Nápady na ubrousku: Řešte problémy a prezentujte myšlenky pomocí obrázků

Jan Melvil Publishing
Free sample

Přednášíte? Řídíte tým? „Prodáváte“ nápady? Obchodujete? Máte někdy pocit, že to, co říkáte, není dostatečně výstižné nebo že vás posluchač nechápe?

Bestseller Dana Roama představuje způsob, jak být srozumitelný a presvědčivý. Učí totiž využívat vrozené vizuální myšlení. A nemusíte být zrovna Michelangelo! Roam tvrdí, že nadání pro vizuální myšlení má každý, i když si myslí, že kreslit neumí. Zcela postačí, když zvládnete nakreslit čáru, kolečko a čtvereček. Uvidíte, že správně načrtnutý, jakkoli jednoduchý obrázek třeba na obyčejném ubrousku je mnohem mocnější než Excel nebo PowerPoint. Pomůže vytříbit myšlenky, přemýšlet nad problémy zvenčí a sdělit je takovým způsobem, že jim ostatní lidé porozumí.

Nápady na ubrousku představují i po několika letech od prvního vydání výjimečný titul mezi knihami o prezentaci. Je to originální návod, jak při řešení libovolného problému využít vizuální myšlení – a poradit si jen s pomocí tužky a kousku papíru, jak díky přemýšlení s obrázky nalézat a rozvíjet nové myšlenky, jak rešit problémy nečekanými způsoby a jak významně zlepšit naše schopnosti podělit se o objevené postřehy.

Knížka je určena pro:
- manažery všech oborů
- obchodníky
- podnikatele
- lektory
- učitele
- prezentátory
- promotéry
- rodiče

Další podrobnosti o knize a názory čtenářů: melvil.cz/kniha-napady-na-ubrousku.
Read more
Loading...

Additional Information

Publisher
Jan Melvil Publishing
Read more
Published on
Aug 2, 2012
Read more
Pages
288
Read more
ISBN
9788090391291
Read more
Features
Read more
Language
Czech
Read more
Genres
Business & Economics / Business Communication / Meetings & Presentations
Read more
Content Protection
This content is DRM protected.
Read more
Read Aloud
Available on Android devices
Read more

Reading information

Smartphones and Tablets

Install the Google Play Books app for Android and iPad/iPhone. It syncs automatically with your account and allows you to read online or offline wherever you are.

Laptops and Computers

You can read books purchased on Google Play using your computer's web browser.

eReaders and other devices

To read on e-ink devices like the Sony eReader or Barnes & Noble Nook, you'll need to download a file and transfer it to your device. Please follow the detailed Help center instructions to transfer the files to supported eReaders.
>> „Nikdo na světě nerozumí lépe veřejnému vystupování než Chris Anderson.“<<
– Elizabeth Gilbertová, autorka bestselleru Jíst, meditovat, milovat a řečnice na TEDu

„Myšlenky, které stojí za to šířit“ je mottem konference TED. Kniha od jejího hlavního tvůrce a kurátora vás krok za krokem naučí, jak přednést svoji vlastní strhující řeč. Ať jde o firemní prezentaci, přednášku na konferenci nebo jakýkoli jiný veřejný projev, základní rétorická pravidla jsou stále stejná. A Chris Anderson je ten nejpovolanější učitel.

