Dilimce: 1. cilt

Mevlüt Baki Tapan
7

Dilimce damlahatnâmesi, Dilimce setinin Eğitsel Öğreti türüne tabi ilk eseridir. Eser, Almanca, İngilizce ve Türkçe dillerinin karşılaştırmalı ve özel derlemeli anlatısını içermektedir. Özgün biçimde karşılaştırmalı ve örneklemeli konu anlatımı yapılarak kaleme alınmıştır. ... günde hazırlanmış, birçok kitap, dergi, site ve kaynaktan faydalanılmıştır. Bütünsel olarak bilimsel ve ansiklopedik nitelik taşımaktadır. Bünyesinde birçok edebi türü barındırmaktadır. Eserin hazırlanmasında Türk Dil Kurumu, Dil Derneği, Türkçesi Varken gibi önemli dil toplulukları kaynak alınmıştır.

           İlgili eser, 1. Sûret, 0.1 sürümüdür. 

Read more
Collapse

About the author

Dilimce” adlı bu eser, Türk-Alman-İngiliz dillerini tanıtmak, karşılaştırmalı ve benzetmeli olarak öğretmek amacıyla kaleme alınmıştır. Aynı zamanda bu üç dilde temel bir yapıt oluşturmak temel gayedir. Konunun ve anlatının pekiştirilmesi maksadıyla yer yer yazar olarak müdahalede bulunduğum ve siz kıymetli okurlara tavsiye verdiğim özgün bir eserle karşılaşmaktasınız. Eseri, olabildiğince kendi geliştirmiş olduğum Damlahatnâme edebi türünde kaleme almaya çalıştım. Bu yüzden eseri okumadan ve dil öğretimine geçmeden evvel “Damlahatnâme” adlı edebi tür hakkında kısa bilgiler edinmenizi tavsiye ediyorum. Eserde yalnızca bahsi geçen dilleri tanıtmak değil, aynı zamanda öğretmek ve güzel bir dil kullanımını da teşvik etmek için çaba sarf ettim. Gerçek manada bir eser ve kaynak teşkil etmesini, okurlarıma ve gelecek nesillere faydalı olmasını temenni ediyor, iyi okumalar diliyorum. 

Read more
Collapse
5.0
7 total
Loading…

Additional Information

Publisher
Mevlüt Baki Tapan
Read more
Collapse
Published on
Aug 2, 2020
Read more
Collapse
Pages
154
Read more
Collapse
Read more
Collapse
Best for
Read more
Collapse
Language
Turkish
Read more
Collapse
Content protection
This content is DRM protected.
Read more
Collapse

Reading information

Smartphones and Tablets

Install the Google Play Books app for Android and iPad/iPhone. It syncs automatically with your account and allows you to read online or offline wherever you are.

Laptops and Computers

You can read books purchased on Google Play using your computer's web browser.

eReaders and other devices

To read on e-ink devices like the Sony eReader or Barnes & Noble Nook, you'll need to download a file and transfer it to your device. Please follow the detailed Help center instructions to transfer the files to supported eReaders.
©2021 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersAbout Google|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.