Bob Dylan als Symbolfigur in den sechziger Jahren

GRIN Verlag
Free sample

Studienarbeit aus dem Jahr 2011 im Fachbereich Musikwissenschaft, Note: 1,7, Popakademie Baden-Württemberg GmbH, Sprache: Deutsch, Abstract: In der Musik wird jedes Jahrzehnt durch Bands, Musikstile und Trends geprägt. Es gelingt nur wenigen darüber hinaus Bedeutung zu erreichen, besonders wenn es nicht nur um Musik, sondern auch um gesellschaftliche Themen geht. Und einem ist dies mit Sicherheit gelungen: Bob Dylan. Bob Dylan gilt bis heute als einer der einflussreichsten Musiker des zwanzigsten Jahrhunderts. Der amerikanische Folk- und Rockmusiker beeinflusste mit seinen musikalischen Beiträgen nicht nur zahlreiche Zuhörer, sondern auch das kulturelle und politische Bewusstsein verschiedener Generationen. Zudem kann man ihn unter anderem als Pionier der musikalischen Entwicklung ab den sechziger Jahren verstehen, der durch seine grenzüberschreitenden Ausflüge in verschiedene musikalische Genres immer wieder in unbekannte musikalische Gebiete vordrang.
Read more
Loading...

Additional Information

Publisher
GRIN Verlag
Read more
Published on
Jan 26, 2012
Read more
Pages
23
Read more
ISBN
9783656110767
Read more
Read more
Best For
Read more
Language
German
Read more
Genres
Music / General
Read more
Content Protection
This content is DRM protected.
Read more
Eligible for Family Library

Reading information

Smartphones and Tablets

Install the Google Play Books app for Android and iPad/iPhone. It syncs automatically with your account and allows you to read online or offline wherever you are.

Laptops and Computers

You can read books purchased on Google Play using your computer's web browser.

eReaders and other devices

To read on e-ink devices like the Sony eReader or Barnes & Noble Nook, you'll need to download a file and transfer it to your device. Please follow the detailed Help center instructions to transfer the files to supported eReaders.
Zero to Maker is part memoir and part how-to guidebook for anyone who is having thoughts like these:

I feel like all I can do is write emails. I wish I had more hands-on skills even though I don't know what I would build...

I have this one idea I've always wanted to make, but I don't know how to build it...

I keep hearing about the "maker movement" but I'm not sure what that means or how I can join in...

The book follows author David Lang's headfirst dive into the maker world and shows how he grew from an unskilled beginner to be a successful entrepreneur. You'll discover how to navigate this new community of makers, and find the best resources for learning the tools and skills you need to be a dynamic maker in your own right.

The way we make things has changed. A new generation of tinkerers have emerged through online communities and powerful digital fabrication tools, and their creations are changing the world. This book follows the author's personal journey of transformation into a maker-entrepreneur. It is everyone's guide to combining inspiration and resources to effectively navigate this exciting new world.

Lang reveals how he became a maker pro after losing his job and how the experience helped him start OpenROV, a DIY community and product line focused on underwater robotics. It all happened once he became an active member of the maker movement. Ready to take the plunge into the next Industrial Revolution? This guide provides a clear and inspiring roadmap.

Take an eye-opening journey from unskilled observer to engaged makerLearn how to join this community, get access to tools and experts, and pick up new skillsUse a template for building a maker-based entrepreneurial lifestyle and prepare yourself for the careers of the future

This book is for everyone who dreams of becoming a successful maker-entrepreneur. It not only satisfies the aspirational aspect but shows newcomers to the maker movement exactly how to join in.

First published in 2013, this new edition features full-color photos and shares David's latest insights and experiences as he continues to grow as a maker entrepreneur and citizen scientist.
Editörün Önsözü

Bir insanı diğerlerinden farklı kılan nedir?

Bir odada 10 kişi varken neden aralarından tek kişi topluluktan sıyrılıp daha başarılı olabilir? Ya da takımları birbirinden farklı kılan nedir? Nasıl var olduklarından daha fazla ve anlamlı olurlar?

Bunun tek cevabı kişinin kendi biricikliğini fark etmiş olup, kendi farklılığını doğallık içinde ortaya koymasıdır.

Aslında doğamız gereği farklılığımız, kendi üretkenliğimizin de bir göstergesidir. İşte o yüzden de herkes aslında maker doğar ama yalnızca bazıları yaşamları boyunca maker kalmayı beceririler...

