Nikdy nedělej kompromis: aneb vyjednávej tak, jako by ti šlo o život

Jan Melvil Publishing
7
Free sample

>> „Nikdy nedělej kompromis Chrise Vosse je tak trochu jiná kniha o byznysu. Je to kniha, která klade důraz na důležitost emoční inteligence bez obětování síly nezbytné k uzavření obchodu. Je z pera bývalého vyjednavače s únosci – někoho, kdo nesměl přijmout „ne“ jako odpověď – což z ní dělá fascinující čtivo. Přitom je výsostně praktická. Na stránkách Kompromisu najdete techniky,
s nimiž se dostanete k dohodě, po níž toužíte.“ <<
– Daniel H. Pink, autor bestselleru Prodávat je lidské

# O knize
Nikdy nedělej kompromis je strhující, nenahraditelná příručka vyjednávacích technik, vybroušených během zajímavé kariéry Chrise Vosse, který začínal jako pochůzkář v ulicích Kansasu, aby se později na desítky let stal hlavním vyjednavačem FBI s únosci. Dnes patří k nejvyhledávanějším lektorům prestižních podnikatelských škol a současně působí jako poradce velkých společností při jejich strategických jednáních.

Vossovy techniky již prokázaly funkčnost v mnoha náročných situacích, od osvobození rukojmích po úspěšné miliardové fúze. A nyní je můžete využít i vy: ve své práci, pro získání lepšího místa, vyššího platu, či dokonce při přesvědčování svých dětí. Kniha se navíc čte lehce jako beletrie, protože autor svůj výklad prokládá napínavým popisem událostí, v nichž se Vossovi a jeho kolegům z FBI podařilo uspět v situacích, kdy šlo o všechno: o lidské životy.

# V knize se mimo jiné dozvíte:
- jak používat metody aktivního naslouchání, zejména zrcadlení, mlčení a hlas nočního DJ
- jak zklidnit situaci a vyvolat v protějšku pocit bezpečí, aby se nebál odhalit jak rozlišit mezi tím, co dotyčný chce a co nezbytně potřebuje
- co to je taktická empatie a jak používat tzv. labeling
- jak odzbrojit druhého v jeho stížnostech vůči vám
- proč je „ne“ tím nejlepším začátkem a jak ho dosáhnout jak lze přimět druhou stranu k e-mailové reakci
- co to jsou kalibrované otázky a jak je použít k nasměrování energie protějšku k řešení vašich problémů
- jak efektivně smlouvat i v případě, že jednáte s agresivním protivníkem či se potýkáte s urážkami

Získejte konkurenční výhodu v práci i osobním životě díky technikám bývalého hlavního vyjednavače FBI.

# Více o knize
http://melvil.cz/kniha-nikdy-nedelej-kompromis
Diskutujte o knize s hashtagem #knihakompromis
Read more

Reviews

4.7
7 total
Loading...

Additional Information

Publisher
Jan Melvil Publishing
Read more
Published on
May 20, 2016
Read more
Pages
280
Read more
ISBN
9788075550033
Read more
Features
Read more
Language
Czech
Read more
Genres
Business & Economics / Negotiating
Read more
Content Protection
This content is DRM protected.
Read more
Read Aloud
Available on Android devices
Read more

Reading information

Smartphones and Tablets

Install the Google Play Books app for Android and iPad/iPhone. It syncs automatically with your account and allows you to read online or offline wherever you are.

Laptops and Computers

You can read books purchased on Google Play using your computer's web browser.

eReaders and other devices

To read on e-ink devices like the Sony eReader or Barnes & Noble Nook, you'll need to download a file and transfer it to your device. Please follow the detailed Help center instructions to transfer the files to supported eReaders.
Ashlee Vance
 „Senzační kniha o zřejmě nejdůležitějším podnikateli světa. Vance vykresluje nezapomenutelný obraz Muskovy mimořádné osobnosti, jeho nezničitelného elánu a schopnosti překonávat překážky.“

— The Washington Post


Elon Musk bývá označován za největšího inovátora současnosti, podnikatelského génia velikosti Steva Jobse. Také za workoholika, nesnesitelného egocentrika a podivína. Především je ale Musk technologickým vizionářem, který mění science fiction v realitu: jeho atraktivní elektrické vozy Tesla ukazují budoucnost automobilů, SpaceX létá pro NASA na oběžnou dráhu a chystá se na Mars a třetí Muskova společnost SolarCity přivedla miliony Američanů ke sluneční energii.


