Konfessý Cžeská Totiž Wyznánj Wjry Swaté Křestianské wssech Třj Stawůw Králowstwj Cžeského, z Wjry Tělo a Krew Krysta Pána pod Obogj přigjmagjcých: A přitom Magestát G. M. Cýsaře Rudolffa toho gména II. na túž Konffessý, Konsystoř a Akademij Pražskau se wztahugjcý : Porownánj mezy Stranau pod Gednau a pod Obogj. Artykulowé a Snessenj mezy samými Stawy pod Obogj při témž Sněmě včiněné, když se pokládá: Mezy kým a na gaký spůsob se to Sgednocenj, w Magestátu G. M. C. dotčené, stalo: A gak se wssyckni wespolek k sobě zachowati magj : Ržády Cýrkewnj Kon- systořské, a někteřj Artykulowé Sněmownj, Náboženstwj, Konsystoře, Akademie a Deffensorůw

w Ympresy Ssumanské

Reviews

Loading...

Additional Information

Publisher
w Ympresy Ssumanské
Read more
Published on
Dec 31, 1610
Read more
Pages
148
Read more
Language
Czech
Read more
Content Protection
This content is DRM protected.
Read more

Reading information

Smartphones and Tablets

Install the Google Play Books app for Android and iPad/iPhone. It syncs automatically with your account and allows you to read online or offline wherever you are.

Laptops and Computers

You can read books purchased on Google Play using your computer's web browser.

eReaders and other devices

To read on e-ink devices like the Sony eReader or Barnes & Noble Nook, you'll need to download a file and transfer it to your device. Please follow the detailed Help center instructions to transfer the files to supported eReaders.
©2018 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersArtistsAbout Google
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.