CSS3: CSS3'ün teorisine ait son bilgiler

Fatih Hayrioğlu
51
Free sample

 CSS3'ün yeni özellikleri heyecan verici. İnternet mecrasının görselliğini tek başına düzenleme amacı güden CSS, yeni sürümünde buna çok yaklaştı.

Uyumlu web çözümleri ile farklı platformlar için tek elden çözüm üretme imkanı sağlaması, ve birçok avantajı beraberinde getiriyor.
Yeni CSS3 seçicileri ve değerleri elimizi sağlamlaştırdı.
Yazılar ve metinlere tam hakimiyet sağlamamıza olanak sağlıyor. 
Gölgeler, renk geçişi ve filtre efekti gibi görsel ihtiyaçları tam karşılayan çözümler sunuyor.Dönüştürme, geçiş efektleri ve animasyon özellikleri Flash'ı tahtından eder nitelikte.Çoklu kolonlar, esnek kutular ile sayfa planındaki boşlukları dolduruyor.

Daha önce ki kitabımdan da bildiğiniz gibi kendi sitemde (fatihhayrioglu.com) yazdığım makaleleri derleyip bir kitap haline getiriyorum. CSS3 yeniliklerini bir kitap haline getirmek uzun süredir düşündüğüm bir işti. Sonunda bu makaleleri derleyip bir kitap haline getirmeyi başardım.

Read more
Collapse

About the author

 1978 yılında Trabzon ili Sürmene ilçesinde doğmuştur. İlk, orta ve lise eğitimini İstanbul Zeytinburnu’nda tamamladıktan sonra Üniversiteyi Fırat Üniversitesi’nde okudu. Bölümü her ne kadar Çevre Mühendisliği olsa da hayatını web sayfalarına arayüz geliştirerek geçirmektedir.

Çalışma hayatına 2000 yılında başladı. Sırası ile Liste2000, Turkline, PixelPlus, LiveGO.com ve sahibinden.com'da çalıştı, şu an mobiwan'da çalışıyor.

Daha önce sitesinde yayınlandığı CSS'e Başlangıç (2008) e-kitabından sonra bu ikinci kitabı.

Read more
Collapse
4.5
51 total
5
4
3
2
1
Loading…

Additional Information

Publisher
Fatih Hayrioğlu
Read more
Collapse
Pages
236
Read more
Collapse
Read more
Collapse
Read more
Collapse
Language
Turkish
Read more
Collapse
Genres
Computers / Web / General
Computers / Web / Web Programming
Read more
Collapse
Content protection
This content is DRM protected.
Read more
Collapse
Read aloud
Available on Android devices
Read more
Collapse

Reading information

Smartphones and Tablets

Install the Google Play Books app for Android and iPad/iPhone. It syncs automatically with your account and allows you to read online or offline wherever you are.

Laptops and Computers

You can read books purchased on Google Play using your computer's web browser.

eReaders and other devices

To read on e-ink devices like the Sony eReader or Barnes & Noble Nook, you'll need to download a file and transfer it to your device. Please follow the detailed Help center instructions to transfer the files to supported eReaders.
©2021 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.