Aşk Neden Can Yakar

Nesil Basım Yayın Gıda Ticaret ve Sanayi A.Ş
513
Free sample

Ne yaparsan yap olmaz bazen. Ama o kadar güzel olmaz ki, “Ancak bu kadar güzel olmayabilirdi” dersin.

Ve aklına gelir: “Kadere iman eden kederden emin olur.”

Sonra anlarsın ki, nar tanelerini teker teker yerli yerine yerleştiren Rabbin, seni de hangi gönle yerleştireceğini bilir.

Tek yapman gereken kara geceleri kudret kalemiyle güneşe boyayan, kahverengi odundan pembe çiçekler açtıran Allah’a inanmak.

O’na inanırsan yaklaşmak için tuttuğun elin aslında Allah’tan uzaklaştırdığını anlarsın.

O’na inanırsan batıp gidenlerden medet ummaz kalbin esas sahibine yönelirsin.

O’na inanırsan “aşk neden can yakar” anlar ve sabır ipliğiyle diktiğin tüm yaralarını tedavi edersin.

İstemez misin kor ateşler etrafını sararken yanmayan bir İbrahim olmayı…

Read more
Collapse

About the author

Mersinli Alevi bir ailenin Mehmet Yıldız isminde, tantuniyi çok seven bir ferdi olarak büyüdüm. Tabii bu büyüme evrem dizilerdeki kadar rahat olmadı!

Hayatın keyifli geçtiğini zannettiğiniz günlerde; bir bakmışsınız Firavun’un türevi bir adam oluvermişsinizdir bu süreçte… İşte böyle yaşarken bile kalbim daraldığında, çevremde kimsenin elinin kalbime yetmemesi, kalbimin yapıldığı fabrika ve kalbimi yapan Sanatkâr arayışına itti beni. İyi ki de itmiş elhamdülillah ite kaka bulduk bu yolu. :)

Sonra kader diğer sürprizlerini tecelli ettirmek için benim biletimi İzmir’e kesmiş meğer…

Ege Üniversitesi’nde matematik bölümünü bitirdikten sonra ise ikinci meslek olarak matematik öğretmenliği yapıyorum.

İlk mesleğim mi?

Rabbimi tanımak…

Mersin’de birkaç üniversiteli gencin birleşerek, bir bebeğin annesinin meme musluklarından beslendiği gibi, Risale-i Nur’un iman hakikatlerine doyurduğu musluklarından beslenerek iman gelişimimiz başladı. Sonra dertlenmeye başladık… Bildiklerimizi bilemeyenlere dertlenmeye…

Allah, kader planında bu acı ile kıvranan birkaç arkadaşla denk getirince ise, 300 metrekarelik yerde sosyal medyayı kullanarak milyonlarca insana ulaşmaya vesile olduk.

Demek bizim gibi arıza adamlar bile bu eserlerle bu hâle gelebiliyormuş!

Tahmin ettiğimizden çok daha büyük bir kitleye ulaşmak nasip oldu. Yaptığımız sohbetleri 

Youtube, Facebook, Twitter gibi sosyal medya araçlarını kullanarak birçok kardeşimize ulaştırmaya çalıştığımızdan, birkaç yıl içinde bir de baktık milyonlara ulaşmak nasip olmuş.

Hatta birçok kardeşin “Biz gelemiyoruz, izleyemiyoruz, bir çözüm yolu bulun” demesinden sonra yaptığımız sohbetleri canlı yayında da vermeye başladık.

Takipçilerimizin ise neredeyse yüzde doksanını gençler oluşturuyor. Bize ulaştırdıkları mesajlarda, bizleri aynı kendileri gibi gördüklerinden ve kendilerinin de bu işleri yapabileceğine özgüven duymaya başladıklarından bahsediyorlar.

Sosyal medyada üç yıl gibi bir süre zarfında milyonlara ulaşılınca anladım ki, Allah bizim gibi küçükleri böyle büyük işlere vesile ederek kendi büyüklüğünü gösteriyormuş…

Bugüne kadar muhaliflere az da olsa rastladık hâliyle. Tahmin ediyorum ya bir kusurumuzu görmüş, omzumuzdaki akrebi söylemeye çalışmışlardır ya da ilk bakışta ne yapıyor bu gençler diye bizi anlamaya çalışıyorlardır. Allah hepsinden razı olsun, omzumuzdaki akrebi söyleyene rahmet…

Bediüzzaman Hazretlerinden aldığımız ‘müspet hareket’ düsturundan ötürü kapımızın önünde pankart açıp “Sizi istemiyoruz” deseler bile, bize “Yorulduysanız buyurun bir çay için, yine devam edersiniz yolunuza” demek düşer.


İletişim bilgileri:

www.hayalhanem.com.tr

www.twitter.com/mhmdyldz

www.facebook.com/mehmet.yildiz.resmi

www.youtube.com/hayalhanem

Read more
Collapse
4.8
513 total
Loading...

Additional Information

Publisher
Nesil Basım Yayın Gıda Ticaret ve Sanayi A.Ş
Read more
Collapse
Published on
Jun 17, 2015
Read more
Collapse
Pages
160
Read more
Collapse
ISBN
9786051627465
Read more
Collapse
Read more
Collapse
Read more
Collapse
Language
Turkish
Read more
Collapse
Genres
Religion / Islam / General
Read more
Collapse
Content Protection
This content is DRM protected.
Read more
Collapse
Read Aloud
Available on Android devices
Read more
Collapse

Reading information

Smartphones and Tablets

Install the Google Play Books app for Android and iPad/iPhone. It syncs automatically with your account and allows you to read online or offline wherever you are.

Laptops and Computers

You can read books purchased on Google Play using your computer's web browser.

eReaders and other devices

To read on e-ink devices like the Sony eReader or Barnes & Noble Nook, you'll need to download a file and transfer it to your device. Please follow the detailed Help center instructions to transfer the files to supported eReaders.
©2019 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersArtistsAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.