# O knize
Slavné TED konference ukázaly celému světu, jakou sílu může mít mluvené slovo. Osmnáctiminutové strhující přednášky zvané TED Talks, přístupné zdarma na www.ted.com, dokážou miliony diváků na celém světě nadchnout pro nové myšlenky, změnit jejich zažité postoje a motivovat k činům. Řečníci TEDu jsou živým důkazem, že mluvená řeč může být silnější než psaný text – ovšem jen tehdy, je-li pečlivě promyšlená a bravurně pronesená.
Právě proto se kurátor TEDu Anderson ujal nového úkolu: proměnit diváky v další rétory. Do své knihy vložil vše, co se naučil během těch čtrnácti let, kdy připravoval na vystoupení například exprezidenta USA Billa Clintona, zpěváka kapely U2 Bona či vědce Kennetha Robinsona, Susan Cainovou, Hanse Roslinga a stovky dalších osobností. Spolu s nimi se učil, jak nejlépe uchopit téma, jak pracovat s pozorností diváků, jak vystavět pointu. A vedle toho sledoval, jak se jednotliví řečníci vyvíjejí a díky čemu se zlepšují. Výsledkem je zásadní učebnice moderní rétoriky pro každého, kdo někdy vystupuje na veřejnosti.
Kniha Přednášejte jako na TEDu (v orig. TED Talks) se po vydání počátkem května 2016 okamžitě stala bestsellerem podle New York Times. Byla přeložena do 25 jazyků.

# V knize se dozvíte
- Že schopnost pronášet charismatické proslovy není dar shůry, ale naučená dovednost
- Které řečnické styly spolehlivě odradí nebo uspí vaše publikum
- Proč je tak důležité, aby každá řeč měla svůj jasný leitmotiv
- Že spoléhání na promítané slajdy vede do prezentační záhuby a jak připravit slajdy, které vaší řeči opravdu pomůžou
- Jak vystavět strhující přednášku pomocí pěti osvědčených řečnických nástrojů: propojení (s diváky), vyprávění (příběhu), vysvětlení (myšlenky), přesvědčení (o její důležitosti) a odhalení (např. nečekané pointy)
- Že čím kratší přednáška, tím více vyžaduje přípravy, a proč je dobré vyzkoušet svoji řeč před zkušebním publikem (třeba doma před vaším partnerem)
- Kdy je lepší učit se řeč nazpaměť a kdy zapojit improvizaci
- Jak zkušení řečníci úspěšně bojují s nervozitou (nervózní je prakticky každý)
- Sedm způsobů, jak přednášku působivě zakončit – protože začátek a konec jsou kriticky důležité
- Co si vzít na sebe, abyste se cítili pohodlně
- Jak se pohybovat přirozeně po pódiu a jaké pomůcky si vzít s sebou (ne, smartphone s poznámkami není dobrá volba)
- A proč je vlastně tak moc důležité umět veřejně mluvit...

# O autorovi
CHRIS ANDERSON dříve působil jako vydavatel časopisů. V roce 2001 se stal prezidentem a kurátorem neziskové organizace TED Conferences, která pořádá vlastní každoroční konference TED, TEDGlobal, TEDWoman a další, vedle nichž licencovala přes 8 000 nezávislých konferencí TEDx po celém světě včetně ČR. Pronesené přednášky jsou zdarma dostupné www.ted.com.

# Více o knize
Stránka knihy: https://www.melvil.cz/kniha-ted
Diskutujte o knize s hashtagem #knihated
Upozornění: aby byl co nejvíce respektován obrazový základ publikace, je tato elektronická kniha vytvořena pomocí tzv. pevného layoutu. Je proto vhodná spíše pro tablety. Na malých displejích (zejména mobilech) je nutné v knize zvětšovat/posouvat a nelze v ní nezávisle měnit velikost písma.

Také jste si někdy vyslechli ta slova: „Zase koule? A ještě poznámka? Co jen z tebe bude?!“ Nebo vás něco takového napadá nad žákovskou knížkou vaší ratolesti? Nelamte hůl. Vězte, že nesmírně pomalému Einsteinovi někdy trvalo celé hodiny, než kantorovi odpověděl na otázku, a Mendel, který založil genetiku na křížení hrachů, z botaniky propadl! Zkrátka, dětství a mládí mnoha slavných lidí rozhodně nebylo vzorné. Přesto o nich víme a některé dokonce obdivujeme, protože se nakonec projevili jako výjimečné osobnosti, šli vytrvale za svými sny a dokázali je uskutečnit.

