Szlak Kazimierz dwóch księżyców. Śladami Marii i Jerzego Kuncewiczów w Kazimierzu Dolnym.

Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym

Żaden pisarz nie rozsławił Kazimierza Dolnego tak jak uczyniła to Maria Kuncewiczowa. Związana z miasteczkiem nad Wisłą przez kilkadziesiąt lat była obserwatorką i uczestniczką zarówno życia artystycznego i codziennej egzystencji mieszkańców.

Kuncewiczowa opisywała tutejsze realia społeczne, a także urodę pejzażu i architektury na kartach opowiadań, powieści, szkiców i wspomnień umiejętnie łącząc fakty z fikcją literacką.

Szlak Kuncewiczów umożliwi turystom odwiedzenie miejsc, które są w różnym stopniu związane z życiem i twórczością pisarki oraz postaciami wykreowanymi na kartach jej książek.

W przewodniku, który opisuje 12 wybranych lokalizacji, zostały uwzględnione opinie i spostrzeżenia jakie Maria Kuncewiczowa utrwaliła na kartach cyklu 20 opowiadań pod wspólnym tytułem "Dwa księżyce" oraz wspomnieniowego utworu literackiego "Listy do Jerzego".

Read more
Collapse
Loading…

Additional Information

Publisher
Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym
Read more
Collapse
Seller
Google LLC
Read more
Collapse
Published on
Jan 1, 2017
Read more
Collapse
Pages
32
Read more
Collapse
ISBN
9788360736517
Read more
Collapse
Read more
Collapse
Read more
Collapse
Language
Polish
Read more
Collapse
Genres
Biography & Autobiography / General
Read more
Collapse
Content protection
This content is DRM free.
Read more
Collapse
Eligible for Family Library

Reading information

Smartphones and Tablets

Install the Google Play Books app for Android and iPad/iPhone. It syncs automatically with your account and allows you to read online or offline wherever you are.

Laptops and Computers

You can read books purchased on Google Play using your computer's web browser.

eReaders and other devices

To read on e-ink devices like the Sony eReader or Barnes & Noble Nook, you'll need to download a file and transfer it to your device. Please follow the detailed Help center instructions to transfer the files to supported eReaders.
©2022 GoogleSite Terms of ServicePrivacyDevelopersAbout Google Play|Location: United StatesLanguage: English (United States)
By purchasing this item, you are transacting with Google Payments and agreeing to the Google Payments Terms of Service and Privacy Notice.