznanych” gór, malowniczych połonin i bujnych lasów, a jednocześnie dostrzec coś więcej niż typowe atrakcje w Bieszczadach, standardowo poznawane przez turystów.


Ta książka jest wyjątkowa z jeszcze jednego powodu. Została napisana przez prawdziwego pasjonata gór, przewodnika po Bieszczadach, który odkrył nie tylko większość ciekawych miejsc w okolicy, ale również trudną i skomplikowaną historię regionu. To wszystko znajduje odzwierciedlenie w tytule „Nieodkryte Bieszczady istnieją naprawdę”. Znajdziesz tu więc szlaki zaprezentowane w interesujący sposób, ciekawostki o zwierzętach, osobiste obserwacje, a także wciągającą historię obszaru, przedstawioną prosto oraz obiektywnie. W opracowaniu znajdują się też opisy nieoczywistych atrakcji związanych z Bieszczadami takie jak stare i nieistniejące wsie oraz cerkwie będące światowej klasy zabytkami.


W czasie pobytu tutaj wszędzie można bowiem zaobserwować relikty oraz pozostałości centralnej gospodarki planowej oraz wcześniejszej historii. Dla miłośników obcowania z naturą atrakcyjne okażą się rozdziały pt.: „Przyroda” i „Punkty widokowe”, stanowiące doskonałą propozycję dla osób poszukujących czegoś więcej, niż masowa turystyka w Bieszczadach. Książka bez wątpienia jest solidnie napisanym „czytadłem”, w którym czuje się prawdziwego ducha Biesów. To miła odmiana, gdy na rynku roi się od popularnych, jednak mało wnoszących do tematu wydawnictw.


Jeżeli zastanawiasz się nad tym, co warto zobaczyć w Bieszczadach, na kartkach tego opracowania z pewnością odnajdziesz odpowiedź na to pytanie. Przewodnik to swojego rodzaju przejrzysty przegląd, po tym, co w tym rejonie najważniejsze. Nie brakuje cennych wskazówek dotyczących noclegów, gastronomii, czy zwiedzania w przypadku niepogody. Niezależnie od tego, czy wybierasz się na weekend w Bieszczady, czy planujesz tam dłuższe wakacje, warto mieć przy sobie książkę „Nieodkryte Bieszczady istnieją naprawdę”.


Więcej na:

https://wydawnictwo.lesneoko.com/przewodnik-po-bieszczadach

Ratings and reviews

4.6
42 reviews
Pola Mikołajczak
June 7, 2017
Barnaba opowiada o Bieszczadach z olbrzymią pasją i wiedzą. Naprawdę czuje się dzięki niemu klimat tych przestrzeni.
Did you find this helpful?
tomcioe36
January 6, 2020
Swietna książka,czyta się ten przewodnik od deski do deski bez przerwy,dowiadując się o tym rejonie rzeczy,o których coś się tam slyszalo,ale z zupełnie z innej perspektywy,z perspektywy autora.Az w ten zimowy wieczór chciało by się przekręcic kluczyk i pojechać wiele kilometrów tam hen,w Bieszczady....
Did you find this helpful?

Rate this book

Tell us what you think.

Reading information

Smartphones and tablets
Install the Google Play Books app for Android and iPad/iPhone. It syncs automatically with your account and allows you to read online or offline wherever you are.
Laptops and computers
You can listen to audiobooks purchased on Google Play using your computer's web browser.
eReaders and other devices
To read on e-ink devices like Kobo eReaders, you'll need to download a file and transfer it to your device. Follow the detailed Help Center instructions to transfer the files to supported eReaders.