خمینی در فرانسه: ‏Khomeini dar France

10
Free sample

به نقل از رادیو فردا ۱۳۹۰/۰۲/۲۵ «خمینی در فرانسه»؛ روایت هوشنگ نهاوندی از تحولات منتهی به انقلاب ۵۷ توسط رضا تقی زاده (تحلیلگر مسائل ایران) اقامت آیت‌الله خمینی در پاریس پر حرف و حدیث ترین فصل از انقلاب ایران پیش از پیروزی نهایی آن در بهمن سال ۱۳۵۷ به شمار می‌رود. با وجود صدها کتاب و هزاران مقاله‌ای که تاکنون در این زمینه منتشر شده، بخش‌هایی از این دوران حساس تاریخ معاصر، همچنان در هاله‌ای از ابهام مانده است. کتاب تازه دکتر هوشنگ نهاوندی؛ «خمینی در فرانسه»، حاوی نگاهی نو و مروری است گیرا و خواندنی بر اسناد معتبری که از دوران یاد شده بر جای مانده است. تکیه اصلی کتاب بر نقش و تأثیر سیاست‌های خارجی در ساقط ساختن نظام پادشاهی ایران و زمینه‌سازی‌های لازم برای واگذاری نقش رهبری انقلاب به آیت‌الله خمینی و روی کار آوردن جمهوری اسلامی در ایران و تبعات بعدی آن در جهان است. نقل قول از رونالد ریگان، چهلمین رئیس‌جمهور آمریکا، طی مناظره انتخاباتی وی با رقیب دموکرات خود، والتر ماندل، دایر بر اینکه: «سیاست غلط ما که باعث سقوط شاه ایران شد، لکه سیاهی در تاریخ ایالات متحده است»، چکیده‌ای است از طبیعت نگاهی که کتاب یاد شده به دوران اقامت [آیت‌آلله] خمینی در «نوفل لوشاتو» در حومه پاریس دارد. نقل قول دیگر مؤلف از جورج بوش پدر (چهل و یکمین رئیس‌جمهور آمریکا)، با این مضمون : «مأموریتی که به ژنرال هویزر به منظور فلج کردن ارتش ایران تفویض شد، یک خطای بزرگ بود»، تأکید دیگری است از نوع نگاه وی به دوران اقامت [آیت‌آلله] خمینی در پاریس. دکتر هوشنگ نهاوندی که علاوه بر تصدی مشاغل سیاسی در سطح وزارت و ریاست دفتر مخصوص فرح پهلوی، نزدیک به دو دهه ریاست دو دانشگاه معتبر تهران و شیراز را عهده‌دار بوده، بی‌شک از پیروان متعارف «نظریه توطئه» نیست. در عین حال فصل فصل کتاب تازه او، حاوی اسنادی است در اثبات توطئه پیچیده‌ای که در مراکز سیاسی و نظامی کشورهای بزرگ، به منظور ساقط ساختن نظام پادشاهی و به قدرت رساندن [آیت‌آلله] خمینی، جریان داشت.
Read more
Collapse

About the author


 ketab - sherkat ketab - ketab.com - ketab corp - entesharat mehrandish - شرکت کتاب

 خوانندگان گرامی چنانچه در دریافت و خواندن کتاب، مجلات و یلوپیج شرکت کتاب با مشکلی برخورد کردید خوشحال می شویم که ما را آگاه سازید 

ئسخه دیجیتالی این کتاب با مجوز ناشر اصلی و یا نویسنده و یا هر دو و یا بازماندگان تهیه و در دسترس قرار گرفته است.

با تشکر 

مدیریت شرکت کتاب

Ketab.com

Email: Publishing@ketab.com

Read more
Collapse
4.5
10 total
Loading...

Additional Information

Publisher
Ketab.com
Read more
Collapse
Published on
Dec 31, 2010
Read more
Collapse
Pages
300
Read more
Collapse
ISBN
9781595842770
Read more
Collapse
Read more
Collapse
Best For
Read more
Collapse
Language
Persian
Read more
Collapse
Genres
Biography & Autobiography / Personal Memoirs
History / Middle East / General
History / Middle East / Iran
Literary Criticism / Middle Eastern
Self-Help / Personal Growth / Memory Improvement
Read more
Collapse
Content Protection
This content is DRM protected.
Read more
Collapse
Eligible for Family Library

Reading information

Smartphones and Tablets

Install the Google Play Books app for Android and iPad/iPhone. It syncs automatically with your account and allows you to read online or offline wherever you are.

Laptops and Computers

You can read books purchased on Google Play using your computer's web browser.

eReaders and other devices

To read on e-ink devices like the Sony eReader or Barnes & Noble Nook, you'll need to download a file and transfer it to your device. Please follow the detailed Help center instructions to transfer the files to supported eReaders.
 مهندس قباد فخیمی در سال 1312 شمسی در شهرستان همدان متولد و همه دوران تحصیلی را در آبادان سپری نمود. او در سال 1330 وارد آموزشگاه فنی نفت و صنعت نفت ایران گردید. 

در مدت سی سال دوران تحولات ملی شدن نفت تا مقطع انقلاب اسلامی، 15 سال را در پالایشگاه آبادان و پس از آن در مدیریت‌های امور بین‌المللی، پالایش و پخش و فروش داخلی در شرکت ملی نفت در تهران خدمت نمود. او یکی از پایه گذاران فعالیت‌های بین المللی صنعت نفت ایران به شمار می‌رود و تنها عضو عالیرتبه شرکت نفت است که قبل و بعد از انقلاب 1357 در هیئت مدیره شرکت ملی نفت خدمت نموده است. مهندس فخیمی در این کتاب ضمن شرح مبسوط خاطرات خود از وقایع نفت که عموماً با ذکر جزئیات همراه بوده است. حقایق ارزشمندی را بدون ابهام و پرده پوشی بیان می‌کند و به این ترتیب خوانندگان علاقمند می‌توانند از کم و کیف ناگفته‌های صنعت نفت ایران، قرارداد 1973 بالا رفتن قیمت نفت، جنگ 1973، تحریم آمریکا، چهار برابر شدن قیمت نفت، بازگشت دلارهای نفتی،‌معاملات تهاتری خرید اسلحه و آخرین مذاکرات نفت مطلع شوند. 

مهندس قبال فخیمی در حال حاضر در آمریکا اقامت دارد...

©2019 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersArtistsAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.