# O knize

- Text doplňuje přes 150 ilustrací a dokumentárních fotografií.
- Knížka je zábavná a čtivá, a přitom obsahuje spoustu poučení.
- Zaměřuje se úsměvně na méně známé aspekty života slavných, aby poukázala na to, že slavným jednou může být každý z nás.
- Poučí a pobaví mladší studenty, ale i dospělé.
- Výtvarné zpracování knihy je odkazem do „učmáraných“ let dospívání.
- Knížka rozhodně nemá být návodem k lemplovství či záškoláctví, spíš chce jen říct, že géniové často už od mala nechodí po vyšlapaných cestách.

# V knize se dozvíte

- Edison chodil do školy všeho všudy tři měsíce.
- Spisovatel a světoběžník Otakar Batlička ve čtrnácti letech utekl z domu až do Argentiny. Tatínkovi poslal pozdrav: „Nemám co jíst, nemám kde spát, mám se nádherně!“
- Walt Disney si nesměl hrát a místo školy třídil noviny.
- Když Jardu Jágra zkoušeli z ruštiny, třída se smála, až se za břicha popadala.
- Charlie Chaplin vůbec nechápal, proč by se měl zabývat dějepisem: „…záznam násilí a perverze, samé války, no hrůza!“ O mnoho lépe na tom u něj nebyly ani ostatní předměty.
- Není vyloučeno, že se Antonín Dvořák vyučil řezníkem.
- Karel Gott se jednoho dne s kamarádem Oldou namísto do školy vypravil na Sever, nos si pečlivě natřel vepřovým sádlem proti mrazu.

Více o knize: http://www.melvil.cz/kniha-spatni-zaci
 Svět se změnil a stal se jednou velkou supersoutěží. Pokud v ní chceme obstát, nemůžeme být snadno nahraditelným ozubeným kolečkem v soukolí firmy. Musíme být jejím nepostradatelným pilířem. Jen takoví lidé dostávají nejlepší práci, plat, uznání i největší svobodu. 


Nepostradatelní jsou základními stavebními kameny prosperující firmy. Tak jako může na pár skrytých pilířích stát dům nebo most, stejně tak ani oni nemusejí být vidět, ale jsou tu a jsou skutečně nepostradatelní. A v dnešním světě dostávají právě ta nejlepší pracovní místa a s nimi i nejvíc svobody.


# V knize se dozvíte

- kdy a jak se změnil svět práce a proč si to mnozí lidé stále neuvědomují
- že každý má možnost zvolit, zda se stane nepostradatelným, nebo zda se zařadí mezi průměrné a postradatelné
- jak se stát pilířem firmy, co všechno to obnáší a co naopak poskytuje
- jaké jsou hlavní dovednosti nepostradatelných a jak se dají rozvíjet
- jak nepostradatelní pracují s emocemi, jak vytvářejí vztahy s lidmi kolem sebe
- proč pro nepostradatelné neplatí žádná pracovní příručka, žádný itinerář
- jakými mýty jsme obklopeni a proč brání správným rozhodnutím


# O autorovi

SETH GODIN je autorem řady mezinárodních bestsellerů, které změnily způsob, jímž manažeři myslí a jednají. Je jedním z nejvlivnějších bloggerů v oblasti podnikání na světě a trvale patří k jednadvaceti nejčtenějším bloggerům v angličtině.


Současně je i zakladatelem a generálním ředitelem Squidoo.com a velmi oblíbeným řečníkem. Žije ve Westchesteru, New York. Navštivte www.SethGodin.com a pro přečtení blogu klikněte na jeho hlavu.


# Více o knize

http://www.melvil.cz/kniha-nepostradatelni-linchpin

 >> „Vzkvétání mě okamžitě uchvátilo... Seligman a pozitivní psychologie nás učí, jak být moudřejší, silnější, velkorysejší k ostatním, jak mít více disciplíny a jak se lépe vyrovnávat s nepřízní a odmítáním... Kniha je plná perel o tom, proč pozitivní přístup funguje.“ << 

— The Sunday Times


Martin Seligman je mezinárodně uznávaný tvůrce a neúnavný propagátor pozitivní psychologie. Ta na rozdíl od tradiční psychologie, soustředěné na terapii deprese a úzkosti, hledá cestu ke zvýšení kvality života nás všech. Seligman ve své nové knize Vzkvétání významně dopracoval svoji původní teorii o podstatě lidského štěstí (happiness) do nové, komplexnější vize duševní pohody (well-being).


