Çocuklarla Başbaşa: Çocuk Serisi

Abdullah Manaz
2
Free sample

 Din ve Ahlak eğitiminde, işlenen konuların akılcı ve bilimsel bir üslupla verilmesi gerekir. Hayal dünyası büyük olan çocuklarımıza gerçek üstü kavramların anlatılması ve doğruluğu kesinlikle bilinmeyen metafizik konuların izah edilmesinde dikkatli olunmalıdır. Çocuklara yönelik Din eğitiminin temel amacı kesinlikle ahlak ilkelerinin anlatılması, iyi, doğru ve güzel davranışların benimsetilmesi olmalıdır.
Bu küçük kitap, bu amaca yönelik olarak hazırlanmış örnek bir çalışmadır. Çocuklar için önemli görülen bazı temel konular, şiirlerle desteklenerek anlatılmaya çalışılmıştır. Dil ve üslupta mümkün olduğunca Arapça, Farsça kelimelerden ve karmaşık dinsel kavramlardan uzak durulmuştur.
Read more
Collapse

About the author

1958 yılında Yozgat – Yerköy’de doğdu. 1978’de Ankara Mamak Lisesi’ni, 1984’de Ankara üniversitesi İlahiyat Fakültesi İslam Felsefesi Bölümü’nü bitirdi. 1990’da Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde “Kuran’ın Anlaşılmasında Aklın Rolü” konulu teziyle İslam Felsefesi dalında Doktora çalışmasını tamamladı.
1984 yılında TRT Ankara Televizyonu’nda göreve başladı ve bugüne kadar yüzlerce programın yapım ve yönetimini üstlendi. 1987 yılında 1 yıl süreyle Suriye’de Arapça eğitimi gördü ve çeşitli dönemlerde Kuzey Irak, Ürdün, Lübnan, Mısır, Libya, Tunus, İran ve çeşitli Avrupa ülkelerinde siyasal gruplar üzerinde önemli araştırmalar yaptı.
1995 – 1998 yılları arasında Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde dersler verdi. 2003–2004 Yıllarında Ulusal Birlik ve Strateji Vakfı Başkanlığı yaptı. Yurt içinde ve dışında çok sayıda ulusal ve uluslararası konferanslara katıldı. 2012 yılında Yapımcı, Yönetmen, Yönetici ve son olarak Strateji Uzmanı olarak görev yaptığı TRT’den emekli oldu.

Read more
Collapse
3.0
2 total
Loading...

Additional Information

Publisher
Abdullah Manaz
Read more
Collapse
Published on
May 15, 2015
Read more
Collapse
Pages
222
Read more
Collapse
Features
Read more
Collapse
Read more
Collapse
Language
Turkish
Read more
Collapse
Genres
Religion / Islam / General
Read more
Collapse
Content Protection
This content is DRM protected.
Read more
Collapse
Read Aloud
Available on Android devices
Read more
Collapse

Reading information

Smartphones and Tablets

Install the Google Play Books app for Android and iPad/iPhone. It syncs automatically with your account and allows you to read online or offline wherever you are.

Laptops and Computers

You can read books purchased on Google Play using your computer's web browser.

eReaders and other devices

To read on e-ink devices like the Sony eReader or Barnes & Noble Nook, you'll need to download a file and transfer it to your device. Please follow the detailed Help center instructions to transfer the files to supported eReaders.
©2019 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersArtistsAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.