don’t be Beenamitted

trilogie

Book 3
Nakladatelství Luděk Bartolšic SaBelon
1
Free sample

"Bez prvního není obrazu druhého" je třetím románem o životě, díle a odkazu pozoruhodného českého malíře Alfréda Justitze. Na zvyšování povědomí o Alfrédu Justitzovi má velkou zásluhu spisovatel Barnabáš Bartl (spolu s nakladatelstvím SaBelon), neboť usilovně pátral v archivech, probíral se zachovalou korespondencí, aby zrekonstruoval Justitzův život v barvitých detailech v celkem třech dílech této justitzovské série. Autor knihy byl vlastně sám postupně vtažen do příběhu a účasten oné strastiplné pouti životem. Stojí za to dozvědět se touto formou více o umělci, který je vysoce ceněn odborníky, ale širší veřejnosti prakticky není znám. Alfréd Justitz (1879 - 1934) byl významným grafikem a ilustrátorem - jeho ilustrace zdobí například román "Chrám Matky Boží v Paříži" vydaný roku 1927. Justitzovu plakátovou tvorbu uchovává mnoho galerií. Alfréd Justitz byl rovněž aktivním svobodným zednářem, členem lóže Sibi et Posteris v Praze. Roku 1910 odešel do Paříže, kde jej okouzlila díla Cézanna, Deraina, Daumiéra a dalších velikánů. V roce 1928 vstoupil do SVU Mánes, vystavoval se skupinou Tvrdošíjných.
Read more
4.0
1 total
Loading...

Additional Information

Publisher
Nakladatelství Luděk Bartolšic SaBelon
Read more
Published on
Oct 4, 2015
Read more
Pages
501
Read more
ISBN
9788090606180
Read more
Language
Czech
Read more
Content Protection
This content is DRM protected.
Read more
Read Aloud
Available on Android devices
Read more

Reading information

Smartphones and Tablets

Install the Google Play Books app for Android and iPad/iPhone. It syncs automatically with your account and allows you to read online or offline wherever you are.

Laptops and Computers

You can read books purchased on Google Play using your computer's web browser.

eReaders and other devices

To read on e-ink devices like the Sony eReader or Barnes & Noble Nook, you'll need to download a file and transfer it to your device. Please follow the detailed Help center instructions to transfer the files to supported eReaders.
©2018 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersArtistsAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.