## Kniha Vzkvétání:

- vám objasní, že duševní pohoda stojí na pěti pilířích: pozitivních emocích, zaujetí vlastní činností, pozitivních vztazích s lidmi, vědomí smysluplnosti života a úspěšném výkonu; 

- nabídne jednoduchá fungující cvičení zvyšující vaši osobní pohodu;

- seznámí vás s důkazy o vlivu pozitivního myšlení na zdraví člověka a přesvědčivě popíše rizika dnešního masového užívání antidepresiv;

- vysvětluje, jak se v pokrokových školách děti učí pozitivnímu myšlení;

- seznámí vás s podnětnými případy uplatnění pozitivní psychologie v ekonomice, psychoterapii, lékařství i státní politice;

- přiblíží vztah mezi materiálním blahobytem a pozitivním myšlením na úrovni jednotlivce i celé společnosti;

- ukáže zajímavý program americké armády: komplexní školení v psychické odolnosti;

- závěrem nabídne praktický test na zjištění vašich silných stránek, na jejichž rozvíjení byste se měli soustředit víc než na boj se slabinami.


Vzkvétání představuje nejen přelomovou knihu v pochopení problematiky štěstí, ale také praktický nástroj k tomu, abychom ze svého života měli co nejvíce. 


## O autorovi

Martin E. P. Seligman, Ph. D., autor bestsellerů Opravdové štěstí (Authentic Happiness) a Naučený optimismus (Learned Optimism) se zabývá problematikou naučené bezmocnosti, deprese, optimismu, pozitivní psychologie a komplexní vojenské zdatnosti.

Je nositelem několika cen za mimořádný vědecký přínos udělovaných Americkou psychologickou asociací (APA). V roce 2009 obdržel inaugurační Wileyovu cenu Britské akademie za celoživotní přínosy psychologii.

V roce 1996 byl Dr. Seligman zvolen prezidentem Americké psychologické asociace, a to největším počtem hlasů v její moderní historii.

Působí jako profesor psychologie na Pensylvánské univerzitě a žije se svou rodinou poblíž Filadelfie. 


## Více o knize:

http://melvil.cz/kniha-vzkvetani

The acclaimed bestseller about visual problem solving-now bigger and better

"There is no more powerful way to prove that we know something well than to draw a simple picture of it. And there is no more powerful way to see hidden solutions than to pick up a pen and draw out the pieces of our problem."

So writes Dan Roam in The Back of the Napkin, the international bestseller that proves that a simple drawing on a humble napkin can be more powerful than the slickest PowerPoint presentation. Drawing on twenty years of experience and the latest discoveries in vision science, Roam teaches readers how to clarify any problem or sell any idea using a simple set of tools.

He reveals that everyone is born with a talent for visual thinking, even those who swear they can't draw. And he shows how thinking with pictures can help you discover and develop new ideas, solve problems in unexpected ways, and dramatically improve your ability to share your insights.

Take Herb Kelleher and Rollin King, who figured out how to beat the traditional hub-and-spoke airlines with a bar napkin and a pen. Three dots to represent Dallas, Houston, and San Antonio. Three arrows to show direct flights. Problem solved, and the picture made it easy to sell Southwest Airlines to investors and customers.

Now with more color, bigger pictures, and additional content, this new edition does an even better job of helping you literally see the world in a new way. Join the teachers, project managers, doctors, engineers, assembly-line workers, pilots, football coaches, marine drill instructors, financial analysts, students, parents, and lawyers who have discovered the power of solving problems with pictures.
Get ready for the ultimate crash course in communicating and solving problems through simple pictures.

Thirty-two thousand years ago, your many-times-great-grandparents Oog and Aag drew pictures on the wall of a cave. They had an innate need to communicate, but no written language. So they found an easy and natural way to share their thoughts and stories.
 
