Büyük Sır Üstadı: Magnum Opus

Bilinçdışı Yayınları
14
Free sample

Analitik Psikoloji'nin temel kavramları üzerine kurgulanmış tarih, bilim, din felsefesi kısaca hayata dair bir gizemler romanı. Gerçeklere bir okuma mesafesi...
Read more
Collapse

About the author

Her şeyden önce huysuz hatta çekilmez bir adamdır. Bazıları ise çok eğlenceli biri olduğunu söyler. Muamma hala çözülememiştir. Ardından hayatının amacının anlamak olduğunu söylememizde yarar var. Mutlu olmanın tek yolu öğrenmektir sonucuna vardığından bu yana kendisine son derece sadıktır. Tam kırk yıldır kendine biriktirir ama hiçbir zaman bunları aktarmayı düşünmemiştir. Yakın zamanlarda yaşadığı bazı deneyimlerini kalınca bir deftere yazıp durduğu doğrudur ama 2013 yılının Mayıs ayına kadar bunları yayınlamayı aklından bile geçirmemiştir. O tarihte hepimize meçhul bazı güçlerin müdahelesiyle bir roman yazmak fikri en hafifinden haddini bilmezliktir demiş olan bu adam ilk romanını yazmaya koyulmuştur. Bu hadsizliği 3,5 yıl sürmüştür. 

Beş dil bilir, beşinde de ana avrat dümdüz gidebilir. Yine de Türkçe yazmayı seçmiştir.

Paracelsus ve Da Vinci hayranıdır.

Read more
Collapse
5.0
14 total
Loading…

Additional Information

Publisher
Bilinçdışı Yayınları
Read more
Collapse
Published on
Jul 3, 2017
Read more
Collapse
Pages
424
Read more
Collapse
ISBN
9781547291359
Read more
Collapse
Read more
Collapse
Best for
Read more
Collapse
Language
Turkish
Read more
Collapse
Genres
Fiction / Occult & Supernatural
Fiction / Psychological
Fiction / Thrillers / Psychological
Fiction / Visionary & Metaphysical
Read more
Collapse
Content protection
This content is DRM protected.
Read more
Collapse

Reading information

Smartphones and Tablets

Install the Google Play Books app for Android and iPad/iPhone. It syncs automatically with your account and allows you to read online or offline wherever you are.

Laptops and Computers

You can read books purchased on Google Play using your computer's web browser.

eReaders and other devices

To read on e-ink devices like the Sony eReader or Barnes & Noble Nook, you'll need to download a file and transfer it to your device. Please follow the detailed Help center instructions to transfer the files to supported eReaders.
Unutulan bir geçmiş ve unutulamayan bir sırrın karanlığında kaybolmuş iki hayat, işlenen cinayetlerle kesişen yollar…

Babasının geldiğini yorganının altından duymuştu. Saat daha o kadar geç değildi ama O, delicesine korktuğu babasıyla karşılaşmamak için erkenden yatıyor ve yorganın altında, gelip babasının O'na dokunmaması için titreyerek dua ediyordu. Babasının yaklaşan ayak seslerini duyduğunda kalbi deli gibi atıyordu. Ayak sesleri yaklaştıkça midesinde dayanılmaz bir ağrı da başlamıştı. O kadar korkmuştu ki dua ederken dili dolanıyor bir türlü doğru şeyleri söyleyemiyordu. Odasının kapısından gelen tıkırtıyı duyunca gözleri doldu. Artık çok yaklaşmıştı. Bu gece kaçamayacaktı. Ayak sesleri odanın içinde çınlıyordu. Alkol kokusunu şimdiden alabiliyordu. Midesi bulandı. Yorganın üstünde bir el hissettiğinde sessizce hıçkırarak ağlamaya başladı. Yorganı yavaşça üzerinden kayarken yüzünde pis kokulu ılık bir nefes hissetti. 