Maker hareketi, özellikle 20. yüzyılın sonlarında pasif olarak gerçekleştirilen eğitim şekline bir alternatif olarak, geçmişte de görülen zanaatçıların yaşam şeklinin 21. yüzyılın dinamikleri çerçevesinde yeniden uygulanması şeklinde önemli bir ihtiyaç olarak ortaya çıkmıştır. Standartlaşan ve standart testlerle bunu ölçmeye çalışan yukarıdan bir yaklaşıma karşılık olarak Maker Hareketi aşağıdan, kendi doğallığında ortaya çıkmış bir interaktif yaşam biçimidir.

Yeniliğin olduğu yerde heyecan, sevgi , saygı ve en önemlisi durmak bilmeyen gelişim vardır. Ayrıca takım çalışması içinde fikirler paylaşıldıkça daha da büyümekte ve yayılmakta...

Buradaki asıl mesele kişinin kendini tanıması... Herkes birbirinden farklı doğar ve düşünme dinamikleri farklı araçlar ile şekillenir. Birisi tasarım yeteneği ile parlarken, diğeri de muhteşem bir mühendis olacak özelliklere sahiptir. Bu tamamen yetiştirildiğimiz ortamlar ve dinamikler ile oluşur.

Yolu çizmeden yolda yürüyemezsin! Üretme eylemi ise bu anlamda yapılan ilk ve tek şey. İster başka insanlarla ister kendi düşüncelerinizle çalışın, ileriye dönük yenilikleri üretmek ve devam ettirmek her zaman başlangıç noktası. Sıradan bir insanla üreten insan arasındaki en büyük fark ise kişinin kendisini tanımasıdır.

Kendini tanıma ve başkalarının üretme isteğini de tetikleyebilme özellikleri onu topluluktan ayırmakla beraber başarı için sürdürebilir motivasyonu güçlendirir. Böylece gerçek bir maker oluşur ve güçlenir.

Maker Hareketi’nin en ilham verici kitaplarından biri olan Sıfırdan Maker Olmaya’yı çevirirken ve basarken bu kitabın geleceğin girişimcilerine ve gençlerine ışık tutmasını diledik. Her fikir değerlidir ve fikri olmayan insanlar kaybetmeyi baştan kabullenir. Birçok gencimiz ve insanımızın dinlemeye değer fikirleri var. Ancak engelleri nasıl ortadan kaldırabileceklerini bilmiyorlar. Her gün çevrelerinde değiştirebilecekleri bir dünya olduğunun farkına varmaları ve vardıkları noktada onlara bir yol gösterici olmak en büyük isteğimiz. Bu nedenlerden dolayı bu kitabı mutlaka okumanızı ve sevdiklerinizle paylaşmanızı istiyoruz. Artık takım olmak birey olmaktan daha önemli.

Hepinizin iyi olduğu noktalar var fakat; başkaları olmadan tam olamayız.

Maker olmak da sırf kendin için değil çevren için de üretmek anlamına geliyor. Sıfırdan Maker Olmaya kitabı bu anlamda yeni ve sürdürebilir değerler yaratıyor.

Bu kitabın Türkçe’ye çevriliyor olması bizi çok mutlu ediyor. Maker Hareketi’nin önemli bir sosyal inovasyon olduğunu düşünerek burada kâr amacı gütmeyen bir yol izleyerek pek çok makera ve onların çevresinde yer alan ailelere ve eğiticilere küçük de olsa bir kaynak oluşturmak istedik. Sıfırdan Maker Olmaya kitabı yeni değerler yaratacak ve geliştirecek bir kaynak. Bu kitabın kitlesi olan makerların geleceğin liderleri olması bizleri heyecanlandırıyor.

Özellikle bu kitabın gerçekleştirilmesinde çok büyük emekleri geçen Özgür Emir, Serra İspahani, Esra Yıldırım, Ece Sahutoğulları, Fatik Bayrakçıl, Zeynep Hırca ve tüm ABA InnoLab ile ABA Eğitim ekibine teşekkür etmek isterim.

Maker hareketinde önemli değerler oluşturan Sina Dumlu, Defne Sönmez, Simay Yazıcıoğlu, Timur Gordon, Başak Tuzcu, Ege Küçükçolak, Ertuğrul Uçar, Cem Özbek, Mert Barutçuoğlu ve Mustafa Gazioğlu’na destekleri için ayrıca çok müteşekkirim. Fark yaratmak için yola çıkan bu gençleri kutlamak gerek.

Sıfırdan maker olmanın inceliklerini anlatan bu kitabı okurken sizin de keyif alıp yeni fikirler bulmanızı ve bu kitabı sizinle paylaşırken hissettiğim mutluluğu sizin de yaşamanızı temenni ederim.

Genç yaşta cesaret ile yola çıkan tüm makerların yolunun açık olması dileğiyle...

Gamze Sart

©2018 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersArtistsAbout Google
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.