Životopis, který držíte v rukou, je strhující kronikou Muskových úspěchů i selhání. Investigativní reportér Ashlee Vance získal jako jediný novinář exkluzivní přístup k Muskovi a kromě něj vyzpovídal na tři sta jeho kolegů, členů rodiny, přátel i kritiků. Zajímáte-li se o osobnosti, které ovlivní naši budoucnost, začněte u této knihy. 


# Co v knize najdete

- Vylíčení Elonova tvrdého dětství v Jižní Africe, v němž nechyběla šikana od spolužáků, a jeho útěku do Kanady a USA.

- Jak mladý Musk pohádkově zbohatl díky internetovému inzertnímu startupu Zip2 a především díky PayPalu, který spoluzaložil a poté prodal tržišti eBay.

- Bouřlivé příběhy společností Tesla Motors a SpaceX, které několikrát málem zbankrotovaly, aby nakonec obě triumfálně uspěly.

- O složitém osobním životě „průmyslové celebrity“, poznamenaném dvěma rozvody a smrtí malého syna

- Příklady kontroverzního Muskova přístupu k jeho zaměstnancům, které dokáže nadchnout pro svoji vizi, ale také vyhodit za sebemenší prohřešek.

- Popis dalších Muskových projektů, jako je kolonizace Marsu nebo rychlovlak Hyperloop, jezdící rychlostí 1 300 km/h.

- Že zakladatel Googlu Larry page hodlá přenechat svůj astronomický majetek Muskovi, aby mohl uskutečnit své nejsmělejší plány...


# O autorovi

Ashlee Vance je jedním z nejuznávanějších amerických publicistů zaměřených na špičkové technologie. Několik let pracoval pro deník New York Times jako reportér v Silicon Valley, pak přešel do časopisu Bloomberg Businessweek, pro který napsal již desítky hlavních článků s tematikou od počítačové špionáže přes výzkum DNA po cesty do vesmíru.


# Více o knize

Stránka knihy: http://www.melvil.cz/kniha-elon-musk

Diskutujte o knize s hashtagem #knihamusk


„Kniha je unikátním vhledem do života a uvažování jednoho z nejvýraznějších a zároveň nejdiskutovanějších mužů dneška.“

— Luboš Křeč, Hospodářské noviny 

Simon Sinek
„Začněte s PROČ je jednou z nejužitečnějších a nejpůsobivějších knih, kterou jsem za poslední roky četl. Jednoduše a elegantně ukazuje, jak by lídři měli vést. Rozhodně doporučuji!“

– William Ury, mezinárodně uznávaný odborník na vyjednávání, spoluautor knihy Jak dosáhnout souhlasu

# O KNIZE

Při studiu vůdčích osobností a organizací, které velkou měrou ovlivnily svět, Simon Sinek zjistil, že všichni uvažovali, jednali a komunikovali přesně stejným způsobem – vždy začali s otázkou PROČ a až poté řešili, JAK a CO zrealizovat. Autor tento model nazývá zlatý kruh. Jde o velmi účinný princip, na jehož základě lze vybudovat firmu, organizaci, věnovat se politice, vést hnutí a inspirovat lidi.

- Každá organizace umí vysvětlit, CO dělá.

- Některé umějí vysvětlit i JAK to dělají.

- Ale jen málo z nich dokáže formulovat, PROČ to dělají.

Za PROČ se přitom nepovažují peníze nebo zisk, to jsou vždy jen výsledky. Proč vaše organizace existuje? Proč dělá věci, které dělá? Osobnosti a firmy, které to vědí, nikdy nepotřebují manipulovat – ony inspirují. Lidé je následují ne proto, že musejí, ale protože sami chtějí. Zaměstnance jejich práce těší, spatřují v ní smysl, mají zázemí a hrdost. Zákazníci jsou loajální, ochotni poskytnout podporu i v těžkých časech, imunní vůči manipulacím ostatních.


