Melekler ve Cinler

Işık Yayıncılık Ticaret
11

 Melekler ve Cinler

Göremediğimiz merak ettiğimiz varlıklar. Melekler neden yaratılmışlardır? Yapıları nasıldır. Kur'ân'da ve hadislerde geçen özellikleriyle melekler. Sayıları ne kadardır. İnsanları korurlar mı? İnsanla ve Kâinatla ilgili, tabiat hadiseleriyle ilgili görevleri nelerdir? Meleklere iman hayatımıza neler kazandırır? İnsanla ortak ve farklı yönleri nelerdir? Cinler nasıl varlıklardır, insan gibi sorumluluk sahibi midirler, meleklerden farklı yönleri ve insanla ortak yönleri nelerdir? Kur'ân ve hadislerde cinler nasıl anlatılıyor? Bu soruların sahih bilgiler ışığındaki cevaplarını öğrenmek için tam anlamıyla merakla okunacak bir eser.


Çekirdeğin etrafındaki elektronların hareketinden, yağmur damlalarının inişine, meteorların düşüşünden, galaksilerin hareketlerine kadar, her bir hadiseye nezaret eden görevli bir melek vardır. Her melek, müvekkel olduğu ilâhî icraatı alkışlamaktadır. Onlar bu görevleri yerine getirirken manevi bir lezzet alırlar ve İlâhî emirleri severek yerine getirirler.
Cinler ise metafizik boyutun diğer sakinleridir. Onlar, meleklerden daha çok insana benzerler. Yer, içer, doğar ve ölürler. Allah'a inananları olduğu gibi, inanmayanları da vardır. İnsanlar gibi mükellef ve sorumludurlar. Dünya hayatı, onlar için de bir imtihan sahasıdır. Cenâb-ı Hakk'ın rızasını elde edebilenler cennete, iradeleriyle hayatlarını Allah'ın istediği çizgide sürdüremeyenler ise cehenneme gideceklerdir.
Bu kitapta, farklı boyutlarda yaşayan ve insana göre sanki buğulu camın veya tenteneli perdenin arkasında bulunan melekler ve cinler ele alındı. Kur'ân ve sünnetin ışığı altında onların kim oldukları, nasıl yaşadıkları, mahiyetleri, ne zaman ve niçin yaratıldıkları, insanlarla kesişen ve ayrılan noktaları keşfedilmeye çalışıldı.

Read more
4.5
11 total
Loading...

Additional Information

Publisher
Işık Yayıncılık Ticaret
Read more
Published on
Mar 19, 2014
Read more
Pages
136
Read more
ISBN
9789752785557
Read more
Features
Read more
Read more
Language
Turkish
Read more
Content Protection
This content is DRM protected.
Read more
Read Aloud
Available on Android devices
Read more

Reading information

Smartphones and Tablets

Install the Google Play Books app for Android and iPad/iPhone. It syncs automatically with your account and allows you to read online or offline wherever you are.

Laptops and Computers

You can read books purchased on Google Play using your computer's web browser.

eReaders and other devices

To read on e-ink devices like the Sony eReader or Barnes & Noble Nook, you'll need to download a file and transfer it to your device. Please follow the detailed Help center instructions to transfer the files to supported eReaders.
©2018 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersArtistsAbout Google
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.