Atatürk Reformları ve İslam

Abdullah Manaz
14
Free sample

Bu Kitap, Ataturk Devrimleri ve Islam konusuna ait bilinmeyenleri bir araya getiren ilk eserlerden biridir. Dinlerde, Tarihte ve Cumhuriyetin ilk devrindeki din taassubunu anlatan bir girişten sonra, Mustafa Kemal’in siyasi ve hukuki devrimleri, din konusundaki reformlar ve muhalefet hareketlerini bilinmeyenleriyle bu kitapta bulabilirsiniz. Eserde, Ataturk devrimlerinin dinsel ve felsefi temelleri ortaya konulur, Kuran ve hadislere dayanan temel fikirler sergilenir ve dinin siyasi ve hukuki bir sistemin aksine bir ahlak felsefesi olduğuna ait deliller belirtilir.
Read more
Collapse

About the author

Abdullah Manaz 1959 yılında Yozgat’ta doğdu. 1978’de Ankara Mamak Lisesi Matematik Bölümü, 1984 yılında Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi İslam Felsefesi Bölümü’nden mezun oldu. 1990’da “Kuran’ın Anlaşılmasında Aklın Rolü” teziyle doktorasını tamamladı. 1977’de MEB Televizyonu’nda matematik dersi verdi. 1978’de gazeteciliğe başladı ve ilk haber ve karikatürleri ulusal gazetelerde yayınladı. 1984 yılında Türkiye Radyo Televizyon Kurumu’nda yapımcı olarak göreve başladı. Yüzlerce televizyon programı hazırladı, sundu ve metinlerini yazdı. 1985, 1986 ve 1994 yıllarında programları için çeşitli ödüller aldı. 1987 yılında Suriye’de Arapça eğitimi gördü. Çeşitli tarihlerde Irak, İran, Ürdün Lübnan, Mısır, Libya, Tunus ve Avrupa ülkelerinde araştırmalar yaptı. 1995-1998 yıllarında Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde “Televizyonda Program Yapımı” dersleri verdi. 2003 – 2004 yıllarında “Ulusal Birlik ve Strateji Vakfı” başkanlığı yaptı. Ulusal ve uluslararası konferanslara katıldı, akademik bildiriler sundu, makaleler yayınladı. Türkçe, İngilizce ve Arapça dillerinde 29 kitap yazdı, 3 kitabın editörlüğünü yaptı (2020). 2012’de “Strateji Uzmanı” olarak TRT’den emekli oldu. Ülker Nihal Manaz ile Evli, Enis Manaz ve Erdem Manaz adında iki oğul sahibi. Web sitesinde Ortadoğu, Terör, İslam ve Felsefe alanında güncel yazılar yayınlıyor, özel video ve fotoğrafçılıkla uğraşıyor.

Read more
Collapse
3.2
14 total
Loading…

Additional Information

Publisher
Abdullah Manaz
Read more
Collapse
Published on
Dec 15, 2015
Read more
Collapse
Pages
530
Read more
Collapse
Features
Read more
Collapse
Read more
Collapse
Language
Turkish
Read more
Collapse
Genres
History / Middle East / Turkey & Ottoman Empire
Social Science / Islamic Studies
Read more
Collapse
Content protection
This content is DRM protected.
Read more
Collapse
Read aloud
Available on Android devices
Read more
Collapse

Reading information

Smartphones and Tablets

Install the Google Play Books app for Android and iPad/iPhone. It syncs automatically with your account and allows you to read online or offline wherever you are.

Laptops and Computers

You can read books purchased on Google Play using your computer's web browser.

eReaders and other devices

To read on e-ink devices like the Sony eReader or Barnes & Noble Nook, you'll need to download a file and transfer it to your device. Please follow the detailed Help center instructions to transfer the files to supported eReaders.
©2020 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersArtistsAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.