Siyasal İslamcılık II: Türkiye'de Siyasal İslamcılık

Abdullah Manaz
Free sample

Bu kitapta, Türkiye'deki Siyasal İslamcılık ideolojisinin dinsel ve tarihsel temelleri, iç ve dış siyasal etkenlerini takiben Tarikatlar, Karizmatik Lider Cemaatleri, İslamcı Siyasal Partiler, Gruplar ve Liderler, Siyasal İslamcılığın Genel Yapısı, İslamcı Kitlenin Özellikleri ile son bölümde Kuran ve İslam üzerine değerlendirmeler yer almaktadır. 
Read more
Collapse

About the author

1958 yılında Yozgat – Yerköy’de doğdu. 1978’de Ankara Mamak Lisesi’ni, 1984’de Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi İslam Felsefesi Bölümü’nü bitirdi. 1990’da Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde “Kuran’ın Anlaşılmasında Aklın Rolü” konulu teziyle İslam Felsefesi dalında Doktora çalışmasını tamamladı.

1978 – 1984 yılları arasında Yozgat ve Ankara’da gazetecilik yaptı. 1984 yılında TRT Ankara Televizyonu’nda göreve başladı. Yüzlerce televizyon metni yazdı ve program hazırladı. 1988 yılında Araştırma Bursu ile Suriye’de 1 yıl Arapça eğitimi gördü. 1995 – 1998 yılları arasında Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde dersler verdi. 2003– 2004 Yıllarında Ulusal Birlik ve Strateji Vakfı Başkanlığı yaptı. Yurt içinde ve dışında çok sayıda ulusal ve uluslararası konferanslara katıldı. 2012 yılında Yapımcı, Yönetmen, Yönetici ve son olarak Strateji Uzmanı olarak görev yaptığı Türkiye Radyo Televizyon kurumundan emekli oldu.

İslam, Ortadoğu ve Terörizm üzerine 25 civarında kitap yayınladı. Güncel Türkçe makalelerini manaz.net sitesinde, İngilizce makalelerini veteranstoday.com (ABD) sitesinde yazıyor.

Read more
Collapse
Loading...

Additional Information

Publisher
Abdullah Manaz
Read more
Collapse
Published on
Jan 15, 2017
Read more
Collapse
Pages
418
Read more
Collapse
Features
Read more
Collapse
Read more
Collapse
Language
Turkish
Read more
Collapse
Genres
History / Middle East / Turkey & Ottoman Empire
Religion / Islam / History
Social Science / Islamic Studies
Read more
Collapse
Content Protection
This content is DRM protected.
Read more
Collapse
Read Aloud
Available on Android devices
Read more
Collapse

Reading information

Smartphones and Tablets

Install the Google Play Books app for Android and iPad/iPhone. It syncs automatically with your account and allows you to read online or offline wherever you are.

Laptops and Computers

You can read books purchased on Google Play using your computer's web browser.

eReaders and other devices

To read on e-ink devices like the Sony eReader or Barnes & Noble Nook, you'll need to download a file and transfer it to your device. Please follow the detailed Help center instructions to transfer the files to supported eReaders.
©2019 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersArtistsAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.