YERALTI İNSANI

altikirkbes, Altıkırkbeş Yayın
Free sample

 Tıpkı korkunun bilgeleğin başlangıcı oluşu gibi unutkanlık da mutluluğun başlangıcıdır. 
Read more
Collapse
Loading...

Additional Information

Publisher
altikirkbes, Altıkırkbeş Yayın
Read more
Collapse
Pages
112
Read more
Collapse
Read more
Collapse
Best For
Read more
Collapse
Language
Turkish
Read more
Collapse
Genres
Education / Philosophy, Theory & Social Aspects
Fiction / Science Fiction / Apocalyptic & Post-Apocalyptic
Philosophy / Ethics & Moral Philosophy
Political Science / Utopias
Social Science / General
Read more
Collapse
Content Protection
This content is DRM protected.
Read more
Collapse

Reading information

Smartphones and Tablets

Install the Google Play Books app for Android and iPad/iPhone. It syncs automatically with your account and allows you to read online or offline wherever you are.

Laptops and Computers

You can read books purchased on Google Play using your computer's web browser.

eReaders and other devices

To read on e-ink devices like the Sony eReader or Barnes & Noble Nook, you'll need to download a file and transfer it to your device. Please follow the detailed Help center instructions to transfer the files to supported eReaders.

Bildiğin her şeyi unut.

Gördüğün her şeyi unut.

Wattpad'de bir yılda üç milyon okundu.

Günah Ve Ödül'e teslim ol.                            

                                                                              

         "Genç kadının yüzü tahmin ettiğinden de güzeldi. İri gözleri, akşam kadar siyahtı. Dudakları bir çift kırmızı gül yaprağıydı. Saçları cehennemin tutkulu alevleriydi." 

        Sanem Destina sırlarla dolu bir kadındır. Ne olduğunu bilemeyiz. Ama onu severiz. Sanem anlatılamaz. O'nu kendiniz keşfetmeniz lazım. O'nun hakkında ne söylesem de güvenmeyin bana. Ben sadece gördüklerimi aktarırım, fakat Sanem, gördüklerimden fazlasıdır. 

        Günah Ve Ödül, benliği oluşturma süreci ile bir sanat eserini yaratma süreci arasındaki ilişki üzerine karmaşık ve derin bir tefekkürün ifadesidir. Sanatın felsefeye, felsefenin sanata dönüştürüldüğü bir romandır. Ruhun aşk olarak adlandırdığı hastalığın bütün evrelerinin detaylı bir raporunu içerir. Sanatsal açıdan mükemmel ve acayip bir öyküdür. Hoş bir estetik yolculuktur. 

        Bordo renkte bir çalışmadır Günah Ve Ödül; tutkunun kırmızısı ve melankolinin siyahıyla yoğrulmuştur. Bu romanı okurken; gerçek ile yanılsama arasındaki farkı göremeyecek kadar aklınız karışacak. Şiirsel bir yolculukta; erdem, ahlak ve iyilik kavramlarını sorgulayacaksınız.

Okumanın herkesin ağzında pelesenk olduğu fakat uygulamaya tam anlamıyla bir türlü geçilemediği anlar yaşanmaktadır. İlgilisi ilgisizi bir problemden bahsettiği, bir öneride bulunacağı zaman çocuklara, gençlere kitap okumayı tavsiye eder. Hastalık tespit edilmiş hatta teşhis belirlenmiştir kültür be bilgi yetmezliği hastalığına. Bu konuda herkes de teşhis koyabilmektedir.Tedavi uygulamada sıkıntı yaşanmaktadır. Elbette okunmalıdır teknolojinin tuzaklarına teslim olmamak için, Mutlaka araştırma yapılmalıdır popüler kültürün bataklığına düşmemek için. Geleceği inşa etmek ve istiklalin hakkını vermek için yediden yetmişe tüm ahali iyi bir gözlemci olmalıdır ve üretmelidir. Fikir üretmelidir, bakış açısı üretmelidir, eser üretmelidir.

Ebeyvenler benim çocuğum adam olsun, mühendis olsun, doctor olsun, avukat olsun kısaca büyük adam olsun diyor ama okumadan olsun diyor!…

Rakamlar ortada okuma sıralamasında sıfır çekiyoruz…

Peki nasıl olacak bu iş!

Belki de okuma eyleminin davranış halini alması için sadece gençlerin okumasını istemek yerine aile olarak okuma eyleminin kursiyerleri olmak gerekmekmez mi?. Gerçekten de okuyan kişi farklı oluyor. Davranışı ile, bilgisi ile, kültürü ile, hayatı ve olayları yorumlayışı ile farklı oluyor. 

Okuyan kişi özgürlüğün farkına varıyor. Etrafı popüler kültürün ve günlük yaşamın sıradanlığı ile çevrili insan okuyarak dağların zirvelerine çıkıyor, gökyüzünün özgür ve sınırları olmayan dünyasına terfi ediyor. Okuyan kişi gökyüzünün farklı renklerini, denizlerin sonsuzluğunu, kıtaların farklı fakat bir o kadar da çeşitli hallerini yaşıyor. Bireyselliğinin farkında olarak evrensel bir yaşam anlayışı ile buluşan kültürlü ve okuyan insan olayların esiri değil, olayların yönlendiricisi oluyor. Şiiri ve şuuru bilen insan, başkalarının tüketim figüranı olmak yerine kendisinin ve ait olduğu toplumun üretim aktörü oluyor. KISACA ADAM OLUYOR OKUYAN KİŞİ…

©2019 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersArtistsAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.