Hayat kadınlarını hedef alan ve Ayça’nın araştırmaya başladığı cinayetlerin ilkiyle birlikte Harun da bazı hayaller görmeye başlamıştır. Hayatını kâbusa çeviren bu hayallerin nedenini bir türlü çözemeyen Harun, bunlara bir son verip bir an önce eski hayatına dönmek istemektedir. Ayça için ise üzerinde çalıştığı dava, bir katili adalete teslim etmekten çok daha fazlasıdır. Cinayet kurbanı kadınların hayatları ve ölümleri, O’nun kendi geçmişiyle, geçmişindeki büyük sırla yeniden yüzleşmesine ve bu gün yaşadığı hayatı sorgulamasına neden olacaktır. Bir süre sonra Harun da, gördüğü bu hayallerin, işlenen cinayetlerle ilgili olduğunu anlayacaktır.


Google Play ödeme yöntemi tanımlamak istemeyenler http://arifakyol.com.tr/downloads/aynadaki/ adresinden kitabın .epub ve .mobi formatındaki dosyalarına erişebilir.

iletişim için:

1yusufozcan@gmail.com

ozcanyusuf.wordpress.com

ve

instagram.com/kyusufozcanDiğer kitaplarım Mülhim ve Nim Google Play Kitaplar’da


Hece ölçüsü milletimizin kadim ölçüsü,

Hece şiiri bu milletin benliğidir.

Yunus Emre, Kacaoğlan, Abdurrahim Karakoç, Aşık Veysel Şatıroğlu, Hüseyin Nihal Atsız, Aşık Daimi, Orhan Seyfi Orhon, Faruk Nafiz Çamlıbel , Mehmet Emin Yurdakul, Ziya Gökalp hece ölçüsünü kullandı onların yolundan gitmektir.


Yine başta bize aruz vezninde de yazılmış edebiyatımızın önemli eserleri var, şiirlerimizde izleri görülecektir. Osmanlıca'nın ifade gücünü kelirmelerdeki derinliği kullamasak eksik kalırdık. Bu kaynaktan mahrum kalsak Baki, Aşık Paşa, Şey Galip, Ahmedi, Nedim, Mevlena, Fuzuli ve daha nicesini yetiştiren kaynağa sırt dönemezdik. Her ne kadar hece ölçüsünü sadelik adına seçsem de bir şiirimdeki 'Arız değil, agzel olur sebebim' dizesinde arız geniş bulut, agzel ise yağmursuz bulut anlamına gelir bu derinliği katmak için bu pınardan bir avuç içmeden edemedim.Şiirle

kalın,

esen

kalın…


Aradığım bir dize var onu bulmak için yazıyorum, tüm sevgimiz kelimelerin insicamına.

Ezelden birbirine sevdalı kelimeleri, bir araya getirmek şiirdir.


‘Sen beytü’l gazelsin, şiirine gel…’ dizesi ile karşılıyor.


Hece ölçüsü ile yazılmış şiirleri içeriyor, farklı hece kalıpları kullanılarak bir şiir müzesi haline getirildi.


İkinci şiir kitabım.


Sitare ve Nüveyre bölümlerinden oluşuyor.

Sitare(Yıldız) 62 şiirden oluşuyor.

Nüveyre(Parıltı) dediğimiz dörlüklerden oluşuyor, 60 şiir içeriyor.

184 sayfada 122 şiiri saklıyor.


https://ozcanyusuf.wordpress.com


Bir şiir:


'Ey Nefsim,


Sen bir gözünü kapat

İlham ardından gelir

Ya da bak, etmez ispat

İtham ardından gelir


Sen gül, şen kahkahanla

Neş’e ardından gelir.

Ya da boğuş zindanla

Köşe ardından gelir.


Sen ikram et kârsız

Kazanç ardından gelir

Ya da saldır nadarsız!

Utanç ardından gelir.


Sen çiçek açmana bak

Yaprak ardından gelir.

Ya da mezara bırak

Toprak ardından gelir


Sen bilgini bir anlat

Uyan ardından gelir.

Ya da herkese halat…

Şeytan ardından gelir.


Sen yürü nezaketle

Rıza ardından gelir.

Ya da dur meskenetle

Ceza ardından gelir.


İster de, ister sakla

Yazan ardından gelir.

Ya da kendini akla

Mizan ardından gelir!'

©2020 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersArtistsAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.