Tek Yol Evrim

Erol Bozkurt
Free sample

"Tek Yol Evrim" güvenli dünyalarınızı sarsarak sizleri daha büyük bir evrenin parçası olmaya çağırıyor:

 

Bir meslek nedir? Sabahtan akşama kadar bombardımanı altında olduğumuz reklamların konusu olan şeyleri satın alabilmemizi sağlayacak, tahammül edilmesi gereken bir sıkıntı mıdır? Yaşadığımız hayattan ne kadar nefret ettiğimizi başkalarına acı çektirerek veya çektiğimiz acılardan zevk almasını öğrenerek unuttuğumuz bir rahatlama mekânı mıdır? “Üretken ve verimli bir birey olmak” için gidilen bir yerde geçirilen zaman mıdır? Verimli olmak! İnsan verimli falan olmak istemez. Tam aksine, insan sadece yaşamak, olmak ister. Bu arayışın cevabıdır. Arayışın arkasındaki soru hatırlandığında, doğru ve anlamlı bir cevaptır.

 

Eğer bir gün ‘cevap’ hangi sorunun cevabı olduğunu unutursa, kendi varlığının anlamını da, onu doğuran karanlığın özlemlerini de kaybeder. Oysa, işte geçen zamanın ‘dünyada yürümek’ olduğunu bir hatırlayabilsek, her adımımızla bir tarih yazdığımızı da anlarız. Bu idrakin verdiği zevk, tartışma götürmez bir şekilde doğru yolda olduğumuzu gösterir. Bu idrak bize ne olduğumuzu hatırlatır. 

 

“Arkadaşlarım bütün gün işte başımdan neler geçtiğini sorduklarında vereceğim cevabı sonunda buldum. Gülümseyerek onlara bu kitabı uzatacağım.”


Read more
Collapse

About the author

Erol Bozkurt çözüm geliştirme, ürün yaşam döngüsü yönetimi ve süreç iyileştirme konularında uzmanlaşmış bir bilgisayar mühendisidir.

Read more
Collapse
Loading…

Additional Information

Publisher
Erol Bozkurt
Read more
Collapse
Published on
Jan 1, 2017
Read more
Collapse
Pages
638
Read more
Collapse
ISBN
9786056519307
Read more
Collapse
Read more
Collapse
Best for
Read more
Collapse
Language
Turkish
Read more
Collapse
Genres
Business & Economics / Leadership
Business & Economics / Management Science
Business & Economics / Workplace Culture
Computers / Software Development & Engineering / General
Technology & Engineering / Quality Control
Read more
Collapse
Content protection
This content is DRM free.
Read more
Collapse

Reading information

Smartphones and Tablets

Install the Google Play Books app for Android and iPad/iPhone. It syncs automatically with your account and allows you to read online or offline wherever you are.

Laptops and Computers

You can read books purchased on Google Play using your computer's web browser.

eReaders and other devices

To read on e-ink devices like the Sony eReader or Barnes & Noble Nook, you'll need to download a file and transfer it to your device. Please follow the detailed Help center instructions to transfer the files to supported eReaders.
©2021 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.