Cyber Warrior Haberci Grubu ve Haberci Destek Tim tarafından aylık olarak hazırlanan benzersiz bilişim makaleleri, güncel teknolojileri içeren elektronik dergi
Read more
Collapse

About the author

 

Read more
Collapse
4.1
78 total
Loading...

Additional Information

Publisher
CW Haberci Grup
Read more
Collapse
Pages
44
Read more
Collapse
Read more
Collapse
Best For
Read more
Collapse
Language
Turkish
Read more
Collapse
Genres
Computers / Information Technology
Computers / Internet / General
Technology & Engineering / Technical Writing
Read more
Collapse
Content Protection
This content is DRM protected.
Read more
Collapse

Reading information

Smartphones and Tablets

Install the Google Play Books app for Android and iPad/iPhone. It syncs automatically with your account and allows you to read online or offline wherever you are.

Laptops and Computers

You can read books purchased on Google Play using your computer's web browser.

eReaders and other devices

To read on e-ink devices like the Sony eReader or Barnes & Noble Nook, you'll need to download a file and transfer it to your device. Please follow the detailed Help center instructions to transfer the files to supported eReaders.
 Siber saldırılara karşı hazırlıklı olun!

Düşmanınızı tanıyın!

Hacking yöntemlerini öğrenerek sisteminizi güvende tutun...

Bugün internete bağlanmayan, dünya çapındaki ağların gölgesinde yaşamayan bilgisayar neredeyse hiç yok. İnternete ve çeşitli ağlara bağlanmanın bize sunduğu nimetler tartışılmaz: Anında bilgiye erişim, işlem kolaylığı, hayatı kolaylaştıran uygulamalar... Ama bu dünyanın bir de karanlık yüzü var: Bilgi güvenliğinizi tehdit eden, bilgisayarınıza, bağlantınıza ve verilerinize saldıran kötü niyetli kişiler! Hacker olarak adlandırılan bu kişiler çok çeşitli yöntemlerle bilgisayar ağlarının içine sızıyorlar, bilgisayar ve internet servislerinin şifrelerini kırarak başkalarının bilgilerini ele geçiriyorlar. Enes Aslanbakan, bu kitapta hacker'ların nasıl çalıştığını, bilgi güvenliğini hangi yöntemlerle tehdit ettiklerini ele alıyor ve temel hacking yöntemleri hakkında okuru bilgilendiriyor. Çünkü yöntemlerden haberdar olmak, hacker tehdidine karşı alınacak ilk ve en kritik önlem.

Bilgi Güvenliği ve Uygulamalı Hacking Yöntemleri, hacking yöntemlerini uygulamalı olarak, çeşitli yazılımlarla anlatıyor ve hacker'ların hangi yollardan sisteminize sızabileceklerini somut olarak gösteriyor. Siber saldırılara karşı hazırlıklı olmak için benzersiz bir başvuru kaynağı...

“Sızma testi çalışmalarına meraklı olan herkese bir yol haritası sunan bu kitap, özellikle uygulayarak öğrenmek isteyenler için adım adım ilerleme sağlayan iyi bir kaynak. Hemen her konuya ve pratikte kullanılan istismar araçlarına değinmesiyle geniş bir yelpazede öğretici olduğu gibi, adım adım siber saldırıların nasıl kolay gerçekleşebildiğini de göz önüne sererek tehdit boyutuna bir kere daha dikkat çekmemizi sağlıyor. Sızma testleri ve zafiyet istismarı alanında kendini geliştirmek isteyenlerin veya yönettiği sistemlerin güvenliğini sağlamak için saldırganları daha yakından tanımak isteyenlerin 'Nereden başlamalıyım?' sorusuna cevap veriyor.”

Burak ÇİFTER (Siber Güvenlik Uzmanı)

* Hacker'lar ve Exploit Türleri
* Penetrasyon Testi Nedir
* Vulnerability Analysis
* Password Attacks
* Wireless Attacks
* Bilgi Toplama Yöntemleri
* Ağ (Network) Haritalama
* Yerel Ağ Saldırıları
* DNS Spoofing
* Parola Kırma Saldırıları
* FTP Servisine Yönelik Parola Saldırısı
* Mail Hesaplarına Yönelik Parola Saldırısı
* Anonim Olarak Gezinme
* Web Zafiyet Analizi ve Hacking Yöntemleri
* DDoS Saldırısı
* Firewall Tespiti
* Nessus ile Sızma Testi
* Exploit Edilen Cihazdan Alınabilecek Veriler ve İşlemler
* WPA / WPA2 Şifreli Ağlara Saldırı
* Gizli Kablosuz Ağların Tespiti
* Adli Bilişim  

©2019 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersArtistsAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.