# V KNIZE SE DOZVÍTE

- Proč je tak důležité začít s PROČ

- Jaký je rozdíl mezi motivací a inspirací

- Co je důsledkem akcí na podporu prodeje

- Proč novinky nejsou inovace

- Co je zlatý kruh

- V čem nám pomáhá limbický systém

- O důležitosti vzájemné důvěry se zaměstnanci

- Jak dosáhnout bodu zlomu

- Kterými lidmi se obklopit

- Jak identifikovat své PROČ

- Jak nikdy neztratit PROČ ze zřetele.

# O AUTOROVI

SIMON SINEK seznamuje jednotlivce i organizace s modelem zlatého kruhu a principem fungování PROČ. Jeho poznatky využívají všichni, kteří chtějí někoho inspirovat, od řadových úředníků po zahraniční velvyslance, od malých podniků po korporace typu Microsoft, od Hollywoodu po Pentagon. Vyučuje na Kolumbijské univerzitě v rámci programu Strategické komunikace. Pokud zrovna nebydlí v hotelu, žije v New Yorku. Je autorem blogu na blog.startwithwhy.com.

# VÍCE O KNIZE

http://www.melvil.cz/kniha-zacnete-s-proc

Chris Voss
El prestigioso ex negociador internacional del FBI Chris Voss, especializado en secuestros con rehenes, nos enseña un método de negociación rompedor: tácticas para negociaciones duras que son aplicables en múltiples aspectos de nuestras vidas.

Rompe la barrera del no es un manual de negociación imprescindible desarrollado y perfeccionado a lo largo de la extraordinaria carrera de Chris Voss como negociador en secuestros con rehenes y como reconocido profesor en las escuelas de negocio más prestigiosas del mundo.

Voss ha puesto a prueba estas técnicas en todo tipo de situaciones y ha comprobado su efectividad, tanto en los inicios de su carrera cuando patrullaba las peligrosas calles de Kansas City como en los cursos que imparte en las mejores universidades. Entre las muchas y distintas personas que han aplicado sus enseñanzas, se encuentran desde clientes que han visto aumentar significativamente los beneficios de sus empresas hasta estudiantes de programas de MBA que han conseguido empleos mejores o incluso padres que tienen que vérselas con sus hijos.

Rompe la barrera del no relata los entresijos de situaciones verdaderamente dramáticas y revela las mejores y más eficaces estrategias de negociación. Voss, uno de los mejores negociadores del mundo, nos enseña a emplear estas técnicas en cualquier aspecto de nuestra vida.

Reseñas:
«Este libro destaca la importancia de la inteligencia emocional sin sacrificar la necesidad de conseguir acuerdos. Escrito por un negociador de rehenes, alguien que no se podía permitir una respuesta negativa, este libro resulta una lectura fascinante y muy práctica. En él encontraremos las técnicas necesarias para alcanzar el acuerdo deseado.»
Daniel H. Pink, autor del bestseller Vender es humano

«Pocas personas gozan de la experiencia de Chris Voss, ex negociador del FBI en situaciones de secuestros con rehenes. Sus técnicas funcionan, tanto para los negocios como para la vida.»
Joe Navarro, agente especial (retirado) del FBI y autor del bestseller internacional El cuerpo habla

«Los negocios, y prácticamente todo en la vida, dependen de cómo encaramos determinadas conversaciones cruciales, y estas herramientas nos proporcionan la ventaja que necesitamos... Es una lectura obligatoria para mis empleados, porque yo utilizo las lecciones de este libro cada día, y me gustaría que ellos también lo hicieran.»
Jason MacCarthy, CEO de Goruck

Keith Ferrazzi
The bestselling business classic on the power of relationships, updated with in-depth  advice for making connections in the digital world.
 
Do you want to get ahead in life? Climb the ladder to personal success?
 