Today, after so many years when speaking and writing dominated, we're back in another highly visual age. About 90 percent of everything shared online is now visual—selfies, GIFs, smartphone videos, and more. This explosion of communication through pictures isn't a millenial-driven fad; it's as natural as those lines first drawn by Oog and Aag. Just turbo-charged by the latest technology.
 
And yet over the past twenty years, as I've taught people from Fortune 500 CE0s to White House staffers how to harness the power of imagery, the biggest objection I've always heard is, "But I can't draw!" Trust me, you can. You don't need to be da Vinci to be an outstanding visual thinker and communicator. The most effective drawings are the simplest, and you can get good at those in three minutes. In this little book, I'll teach you how to use seven basic shapes to explain just about anything to just about anyone.

If you've read my previous books, you'll see one or two familiar tools here, along with a bunch of new tools you can start using right away.

If you're new to my approach—welcome! Get ready to work smarter, communicate more clearly, and get better at whatever you do, just by picking up a pen.

Get ready to draw to win.


From the Hardcover edition.
Ever been to so many meetings that you couldn't get your work done? Ever fallen asleep during a bulletpoint presentation? Ever watched the news and ended up knowing less? Welcome to the land of Blah Blah Blah.

The Problem: We talk so much that we don't think very well. Powerful as words are, we fool ourselves when we think our words alone can detect, describe, and defuse the multifaceted problems of today. They can't-and that's bad, because words have become our default thinking tool.

The Solution: This book offers a way out of blah-blah-blah. It's called "Vivid Thinking."

In Dan Roam's first acclaimed book, The Back of the Napkin, he taught readers how to solve problems and sell ideas by drawing simple pictures. Now he proves that Vivid Thinking is even more powerful. This technique combines our verbal and visual minds so that we can think and learn more quickly, teach and inspire our colleagues, and enjoy and share ideas in a whole new way.

The Destination: No more blah-blah-blah. Through Vivid Thinking, we can make the most complicated subjects suddenly crystal clear. Whether trying to understand a Harvard Business School class, or what went down in the Conan versus Leno battle for late-night TV, or what Einstein thought about relativity, Vivid Thinking provides a way to clarify anything.

Through dozens of guided examples, Roam proves that anyone can apply this systematic approach, from leftbrain types who hate to draw to right-brainers who hate to write. This isn't just a book about improving communications, presentations, and ideation; it's about removing the blah-blah- blah from your life for good.

“If I tell you the truth, if I tell it with a story, and if I tell that story with pictures, I can keep you glued to your seat. Let me show you how.”


For the vast majority of us, giving a presentation is an extremely difficult and nerve-wracking process, whether we’re in a one-on-one meeting, a conference room with a dozen strangers, or a lecture hall in front of thousands.


But according to Dan Roam, the visual communications expert and acclaimed author of The Back of the Napkin, it doesn’t have to be so hard. We struggle when we forget the basic steps we learned in kindergarten: show and tell.

In this short but powerful book, Roam introduces a new set of tools for making extraordinary presentations in any setting. He also draws on ideas he’s been honing for more than two decades, as an award-winning presenter who has brought his whiteboard everywhere from Fortune 500 companies to tiny startups to the White House.


Even if you’re already a good speaker, you’ll learn more about understanding your audience, organizing your content, building a clear storyline, creating effective visuals, and channeling your fear into fun. And you’ll master three fundamental rules:


• When we tell the truth, we connect with our audience, we become passionate, and we find self-confidence.

• When we tell a story, we make complex concepts clear, we make ideas unforgettable, and we include everyone.

• When we use pictures, people see exactly what we mean, we captivate our audience’s mind, and we banish boredom.


From nailing the opening to leaving a lasting impression, you’ll soon be able to give the performance of a lifetime . . . time after time.


PLEASE NOTE: This eBook edition of SHOW AND TELL is carefully laid out to match the print book; this means it reads much better as designed pages, but you won't be able to use some features such as highlighting and annotating text.
©2018 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersArtistsAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.