Geometri-I (Konu Anlatımlı): Lise Öğrencilerine, Okulda Yardımcı ve Temel Yeterlilik Testi (TYT'ye) ile Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS'ye) Hazırlık İçin

eKitap Projesi via PublishDrive
3
Free sample

  • Konu Anlatımlı

  • Örnek Çözümlü

  • Test Çözümlü

  • Test Sorulu

  • Karma TestliBu kitabı, lisede okumakta olan ve üniversite sınavına hazırlanmakta olan sizlere geometri dersinizde yardımcınız olması amacıyla hazırladım.


Kitap 5 bölümden oluşmaktadır.


Bölümler; belli bir sıralama ve sistematik bir biçimde konu anlatımları ve örnek çözümleri ile öğrencilere yorum yaparak çalışma alışkanlığını kazandıracak biçimde sunulmaktadır.


Bu derste yapacağınız çalışmalarınızın sonucunda başarılı olmanızı bekliyorsanız aşağıdaki sıralamaya özen göstererek bu kitaptaki konulara sırasıyla çalışmanızı öneriyorum.


  • Konu anlatım sırasına dikkatle uyunuz.

  • Konu anlatım ve konu bilgilerini ezbere değil ve örnek üzerinde çözüm yaparak, kavrayınız.

  • Çözümlü test sorularını, kendiniz tekrar çözerek konu bilgilerinizi ve yorum gücünüzü geliştiriniz.

  • Cevaplı test sorularını çözerek, cevapları ile karşılaştırınız, varsa yanlışlarınız ve eksikleriniz konu tekrarı ile doğrulayınız.

  • Konu ile ilgili bağlantıları, konu anlatım sırasına göre öğrendiğiniz konu bilgilerinizi unutmadan çözümlerle geliştirmeye ve sağlamaya çalışınız. Bu yöntemle öğrendiğimiz konu bilgilerinizi kullanarak, yorumlu bol ve değişik sorular çözünüz. Soru çözerken şekle göre çözüm değil de verilenlere göre gerektiğinde yardımcı çizimlerle (açıortay, dik doğru ve paralel doğru... gibi) çözümü kolaylaştırarak, bilinmeyeni en kısa ve kolay yoldan bulmaya çalışınız.
Sevgili öğrencilerim, umarım bu kitabım hayatınızda hedeflediğiniz yere ulaşmanızda sizlere yardımcı olacaktır.


Değerli meslektaşlarım bu kitabı sizlerinde değerli görüşlerinize sunarken çalışmalarınızda başarı dileklerimle eleştirilerinizi de beklerim.Erol Gedikli


Mat. Öğretmeni

Read more
3.7
3 total
Loading...

Additional Information

Publisher
eKitap Projesi via PublishDrive
Read more
Published on
Mar 29, 2017
Read more
Pages
550
Read more
ISBN
9786059496360
Read more
Language
Turkish
Read more
Genres
Mathematics / Geometry / General
Read more
Content Protection
This content is DRM protected.
Read more
Read Aloud
Available on Android devices
Read more

Reading information

Smartphones and Tablets

Install the Google Play Books app for Android and iPad/iPhone. It syncs automatically with your account and allows you to read online or offline wherever you are.

Laptops and Computers

You can read books purchased on Google Play using your computer's web browser.

eReaders and other devices

To read on e-ink devices like the Sony eReader or Barnes & Noble Nook, you'll need to download a file and transfer it to your device. Please follow the detailed Help center instructions to transfer the files to supported eReaders.

Sevgili Öğrenciler,

          Modüler MATEMATİĞİM Dergisinin dördüncü sayısını sizlere digital ortamda sunmanın onuru içindeyim. Umarım bu dergimiz sizlere matematiği sevdirir ve başarınızı  arttırır. Digital ortamda sunulan dergimiz sayesinde istediğiniz bilgi her an cep telefonu ve tabletiniz vasıtasıyla elinizin altında olacak. Dergimizin  bu sayısı içerdiği TEMEL MATEMATİK konuları sayesinde hem TYT,KPSS,ALES,DGS gibi içinde matematik olan tüm sınavlara hazırlanan öğrencilerimizin, hem de okula devam eden  9. sınıf öğrencilerimizin derslerine yardımcı olma niteliğindedir. Konu içeriği Milli Eğitim Bakanlığının Müfredatı kapsamında hazırlanmış bol çözümlü örnek içeren, öğrenmenizi kolaylaştırıcı tekniklerin kullanıldığı bu dergimizin faydalı olması ümidiyle sizleri dergimizle baş başa bırakırken basım hatalarından kaynaklanan yanlışlıkları bize bildirmenizi rica eder, başarılar dilerim…

Bu sayımızda aşağıdaki konular işlenmiştir

Üslü İfadeler

Köklü İfadeler

Çarpanlara Ayırma

Oran Orantı

Dergimiz bu sayı ile birlikte 5 sayı olarak tasarlanmış olup diğer sayıları da google play de yayına başlamıştır.