The secret, master networker Keith Ferrazzi claims, is in reaching out to other people. As Ferrazzi discovered in early life, what distinguishes highly successful people from everyone else is the way they use the power of relationships—so that everyone wins.
In Never Eat Alone, Ferrazzi lays out the specific steps—and inner mindset—he uses to reach out to connect with the thousands of colleagues, friends, and associates on his contacts list, people he has helped and who have helped him. And in the time since Never Eat Alone was published in 2005, the rise of social media and new, collaborative management styles have only made Ferrazzi’s advice more essential for anyone hoping to get ahead in business.
 
The son of a small-town steelworker and a cleaning lady, Ferrazzi first used his remarkable ability to connect with others to pave the way to Yale, a Harvard M.B.A., and several top executive posts. Not yet out of his thirties, he developed a network of relationships that stretched from Washington’s corridors of power to Hollywood’s A-list, leading to him being named one of Crain’s 40 Under 40 and selected as a Global Leader for Tomorrow by the Davos World Economic Forum.
 
Ferrazzi’s form of connecting to the world around him is based on generosity, helping friends connect with other friends. Ferrazzi distinguishes genuine relationship-building from the crude, desperate glad-handing usually associated with “networking.” He then distills his system of reaching out to people into practical, proven principles. Among them:
 
Don’t keep score: It’s never simply about getting what you want. It’s about getting what you want and making sure that the people who are important to you get what they want, too.
“Ping” constantly: The ins and outs of reaching out to those in your circle of contacts all the time—not just when you need something.
Never Eat Alone: The dynamics of status are the same whether you’re working at a corporation or attending a social event—“invisibility” is a fate worse than failure.
Become the “King of Content”: How to use social media sites like LinkedIn, Twitter, and Facebook to make meaningful connections, spark engagement, and curate a network of people who can help you with your interests and goals.
 
In the course of this book, Ferrazzi outlines the timeless strategies shared by the world’s most connected individuals, from Winston Churchill to Bill Clinton, Vernon Jordan to the Dalai Lama.
 
Chock-full of specific advice on handling rejection, getting past gatekeepers, becoming a “conference commando,” and more, this new edition of Never Eat Alone will remain a classic alongside alongside How to Win Friends and Influence People for years to come.
Elena L. Botelho
Based on an indepth analysis of over 2,600 leaders drawn from a database of more than 17,000 CEOs and C-suite executives, as well 13,000 hours of interviews,  and two decades of experience advising CEO’s and executive boards, Elena L. Botelho and Kim R. Powell overturn the myths about what it takes to get to the top and succeed.


Their groundbreaking research was the featured cover story in the May-June 2017 issue of Harvard Business Review. It reveals the common attributes and conterintuitive choices that set apart successful CEOs—lessons that we can apply to our own careers.
 
Much of what we hear about who gets to the top, and how, is wrong. Those who become chief executives set their sights on the C-suite at an early age. In fact, over 70 percent of the CEOs didn’t have designs on the corner office until later in their careers. You must graduate from an elite college. In fact, only 7 percent of CEOs in the dataset are Ivy League graduates--and 8 percent didn't graduate from college at all. To become a CEO you need a flawless résumé. The reality: 45 percent of CEO candidates had at least one major career blowup.
 
What those who reach the top do share are four key behaviors that anyone can master: they are decisive; they are reliable, delivering what they promised when the promise it, without exception; they adapt boldly, and they engage with stakeholders without shying away from conflict.
 
Based on this breakthrough study of the most successful people in business, Botelho and Powell offer career advice for everyone who aspires to get ahead. Based on resesarch insights illustrated by real life stories from CEOs and boardrooms, they tell us how to:   
 
- Fast-track our career by deploying the career catapults used by those who get to the top quickly
 
- Overcome the hidden handicaps to getting the job we want.
 
- Avoid the 5 hazards that most commonly derail those promoted into a new role.
 
For everyone who aspires to rise up through the organization and achieve their full potential, The CEO Next Door is an essential guide.
©2017 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersArtistsAbout Google
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.