Gölgelerin Secdesi

Hasan Güneş
3
Free sample

Hayat, hakikat, yaşam kalitesi, iman, islam, tefekkür, açık fikir, dayanışma.
Read more
Collapse
5.0
3 total
Loading...

Additional Information

Publisher
Hasan Güneş
Read more
Collapse
Pages
220
Read more
Collapse
Read more
Collapse
Read more
Collapse
Language
Turkish
Read more
Collapse
Genres
Reference / Research
Read more
Collapse
Content Protection
This content is DRM protected.
Read more
Collapse
Read Aloud
Available on Android devices
Read more
Collapse
Seller
Google Commerce Ltd
Read more
Collapse

Reading information

Smartphones and Tablets

Install the Google Play Books app for Android and iPad/iPhone. It syncs automatically with your account and allows you to read online or offline wherever you are.

Laptops and Computers

You can read books purchased on Google Play using your computer's web browser.

eReaders and other devices

To read on e-ink devices like the Sony eReader or Barnes & Noble Nook, you'll need to download a file and transfer it to your device. Please follow the detailed Help center instructions to transfer the files to supported eReaders.
 Çocuğun biri babasının yanına gelir ve babasıyla oynamak ister. Ancak babasının çocuğuyla oynamaya ne isteği ne de arzusu vardır. Bu nedenle bir dergiden dünya haritası olan bir sayfayı kopartarak daha sonra da parçalayarak çocuğun eline verir ve: "Bak sana yapboz yaptım git parçaları bir araya getir" der. 
Baba bu yapboz sayesinde çocuğu başından attığını düşünürken çocuk tekrar babasına gelir ve: "Yapbozu tamamladım" der. Adam şaşkınlık içinde yapboza bakar. Gerçekten de yapboz tamamlanmıştır. Baba hayretler içerisinde oğluna: "Bunu nasıl bu kadar kısa sürede yapabildin" diye sorduğunda çocuk: "Çok kolay oldu babacığım. Çünkü dünya haritasının arkasında bir insan resmi vardı. İnsanı düzeltince dünyanın da düzeldiğini gördüm" der.

Elinize almış olduğunuz kitap benzer hikâyelerden oluşmaktadır. İtina ve özenle seçilen söz konusu hikâyelerin özünde ders verme, insanı düşündürmeye sevk etme ve yapılan hataları tekrarlamama yatmaktadır.

Keyifle okuyacağınız ve elinizden bırakamayacağınız Dünya Halk Edebiyatindan Seçme Özlü Hikâyeler adlı bu kitapla; düşünceleriniz, olaylara bakış açınız değişecek ve söz konusu eser, içerdiği fikirlerle, verdiği özlü derslerle gelecekte, hayata dair daha isabetli kararlar vermenize aracı olacaktır.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 296

Baskı Yılı: 2014


Dili: Türkçe
Yayınevi: Akis Kitap

İlk Baskı Yılı : 2014

Sayfa Sayısı : 296

Dil : Türkçe

ISBN: 9786051291260

"Tarih Nehri Zamanın İzinde" kitabıma göz atmayı unutmayın. Yorumlarınız ve verdiğiniz destek için her birinize sonsuz teşekkür ederim.

...

Eğlenirken öğreneceksiniz

...

Solunum fonksiyonlarımız normale dönmeye başladığı için, yürürken yorulma, koşmaya başladıktan hemen sonra tıkanma gibi sorunlar kendini daha az gösterir. Hala bir Usain Bolt gibi koşamazsınız ancak, içmemeye devam ederseniz kim bilir… Belki de koşarsınız!

"Sigarayı Bırakır Bırakmaz Vücudumuz Nasıl Tepki Vermeye Başlıyor?" adlı konudan alıntıdır.

...

Bir planarya 279 parçaya bölündüğünde dahi, kendini yenilemeyi başarır. Bu mükemmel olay insanlarda da gözlemlenir. Ancak parmağımız kesildiğinde yeni bir insan oluşmaz. Çünkü insanlarda ki rejenerasyon hücre ve doku düzeyindedir.

"Küçücük Bir Parçasından Yeni Bir Birey Oluşturan Canlı" adlı konudan alıntıdır.

...

Okuldan gelir, biraz dinlenir ve derse geçersiniz. Siz güzel güzel ders çalışırken, midenizde sizinle bir çalışmaya başlar. Öncesinde hafif bir açlık isteği, sonrasında eğer konuşacak olsa “artık bana yemek ver” diye bağıran sesler duyulur. Mideniz açtır. Mutfakta annenizin tencere/ tava alış seslerini duyarsınız ve midenizin komutasında oturduğunuz yerden hafifçe kalkıp mutfağa yönelirsiniz. Tam “Anne ne yiyeceğiz?” diyecekken, annenizin yanaklarından süzülen boncuk boncuk damlaları görürsünüz. Ve artık çok geçtir, hemen sizin de gözleriniz yaşarır. Soğan, intikamını almaktadır…

"Soğan Doğrarken Gözlerimiz Neden Yaşarır" adlı konudan alıntıdır.

...

Etiketler: #bilim #bilgi #soğan #gemi #ay #bardak #buharlaşma #fen #insan #insanvücudu #vücut #tesla #bilimdünyası #bilinmeyenler #kitap #gizem #sır #merak #merakedilenler #bunları #biliyor #musunuz #efsane #efsaneler #enerji #sağlık #mide #göz #gözrengi #mavi #kahverengi #ben #bilmem #kitabım #bilir #geviş #zooloji #hayvan #hayvanlar #deney #icatlar #gemiler #nasıl #yüzer #kışuykusu #uyku #öğrenmek #güneykutbu #ayın #karanlık #yüzü #hikaye #önemliolaylar #gerçekbilgiler #retina #şimşek #yıldırım #anne #21mart #23eylül #bilgiler #önemlibilgiler #kanguru #kangurular #neden #geri #gidemez #tahta #güneş #ekvator #hikayeler #kısahikayeler #bilgikitabı #eğlenmek #eğlenceli #buğulanmak #elektrik #kablosuzelektrik #sigara #sigaranınzararları #hastalık #morarma #kutuplar #esnemek #nedenesneriz #soru #cevap #planarya #biyoloji #kalpkrizi #kalp #mitoz

.....

bilim, bilgi, soğan, gemi, ay, bardak, buharlaşma, fen, fenbilgisi, insan, insanvücudu, vücut, tesla, bilimdünyası, bilinmeyenler, kitap, gizem, sır, merak, merakedilenler, bunları, biliyor, musunuz, efsane, efsaneler, enerji, sağlık, mide, göz, gözrengi, mavi, kahverengi, ben, bilmem, kitabım, bilir, geviş, zooloji, hayvan, hayvanlar, deney, icatlar, gemiler, nasıl, yüzer, kışuykusu, kış, uyku, öğrenmek, güneykutbu, ayın, karanlık, yüzü, hikaye, önemliolaylar, gerçekbilgiler, retina, şimşek, yıldırım, anne, 21mart, 23eylül, bilgiler, önemlibilgiler, kanguru, kangurular, neden, geri, gidemez, tahta, güneş, ekvator, hikayeler, uzay, kısahikayeler, dünya, bilgikitabı, eğlenmek, uzaybilimi, eğlenceli, buğulanmak, elektrik, kablosuzelektrik, sigara, sigaranınzararları, hastalık, morarma, kutuplar, esnemek, nedenesneriz, soru, cevap, planarya, biyoloji, kalpkrizi, kalp, mitoz

©2019 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersAbout Google|Location: TurkeyLanguage: English (United States)All prices include VAT.
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.