Dergimiz; dershaneler ve akıllı tahtada kullanım için  akıllı defter formunda da  hazırlanmış olup, ister akıllı defter, ister konu anlatımlı basılı halini satın  almak için   ibabaoglu47@gmail adresine mail atabilir veya 0(505)409 45 69 nolu telefondan irtibata geçebilirsiniz.

Sevgili Öğrenciler,

          Modüler MATEMATİĞİM Dergisinin ikinci sayısını sizlere digital ortamda sunmanın onuru içindeyim. Umarım bu dergimiz sizlere matematiği sevdirir ve başarınızı  arttırır. Digital ortamda sunulan dergimiz sayesinde istediğiniz bilgi her an cep telefonu ve tabletiniz vasıtasıyla elinizin altında olacak. Dergimizin  bu sayısı içerdiği TEMEL MATEMATİK konuları sayesinde hem TYT,KPSS,ALES,DGS gibi içinde matematik olan tüm sınavlara hazırlanan öğrencilerimizin, hem de okula devam eden  9. sınıf öğrencilerimizin derslerine yardımcı olma niteliğindedir. Konu içeriği Milli Eğitim Bakanlığının Müfredatı kapsamında hazırlanmış bol çözümlü örnek içeren, öğrenmenizi kolaylaştırıcı tekniklerin kullanıldığı bu dergimizin faydalı olması ümidiyle sizleri dergimizle baş başa bırakırken basım hatalarından kaynaklanan yanlışlıkları bize bildirmenizi rica eder, başarılar dilerim…

Bu sayımızda aşağıdaki konular işlenmiştir

1-Temel Kavramlar

 

2-Ardışık Sayılar

 

3-Sayıların Çözümlemesi

 

4-Taban Aritmetiği

 

5-Faktöriyel

 

6-Asal Sayılar

 

7-Doğal Sayılarda Dört İşlem

 

8-Bölme-Bölunebilme

9-Obeb-Okek

Dergimiz bu sayı ile birlikte 5 sayı olarak tasarlanmış olup diğer sayıları da google play de yayına başlamıştır.

Dergimiz; dershaneler ve akıllı tahtada kullanım için  akıllı defter formunda da  hazırlanmış olup, ister akıllı defter, ister konu anlatımlı basılı halini satın  almak için   ibabaoglu47@gmail adresine mail atabilir veya 0(505)409 45 69 nolu telefondan irtibata geçebilirsiniz.

 

Sevgili Öğrenciler,

          Modüler MATEMATİĞİM Dergisinin  ilk sayısını sizlere digital ortamda sunmanın onuru içindeyim. Umarım bu dergimiz sizlere matematiği sevdirir ve başarınızı  arttırır. Digital ortamda sunulan dergimiz sayesinde istediğiniz bilgi her an cep telefonu ve tabletiniz vasıtasıyla elinizin altında olacak. Dergimizin  bu sayısı içerdiği TEMEL MATEMATİK konuları sayesinde hem TYT,KPSS,ALES,DGS gibi içinde matematik olan tüm sınavlara hazırlanan öğrencilerimizin, hem de okula devam eden  9. sınıf öğrencilerimizin derslerine yardımcı olma niteliğindedir. Konu içeriği Milli Eğitim Bakanlığının Müfredatı kapsamında hazırlanmış bol çözümlü örnek içeren, öğrenmenizi kolaylaştırıcı tekniklerin kullanıldığı bu dergimizin faydalı olması ümidiyle sizleri dergimizle baş başa bırakırken basım hatalarından kaynaklanan yanlışlıkları bize bildirmenizi rica eder, başarılar dilerim…

Bu sayımızda aşağıdaki konular işlenmiştir

 1-Mantık

2-Kümeler

3-Bağıntı ve fonksiyon

4-İşlem

5-Modüler Aritmetik

Dergimiz bu sayı ile birlikte 5 sayı olarak tasarlanmış olup diğer sayıları da google play de yayına başlamıştır.

Dergimizin  bu ilk sayısı tanıtım ve promosyon amaçlı ücretsiz olarak okuyucuya sunulacaktır.

Dergimiz; dershaneler ve akıllı tahtada kullanım için  akıllı defter formunda da  hazırlanmış olup, ister akıllı defter, ister konu anlatımlı basılı halini satın  almak için   ibabaoglu47@gmail adresine mail atabilir veya 0(505)409 45 69 nolu telefondan irtibata geçebilirsiniz

 

©2018 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersArtistsAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.